Barbaros Şansal’dan alıkonma iddiası

Modacı Barbaros Şansal'ın kaçırılıp, Habibler'de bir evde tutulduğu iddiası, polisi alarma geçirdi.

İSTANBUL (CİHAN)-Alıkoyduğu iddia edilen kişilerin sabah saatlerinde evine bıraktığı Şansal'ı da yanına alan polis, gün boyu alıkonmanın yapıldığı evi aradı. Ancak, Şansal'ın sözkonusu evi hatırlayamayarak polise gösteremediği öğrenildi.

Sosyal paylaşım sitelerinde paylaştığı mesajlar sonrası kaçırıldığı veya polis ekiplerince gözaltına alınmış olabileceği düşünülen Modacı Barbaros Şansal, dün öğle saatlerinde ortaya çıktı. Twitter hesabından, 3 kişi tarafından alıkonulduğunu ve durumunun iyi olduğunu paylaşan Barbaros Şansal, avukatı ile birlikte gittiği Şehit Şeker Aktaş Polis Merkezi'ne ifade verdi. Şansal ifadesinde, "Saat 22.00 sıralarında evde bulunurken bir kişi kapımı çaldı. ‘İfadeni alacağız' diyerek beni davet etmesi üzerine polis olduğunu düşündüm. Telefonla aradığım arkadaşlarıma durumu anlattım, Tweet attım. Ardından da onunla birlikte evden çıktım. Beyaz renkli araçlarına bindim. Araçta iki kişi daha vardı. 40 dakika kadar yolculuk yaptıktan sonra Habibler'de bulunan bir eve getirildim. Benimle sohbet ettiler, telkinlerde bulundular. Beni darp etmediler. Tehdit etmediler. Kötü davranmadılar. Cep telefonumu aldılar. Daha sonra da evime bıraktılar." dedi.

Gasp iddiaları üzerine olaya Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince el konuldu. Ekipler, Barbaros Şansal'ı da yanlarına alarak alıkonulduğu iddia edilen evi Şansal'la birlikte aramaya başladı. Habibler'de bir adrese götürüldüğünü öne süren Şansal'ın alıkonulduğunu iddia ettiği evi polise gösteremediği öğrenildi.

Araştırmalarını sürdüren polis ekipleri, Şansal'ın evi ve götürüldüğünü iddia ettiği güzergahlardaki MOBESE ve güvenlik kamera kayıtlarının incelemeye aldı.

CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
hiç inandırıcı değil...gece 22.00 de kapını çalan ve seni sorguya çağıran birine kimlik sormadan inanıp, nasıl olur da peşine takılır gidersin... ikincisi, gece 10 da evinden çıkıp, habiblere gidip, telkin dinleyip , eve geri dönmek ne kadar sürer ki, ertesi gün öğleye doğru ortaya çıkıyosun.. ya da gündeme oturmak için kurgulanmış bir senaryo mu bu.....
Diğer Haberler