Ban Ki-Moon'dan kudüs'teki olaylara kınama

NEW YORK (İHA) - BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, Kudüs'te 8 öğrencinin öldüğü saldırıyı kınadığını açıkladı. Saldırının hedefinde Yahudiler için dini eğitim verilen bir mekan vardı.

Kudüs'ün batısında yer alan ve Yahudiler için dini eğitim verilen bir binaya yönelik gerçekleştirilen saldırı, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon tarafından kınandı. 8 kişinin hayatını kaybetti, çok sayıda kişinin ise yaralandığı olayın ardından açıklamada bulunan Ki-Moon, ölen şahısların ailelerine başsağlığı dileklerini iletti.
BM Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, "Ban Ki-Moon, bölgede devam eden şiddet ve terörizm olayları ile politik sürecin altının kazınmasından büyük üzüntü duymaktadır. Ki-Moon, İsrail ile Filistinliler arasındaki sorunun çözümü için her iki tarafın da ortak görüşe varması gerektiğine inanıyor" denildi.

Öte yandan Kudüs'te meydana gelen olayda, Yahudiler için eğitim veren binanın kütüphane bölümüne yaylım ateşi açılmış. Olayda 8 öğrenci hayatını kaybetmiş, 3'ü ağır olmak üzere 9 öğrenci yaralanmış, saldırgan ise güvenlik güçlerince öldürülmüştü.