HABER

Barak: "Harekat kısa ve kolay olmayacak"

Tel Aviv - İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, "Dökme Kurşun" operasyonunun kara aşaması için uzun süre beklediklerini belirterek, "Harekat kolay ve kısa olmayacak" dedi.

Barak düzenlediği basın toplantısında, "Bu harekata başlamak için uzun süre bekledik. Amacımız, dünyadaki bütün herkes gibi, İsrail vatandaşlarına barış ve huzuru sağlamak" dedi. Başlayan kara harekatını "zor operasyon" olarak niteleyen Barak, "İsrail askerlerinden de kayıplar verilebileceğini biliyoruz" diye konuştu.

Barak, "Savaş arayışında değiliz ama vatandaşlarımızı devam eden Hamas saldırılarına maruz bırakamayız" diye konuştu.Gazze harekatı başladığından beri İsrail'in Gazze'de 600'den fazla hedefe saldırı düzenlediğini, militanların da 400'den fazla roket attığını bildiren Barak, Gazze Şeridi'nden yönelen son roket saldırılarında 4 İsraillinin öldüğünü, 21 kişinin de yaralandığını söyledi.Barak, İsrail'in kuzeyinde, Lübnan sınırında bir gerginlik olmasından yana olmadıklarını da ifade etti.

İsrail askerlerinin 3 ayrı yerden girdiği Gazze Şeridi'nde çıkan çatışmalarda, ilk saatlerde 15 Filistinli militanın hayatını kaybettiği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön