'Barış Pınarı Harekatı'nda kullanılan silahlar

Dün saat 16.00 sularında başlayan Barış Pınarı Harekatı'nda hangi silahların kullanılacağı belli oldu. İşte Kasırga Roketi'nden Cobra Zırhlı Personel Taşıyıcı'ya, T129 Atak Taarruz Helikopteri'nden T115 Fırtına Obüsü'ne kadar farklı silahların kullanılacağı Barış Pınarı Harekatı'nda yer alacak silahlar...

Barış Pınarı Harekatı'nda ikinci güne girildi. Kara harekatının gece saatlerinde başladığı bölgede 3 farklı noktadan Fırat'ın doğusuna giriş yapıldı. 181 hedefin ateş altına alındığı bölgede komandolar Fırat'ın doğusunda ilerlemeye devam ediyor.

Operasyon kadar kullanılan silahların da dikkatle takip edildiği Barış Pınarı Harekatı'nda TSK'nın yeni nesil silah savaşlarına yer verildi. Peki dünyanın takip ettiği harekat kasamında hangi silahlar kullanılıyor ve özellikleri neler?

İşte TSK'nın Barış Pınarı Harekatı'nda kullandığı yeni nesil savaş silahları...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
CHP li Çağdaş Laik Atatürkçü ler ! hadi Kulp takın . motoru Patagonya dan lastiği Madagaskar dan deyin. İşe yaramaz bunlar deyin. Siz neler demedinizki! Deyin olum deyin UTANMAYIN DEYİN
ulan dingil senin obüsün Güney Kore malı ,atak helikopterin italyan agusto firmasına ait motoru aamerikan canarel motor pakistana satamadın niyeamrrika izin vermedi cahil biraz.oku.
Sakin ol şampiyon
şuanki atak helikopterinin motoru dış ülkeden gelme zaten. Ayrıca Türkiye kendi helikopter,jet vs. motorlarını kendi üretmeye başladı bile ama daha kullanmıyor diye hatırlıyorum. Yanlışım varsa düzeltin. Teşekkürler.
atak motoru hangi ülkeden gelme?
askerimiz orada ne şartlarda mücadele ediyor sen rahatlıktan sağa sola saldırıyorsun. biraz ahlak
@kulyutmaz_bizansakarsi gardaş nereden gelirse gelsin bizimkiler birşeyler yapıp birşeyler ortaya koymuşlar vursun geçsin
inşallah devletimiz daha iyisini yapacaktır, bu silahlar yeterli değildir,ancak kimsede bu silahların akp yaptı sanmasın, bütün bu üretim tesisleri kıbrıs barış hareketinde yediğimiz ambargodan sonra devletçe başlattığımız ordu millet elele projelerdir, biriside adapazarındaki tank fabrıkasıydı maalesef onu araplara uçak karşılığı peşkeş çektik.bilmeyenler cehape cart curt yazıp duruyorlar.
Sadece Katar ,Barış Pınarı Harekâtına "DESTEK"Açıklaması yaptı! Kılıçdaroğlu gibi "içimiz yana yana" demedi! Tank palet Katar'a SATILMADI! Man Adası meselesi gibi; Yine Yalan Dolanla Yürüyor Kılıçdaroğlu.. Ve Emin ol! O KATAR CHP den daha TÜRK Daha MİLLİ Daha YERLİ
Aselsan-Roketsan-TAI gibi savunma sanayi şirketlerimizin, Kıbrıs barış harekatında uygulanan ABD ambargosu sonucu, 1975' li yıllarda kurulduğunu , yapılanların ardında 45 yıllık emek olduğunu bilmeyen cahiller var !!
işi siyasete dökmeyi milletimiz bir numara.Bugun orda savaşan chp li, mhp li, akp li ,yani kürdü, türkü, lazi ve arabi hepsi bir abd nin basta kurgularla yönettiği ve destek verdiği bir değil bir çok terörle mücadele için HEP BERABER ANCA KANCA BERABER TÜRKIYE YİZ allah haçlı ordulardan bizleri korusun bütün müslümanların yardımcısı olsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler