HABER

Barolar Birliği'nden avukatlara deprem yardımı

ANKARA (ANKA) – Türkiye Barolar Birliği tarafından oluşturulan "Sosyal Yardım ve Dayanışma Fonu" sayesinde, avukatlar depremde zarar gören bürolar veya meskenler için yardım alabilecek.

"Olağanüstü Yardım" adı altında, avukatlar depremin yanı sıra yangın ve sel gibi olaylar nedeniyle büro ve meskenin kullanılamayacak hale gelmiş olması durumunda fondan yararlanabilecek. Yalnızca avukatların yararlanabileceği olağan üstü yardımın yapılabilmesi için, ilgili baro başkanlığınca hazırlanacak Zarar Tespit Tutanağı ile durumun belgelenmesi, Baro Yönetim Kurulu Kararı ile talep edilmesi ve bu belgelerin Baro Yönetim Kurulu karar tarihinden itibaren 120 gün içinde, Fon Müdürlüğü'ne ulaştırılması gerekiyor.

Yapılacak yardımın miktarı ise fon imkânları göz önünde bulundurularak Yönetim Kurulu tarafından tespit edilecek. Yardımın değeri, azami 5 bin YTL iken gerekli görülen hallerde, 10 bin YTL'ye kadar ek yardım yapılabilecek. Avukatlar ayrıca, Sosyal Yardım ve Dayanışma Fonu'dan "Olağanüstü Yardım" ın dışında "Sağlık, Geçici İş Görmezlik ve Cenaze Yardımları"ndan da yararlanabilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön