Baltalı cinayetten çarpık ilişki çıktı

Samsun'da, karısıyla yatakta birlikte yakaladığı arkadaşını baltayla öldürdükten sonra evinin tuvaletinde parçalara bölüp 5 ayrı poşet içinde ırmağa attığı ileri sürülen şahıs ile karısının polisteki sorgulanmaları devam ediyor.

Irmakta 2 gündür yapılan arama çalışmalarına rağmen ceset bulunamazken, savcı gözaltına alınan karı-koca için 24 saat daha ek gözaltı süresi verdi. Sağlık kontrolünden geçirilen karı-koca, tekrar Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Olay, Fevzi Çakmak Mahallesi Şükrü Kanatlı Sokak'ta 4 gün önce gece saat 01.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Denizli'de inşaatlarda çalışan Engin P.(36), Samsun'a izne geldi. Çarşamba ilçesinde oturan Engin P.'nin eşi ve çocukları için arkadaşı Sebahattin Yener ( 43), Samsun'da kendilerine ev tuttu. Sebahattin Yener, dost hayatı yaşadığı iddia edilen Egin P.'nin eşinin evinde 2 gündür kalmaya başladı. Engin P., 2 çocuk annesi eşi Reyha P.(29) ve Sebahattin Y., olay gecesi birlikte içki içti. Gece 01.00 sıralarında uyandığında eşini Sebahattin Yener'in yatağında gören Engin P., uyumakta olan Yener'e, odun kesmede kullandığı balta ile saldırdı. Engin P., balta ile boynuna vurarak öldürdüğü Sebahattin Yener'in cesedini evinin tuvaletine götürdü. Evde yumakta olan 11 ve 8 yaşındaki kızı ve oğlunun olayı görmemesi için odalarının kapısını kilitleyen Engin P., Sebahattin Yener'in cesedini tuvalette parçalara ayırdı. 5 ayrı poşetin içine koyduğu arkadaşının cesedinin parçalarını ve olayda kullandığı baltayı eşi Reyha P. ile birlikte Mert Irmağı'na attı. Evli ve 3 çocuk babası olan Sebahattin Y.'nin kayıp olması üzerine ailesi durumu polise ve jandarmaya haber verdi.

Kayıp olan şahsı ırmakta arama çalışmaları sürerken, ölen şahsın bir yakını polise Sebahattin Y.'nin Engin P.'nin evinde olabileceğini ihbar etti. İlyasköy Polis Merkezi ekipleri, dün Engin P. ve eşi Reyha P.'yi yakalayarak gözaltına alınca, karı-koca suçlarını itiraf etti. Engin P., Sebahattin Yener'i karısıyla yakaladığı için baltayla öldürdüğünü, evinin tuvaletinde parçaladığını ve ırmağa attığını söyledi. Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Sualtı Gurup Amirliği'ne bağlı Kurbağa Adamlar, dün ve bugün cesedin atıldığı iddia edilen Mert Irmağı'nda arama çalışması yaptı. Irmağı karış karış, adım adım dolaşan dalgıç polislerin ceset arama çalışmaları devam ediyor.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu'nda sorgulanan Engin P. ve eşi Reyha P. için savcı tarafından, ceset bulunmadığı için 24 saat daha ek gözaltı süresi verildi. Bugün Adli Tabiplik'e sevk edilerek sağlık kontrolünden geçirilen Engin P. ve Reyha P., tekrar Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Polis, cinayetin işlendiği evde yaptığı aramada kanlı süpürge ve evin kapılarında kan lekeleri tespit etti. Soruşturma sürdürülüyor.

TOPLU SEKS İDDİASI

Bu arada, poşetlerdeki ceset parçalarını ırmağa atan eşine yardımcı olmak suçundan gözaltına alınan Reyha P'nin ise, öldürülen şahıs ile sevgili olduklarını söylediği öne sürüldü. Reyha P'nin bu ilişkiyi kocasının bilmediğini itiraf ettiği ve "ölen sevgilisi Sabahattin, onun karısı ve kendisinin birlikte toplu seks yaptıklarını anlattığı" iddia edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler