HABER

Kılıçdaroğlu, baş başa akşam yemeğinde görev teklif etti mi? Özgür Demirtaş sosyal medyadan yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, günlerdir "3 Aralık'ı bekleyin" çağrısı yapıyor. Kılıçdaroğlu yarın partisinin ana gündem maddesi ekonomi olan "Kalkınma Planı"nı açıklayacak. Bu toplantı öncesi ise sürpriz bir görüşme gerçekleşti. Ekonomiye ilşkin yorumlarıyla adından sık sık söz ettiren Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile Kılıçdaroğlu baş başa akşam yemeği yedi. Kılıçdaroğlu'nun Demirtaş'a görev teklif ettiği iddia edilmişti. Demirtaş sosyal medyadan çok konuşulan konuyla ilgili açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, baş başa akşam yemeğinde görev teklif etti mi? Özgür Demirtaş sosyal medyadan yanıt verdi

Kılıçdaroğlu yurt dışı ziyaretleri kapsamında ekonomi kadrosunu kurdu, alanında uzman birçok isme danıştı. Bu kadro arasında dünyaca ünlü Türk ekonomist Daron Acemoğlu, iktisatçı Prof. Dr. Refet Gürkaynak, Prof. Dr. Ali Hakan Kara, Prof. Dr. Ufuk Akçiğit, Hacer Foggo ve Angela Merkel'in sağ kolu Jeremy Rifkin de yer alıyor. Prof. Dr. Özgür Demirtaş, dün bu isimler hakkında "Hepsi mükemmel tercihler" demişti.

OTELDE BAŞ BAŞA YEMEK

Kılıçdaroğlu, cumartesi günkü program için İstanbul'a bu hafta geldi. Dün akşam ise, Medya Koridoru'ndan Canan Kaya'nın aktardığına göre; Özgür Demirtaş ile Harbiye'deki Hilton Oteli'nde baş başa yemek yedi.

5283492

Görüşme saatler sürdü; masaya ekonomi, seçim stratejileri ve adaylık tartışmalar gibi birçok önemli başlık yatırıldı.

'YATIRIM ÇEKME' DESTEĞİ VE 'PARA YÖNETİMİ' TEKLİFİ

Kaya, Kılıçdaroğlu'nun Demirtaş'a "para yönetimini devretme" teklifinde bulunduğunu, ayrıca Türkiye'ye yatırım çekme konusunda destek istediğini aktardı. Öte yandan görüşmelerin bu kapsamda devam edeceği belirtildi. Gündem yaratan iddianın ardından Demirtaş sosyal medya hesabından, "Sevgili Arkadaşlar, Benim ile ilgili bugün çıkan siyasi haberlerin içeriğinde yanlışlar var. Bilginize. Hepinize sevgiler." ifadelerini kullandı. Takipçilerinin ısrarla teklif olduğuna dair paylaşımlar yapması üzerine bir açıklama daha yapan Demirtaş, "Daha önce yazdığım gibi bu teklif haberi doğru değil" dedi.

fdf

ÖZGÜR DEMİRTAŞ O GÖRSELİ PAYLAŞTI: "HAY ALLAHIM YARABBİM"

Kılıçdaroğlu-Demirtaş görüşmesi sosyal medyanın da gündemine yansıdı. Kullanıcılardan biri, Demirtaş'ın yüzü ile 100 Dolar üzerindeki Benjamin Franklin portresini birleştirdiği görseli paylaşarak "Özgür Demirtaş parayı yönetirse TL ;" notunu düştü.

Paylaşımı alıntılayan Demirtaş gönderisine "Hay Allahım yarabbim" ifadelerini ekledi.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler