HABER

Bar cinayetine müebbet ağır hapis

Şişli'deki Barbara Bar'da çıkan tartışmada 3 kişinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanan barın sahibi Abdulvahap Sinen, müebbet ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Bar cinayetine müebbet ağır hapis

İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Abdulvahap Sinen katıldı. Duruşmada esas hakkındaki görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı Hasan Hüseyin Günay, Abdulvahap Sinen'in Barbara Bar'ın sahibi olduğunu, ölenlerden Afşin Güçlük, Selahattin Barışık ve davanın sanıklarından Ahmet Kan'ın çevredeki otoparklardan ve barlardan pay aldıklarını ve buralarda istedikleri kişilerin çalıştırılmasını sağladıklarını kaydetti. Barbara Bar'a 31 Ocak 2002 tarihinde gelen Barışık, Güçlük ve Kan ile Sinen arasında tartışma çıktığını, tartışmanın büyümesi üzerine Ahmet Kan tarafından bıçakla yaralanan Sinen'in silahla rasgele ateş açtığını belirten Savcı Günay, bunun sonucunda Selahattin Barışık, Afşin Güçlük ve barda çalışan Alican Soysal'ın öldüğünü söyledi. Savcı Günay, Sinen'in "Hafif tahrik altında birden fazla kişiyi öldürmek" suçundan cezalandırılmasını istedi. Son sözü sorulan Abdulvahap Sinen, "Böyle bir olayı yaşadığım için üzgünüm. İsteyerek kimseyi öldürmüş değilim" dedi.

Mahkeme heyeti, dosya kapsamından, Abdulvahap Sinen'in 4 yıl koruma görevlisi olarak çalıştığı Barbara Bar'ı satın alıp işletmeye başladığının, ölen Selahattin Barışık, Afşin Güçlük ve davanın sanıkların Ahmet Kan'ın zaman zaman bara gelip yiyip içip para ödemediklerinin, kendi istedikleri kişilerin çalıştırılmasını sağladıklarının, olay günüde bu nedenle tartışma çıktığının, rasgele silahla ateş eden Sinen'in Barışık ve Güçlük'ün yanı sırada kazayla çalışanı Alican Soysal'ı da öldürdüğünün anlaşıldığını bildirdi. Abdulvahap Sinen'i "hafif tahrik altında birden fazla kişiyi öldürmek" suçundan müebbet ağır hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, Sinen'i "ruhsatsız silah taşımak" suçundan da 1 yıl hapis cezasına mahkum etti.

Mahkeme heyeti, Sinen'in müebbet ağır hapis cezasına mahkum olduğunu göz önüne alarak, 1 yıllık hapis cezasını 15 gün hücrede tecrit edilme cezasına dönüştürdü. Davanın tutuksuz sanığı Ahmet Kan hakkındaki dava dosyası ise, bulunup ek savunması alınması amacıyla ayrıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön