"BALYOZ DAVASINDA KUMPAS" SORUŞTURMASI: 4 GÖZALTI

  Haber: Özden ATİK / İSTANBUL DHA "Balyoz davasında kumpas" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 4 eski polis gözaltına alındı.  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu,  "Balyoz davasında kumpas" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında o dönem aktif görev alan kolluk görevlilerini tespit etti.

Haber: Özden ATİK / İSTANBUL DHA
"Balyoz davasında kumpas" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 4 eski polis gözaltına alındı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, "Balyoz davasında kumpas" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında o dönem aktif görev alan kolluk görevlilerini tespit etti. Yapılan tespitlerin ardından sabah erken saatlerde 4 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Sabah 06.00 sıralarında başlayan operasyon kapsamında o dönem Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Sağ 2 Büro Amirliği bünyesinde görev yapan Necat Aksu İstanbul'da, Mehmet Kılıç Yozgat'ta, Hüseyin Yalçın Adana'da, Mehmet Özdemir de Gaziantep'te yakalandı. Hakkında gözaltı kararı bulunan 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.
Şüphelilerin FETÖ / PDY terör örgütü ile alakalı olarak yürütülen soruşturmalarda gözaltına alındıktan sonra denetimli serbestlik hükümlerinden faydalanarak serbest kaldıkları öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler