HABER

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 550'ye yükseldiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Fırat’ın doğusunda planlandığı gibi başarılı şekilde devam eden Barış Pınarı Harekâtı’nda etkisiz hale getirilen toplam PKK/PYD-YPG’li terörist sayısı 550 oldu." denildi.

TEL ABYAD'DA MİNARE SESLERİ

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla TSK tarafından Suriye'nin kuzeyinde terör örgütleri YPG/PKK ve DEAŞ'a karşı başlatılan ve SMO askerlerince desteklenen Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Tel Abyad ilçe merkezine giren SMO askerleri tarafından bölgede sevinç gösterileri gerçekleştirildi. Minarelerden yayılan tekbir ve ezan sesleri Akçakale'den duyuldu.

TEL ABYAD İLÇE MERKEZİ TERÖRİSTLERDEN KURTARILMIŞTI

Fırat Nehri'nin doğusundaki Tel Abyad ilçe merkezi dün YPG/PKK'lı teröristlerden kurtarılarak kontrol altına alınmıştı.

YPG'DEN ALÇAK SALDIRI

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bir bölgeden dün de Suruç ilçesindeki sivillerin bulunduğu 3 eve havanlı saldırı düzenlendi. Saldırılarda yaralanan bir kişi Suruç Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Evlerde de hasar meydana geldi.

Geri Dön