HABER

Balkanlar'dan gelen kar yağışı yurda girdi, İstanbul'un kapısına dayandı

Balkanlar’dan Trakya’ya giriş yapan kar yağışı Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde yoğun şekilde etkisini gösterdi. Lapa Lapa yağan karla birlikte yollar kaplanırken, kar kalınlığı ise 10 santimetreyi buldu. Adeta kayak pistine dönen yolda sürücüler zor anlar yaşadı. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğünce 'turuncu' uyarı verilen Kırklareli'nde de kar yağışı etkisini göstermeye devam ediyor.

Özellikle Malkara ilçesinin kuzeyi ile yüksek kesimlerinde kar yağışı yoğun şekilde etkisini göstermeye başladı. Yollar beyaz örtüyle kaplanırken, kar kalınlığı ise 10 santimetreyi buldu.

Tekirdağ - Malkara ve Keşan yolunda hazır kıta bulunan karayolları ekipleri, kar küreme çalışmaları yapıyor. İlçe merkezinde ise hissedilen hava sıcaklığı sıfırın altında -4 derece civarında seyrediyor.

Yol kenarında servis bekleyen bir işçi, kar yağışının sevindirici olduğunu ve özlemle bekledikleri kar yağışına kavuştuklarını belirtti.

fbff1751-e42c-4399-8ca6-733ed271b837

SÜRÜCÜLER ZOR ANLAR YAŞADI

Atatürk Bulvarı ile Kurtuluş Caddesi’nin birleştiği yokuşta sabah işe yetişmek isteyen sürücüler zor anlar yaşadı. Yokuşta kalan araçların yardımına vatandaş koştu. Bazıları iterek kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadı. Yokuşu çıkamayan sürücüler geri dönerek, başka yolu tercih etti.

Bir taksici esnafı da yoldaki karları kürekle temizleyerek, sürücülere yardımcı oldu. Sürücüler, kar küreme çalışmalarının daha sık yapılmasını istedi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar küreme çalışmalarına devam ediyor.

4b6b18f2-fe27-417c-b9ac-c934ef8a4dba

KIRKLARELİ'NDE KAR YAĞIŞI

Kar yağışı nedeniyle kent merkezi kısa sürede beyaza büründü.

Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı'nda kar kalınlığı 3, Demirköy ve Kofçaz ilçelerinde ise 5 santimetre olarak ölçüldü.

Kar yağışı, Demirköy ilçesinin Mahya Tepe ve Jandarma Kule mevkileri ile Kofçaz ilçesinin yüksek kesimlerde etkisini gösteriyor.

20210127_2_46570584_61962076_Web

İl Özel İdaresi ile Karayolları ekipleri kar yağışının olduğu bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 derece ölçüldüğü bölgede kar yağışının aralıklarla gün boyu sürmesi bekleniyor.

(İHA/AA)

Geri Dön