HABER

Balıkesir Belediye Başkanı'ndan istifa açıklaması

İstifası istenen başkanlar listesinde adı olduğu öne sürülen ve 'İstifa etmiyorum, istiyorsanız siz görevden alın' mesajı gönderdiği öne sürülen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, yazılı bir açıklama yaparak hakkındaki istifa iddialarına cevap verdi.

Balıkesir Belediye Başkanı'ndan istifa açıklaması

İstifası istenen başkanlar listesinde adı olduğu öne sürülen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş önceki gün istifa ederken, Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur’la ilgili sıkıntı yaşandığı iddia edilmişti.

Uğur’un, “İstifa etmiyorum, istiyorsanız siz görevden alın” mesajı gönderdiği öne sürülürken, Uğur'dan açıklama geldi.

'UYDURULMUŞ BİR KURGUDAN HABER'

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yaptığı açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında istifamın istendiğine dair yayınlanan haberlerin gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur. AK Parti Sözcümüz Sayın Mahir Ünal’ın iki gün üst üste yaptığı açıklama ve yalanlamalara rağmen söz konusu istifa haberlerinin ısrar ve inatla dolaşımda tutulmasındaki amacı kamuoyunun takdirine bırakıyorum. ’Ben istifa etmiyorum, siz görevden alın. Görevden alırsanız partiden istifa eder, yoluma bağımsız belediye başkanı olarak devam ederim’ şeklindeki haberler ise tamamen masa başında uydurulmuş bir kurgudan ibarettir. Söz konusu haberleri yayınlayarak bir itibar suikastına imza atmaya çalışanlar hakkında yargı yoluna başvurduğumuzun ayrıca bilinmesini isterim. 17 yıldan bu yana AK Partimizin bütün kademelerinde görev yapan bir nefer olarak Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlattığımız kutlu yolculuğumuza ilk günkü aşk ve şevk ile devam ettiğimizi milletimize saygı ile duyuruyorum” dedi.

Geri Dön