HABER

Barışa uzanan notalar

Barışa uzanan notalar

Barış için Birleşen Sanatçılar Derneği ADAP 19 Aralık'ta CRR'de dinler, diller, sınırlar arası barış için sahne alacak.

Ülkeleri birbirine karşı olmuş, ulusları birbiriyle savaşmış. Ama onlar inadına el ele tutuşuyor, her şeye rağmen birlikte müzik yapıyorlar. Onların barış bayrakları notaları. Barış için Birleşen Sanatçılar Derneği ADAP 19 Aralık'ta CRR'de dinler, diller, sınırlar arası barış için sahne alacak. Müzikseverler, insanlığın olması gereken gerçeğine şahitlik edecekler.

CRR Konser Salonu, ADAP (Barış için Birleşen Sanatçılar Derneği) 19 Aralık 2006 Salı, 20.00

ADAP nasıl kuruldu

Çekişmelerin, çatışmaların ve savaşların bitmediği bir dünyada ayrı dil, din ve milletten 9 sanatçı ortak bir amaç için, ortak bir dilde – müzikte - buluştu ve Association des Artistes pour la Paix'i ADAP'ı kurdu.

Hüseyin Sermet (Türkiye), George Lazaridis (Yunanistan), Seta Tanyel (Ermenistan), David Lively (ABD), Nima Sarkechik (İran), Rüya Taner (KKTC), Cyprien Katsaris (Kıbrıs Rum Kesimi), Israel Kastoriano (İsrail), Ramzi Yassa (Mısır). Ortak tek noktaları kendi alanlarında coğrafyalarının en iyilerinden olmaları. Onlar küresel ünlüler.

Müziği bütün anlaşmazlıkları çözecek evrensel bir anahtar olarak kullanan topluluk; müzikle, milletler arasındaki anlaşmazlıklarla, anlaşmazlıkları tetikleyen ve besleyen fikirlerle mücadele etmeyi amaçlamaktadır. ADAP bu amaç doğrultusunda Paris ve Lüksemburg'dan sonra İstanbul'da sahneye çıkacak. Barış için Birleşen Sanatçılar Derneği 19 Aralık akşamı, CRR'de, klasik müziğin rüya gibi yorumlarıyla İstanbulluları anlayışa, hoşgörüye ve barışa çağıracak.

13 ve 21 YTL olan konser biletleri Biletix'ten ve CRR Konser Salonu Gişesi'nden temin edilebilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön