HABER

Bangladeş'te şiddet yayılıyor

Dakka (AA) - Bangladeş'te, rakip siyasal gruplar arasında bugün ülke genelinde meydana gelen çatışmalarda, 6 kişi öldü, yaklaşık 200 kişi de yaralandı.

Bangladeş'te, ocak ayında yapılacak seçimler öncesinde iktidarı geçici yönetime devretmeye hazırlanan Başbakan Halide Ziya'nın televizyonda yayınlanan konuşmasının hemen ardından şiddet olayları patlak verdi. Yerel basının haberlerine göre, doğudaki Brahmanbaria kentinde, Ziya'nın lideri olduğu Bangladeş Milliyetçi Partisi'nin (BMP) önde gelenlerinden biri, bombalı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. BMP üyesi bir kişi de Gazipur'da rakip gruplar arasındaki çatışmada öldürüldü. Başkent Dakka ve civarındaki çatışmalarda da 2'si kadın 4 kişi öldü.

Göstericiler, Dakka ile Çittagong kentleri arasında yolları keserek karayolunu trafiğe kapattılar. Polis, gösteri ve saldırılarda gözyaşartıcı bomba ile plastik mermi kullandı. Bu arada, yarın görevinden ayrılacak olan Ziya, bu akşam ulusa seslendiği konuşmasında, ülke genelinde barış ve sükunet çağrısı yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön