HABER

Baratalı'dan Erdoğan'a operasyon sorusu

Ankara (AA)- CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "(Durup dururken operasyon yapılmaz) şeklindeki açıklamanız, ne anlam taşımaktadır?" diye sordu.

Baratalı, TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Başbakan Erdoğan'ın, ABD'ye giderken uçakta gazetecilerin sorusu üzerine, "Güvenlik güçleri her zaman
operasyona hazırdır. Ama durup dururken operasyon da yapılmaz" yanıtını verdiğini belirtti.

Baratalı, önergesinde şu sorulara yer verdi:

"(Durup dururken operasyon yapılmaz) şeklindeki açıklamanız doğru mu; doğruysa verdiğiniz yanıt ne anlam taşımaktadır? Bu sözleriniz, Hükümetin, PKK'nın ateşkes kararına bakış açısını mı yansıtmaktadır?

IKYB'nin Ankara temsilcisi Behruz Galali, Talabani'nin PKK ile görüşmesini Türk yetkililerin istediğini belirterek, gerekirse isim isim açıklama yapacağını ifade etmektedir. Talabani'den, PKK ile görüşülmesini isteyen Türk yetkililer kimlerdir? Behruz Galali ile kimler görüşmüştür?

Son günlerde yaşanan gelişmeler doğrultusunda, PKK'nın siyasallaştırılmaya çalışıldığı yönünde kamuoyunda kuşkular doğmaya başlamıştır. Hükümet olarak bu konuda neler düşünüyorsunuz?"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön