HABER

Baraja atlayan genç kadını balıkçı kurtardı

Baraja atlayan genç kadını balıkçı kurtardı

MALATYA (İHA) - Malatya'da aile içi şiddetten bunalan genç kadı,n Karakaya Baraj Gölü'ne atlayarak intihar etmek istedi. Genç kadını atladığı gölden olay yerine çağrılan balıkçı son anda kurtardı.

Edinilen bilgiye göre, olay Kale İlçesi'nin Kömürhan köprüsü mevkiinde meydana geldi. A.Ş. (28) adlı genç kadının baraj gölüne atladığını gören çevredeki vatandaşlar, tanıdıkları balıkçıyı cep telefonundan arayarak durumu anlatı. O esnada balık tutmakla meşgul olan Abit Alkaşı (49), balıkçı teknesi ile genç kadına yaklaşıp, göle atladı. Gölden çıkartılan genç kadın, olay yerine gelen polis ekiplerince Kale Sağlık Ocağı'na kaldırıldı.

Kocası ile yaşadığı problemlerden dolayı canına kıymak istediğini söylediği öğrenilen A.Ş. yapılan tedavisinden sonra, ifadesi alınmak üzere ekip aracıyla Kale İlçe Emniyet Amirliği'ne götürüldü.

Genç kadını kurtaran balıkçı Abit Alkaşı ise, "Lokantadan çalışan arkadaş beni aradı, 'hemen koş, bayan göle atladı' diye. O anda tekneyi çalıştırıp, yetişmem bir oldu. Yarım dakika daha gecikmiş olsaydık, kadın ölüyordu. Kadın bize hiçbir şey söylemedi" dedi.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön