Barrichello: 'Performansımdan memnunum'

Rubens Barrichello, Avustralya Grand Prix'deki altıncılık pozisyonundan diskalifiye edilmesine rağmen, takımın Melbourne'de sergilediği performansı artırabileceğini söyledi. 35 yaşındaki tecrübeli Brezilyalı sürücü, RA108'in herhangi bir problemle karşılaşmadan puan mücadelesi vermesinin kendisini cesaretlendirdiğini ifade etti.

Barrichello, "Bugünkü yarışın sonucu hayal kırıcı olsa da, göstermiş olduğum performanstan gerçekten mutluyum" dedi.

Barrichello, "Çılgınca bir yarış oldu. İlk pit stopun ardından ön damperin kontrolünü kaybettim. Dolayısıyla bu noktadan itibaren yarış benim için çok zorlu geçti. Böyle bir günde yarışı bitirmek bile zordu" diye konuştu.

Hafta sonunda Honda'nın ortaya koyduğu form grafiğinin, aracın büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösterdiğini belirten Barrichello, "Fabrika çalışanları, aracın dayanıklılığını artırmak için son birkaç haftadır büyük bir özveriyle çalışı yor. Yarışı bitirmek, aracı anlamamız açısından önemliydi" dedi.

Takım patronu Ross Brawn ise, Barrichello'nun hızının Honda'nın 2008'de puan mücadelesi vermekten çok öte bir yarış içinde bulunabileceğinin kanıtı olduğunu ifade etti.

Brawn, "Sıralama turlarında aracın hızının ortalarda olduğunu gördük. Bugünkü yarış puan mücadelesi verecek potansiyele sahip olduğumuzu doğruladı" dedi.

TurkiyeF1.Com