HABER

Balıkesir'e uçak seferleri yeniden başlıyor

Balıkesir -(AA) Ulaştırma Bakanlığınca 2001 yılında hava trafiğine kapatılan Balıkesir Havaalanı'nda uçuşların 15 Ocak'ta yeniden başlayacağı bildirildi.

Balıkesir Belediye Başkanı Sabri Uğur, İzmir Hava Yolları ile (İz-Air) yapılan anlaşma uyarınca, haftada 3 gün, Balıkesir-İzmir arasında sabah Balıkesir'den, akşam İzmir'den olmak üzere uçak seferleri düzenleneceğini kaydetti.

Balıkesir'den Türkiye'nin herhangi bir yerine hava yoluyla gitmek isteyen yolcuların İzmir'den aktarmalı olarak uçabileceklerini ifade eden Uğur şöyle devam etti:

"Aktarmalı seferlerde ilk 5 koltuğun Balıkesir'e ayrılacağı yolculuklarda bilet fiyatları 65 YTL olarak belirlendi. Haftanın ilk uçak seferi 15 Ocak pazartesi günü saat 06.00'da Balıkesir'den yapılacak. Böylece Balıkesir'den uçağa binen yolcular isterlerse İzmir'den saat 07.15'te Ankara ya da saat 07.30'da İstanbul uçaklarıyla aktarmalı olarak yollarına devam edebilecekler. İzmir'den Balıkesir'e gidecek uçak ise saat 22.15'te kalkacak. Böylece saat 20.00'de Ankara'dan, 20.30'da İstanbul'dan uçağa binen yolcu, aynı gün aktarmalı olarak Balıkesir'e dönebilecek. Diğer seferler de çarşamba ve cuma günleri aynı saatlerde yapılacak."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön