Başak burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

Mynet Astroloji Danışmanı İremSu, Başak burcu okurları için 2018 yılının yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberini yazdı.

Başak burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Başaklar, 2 Ocak saat 05:24 itibariyle Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, her şeyiyle düşünülmüş, gözden geçirilmiş işlerin yürürlüğe konması, sunulması, beğenilmesi yönünde olumludur. Ancak farklı tarzda bir iş veya yenilik yapmak istiyorsanız, bunu iki hafta sonraki Yeniaya kadar erteleyin. Çünkü şartlar o günlerde gayet olumlu. Bu Dolunay özel ilişkiler, yakın çevrenizle iletişim, eğitim, girişim gibi konularda aydınlatıcıdır. Birçok şeyin farkına varırsınız. Ona göre bir yol ve hedef belirlersiniz. Burada önemli olan, dışarıdaki dünyanın sizi korumasını, kollamasını beklemek değil, kendinize güvenmek, sorumluluk almak, bir şeyler tam istediğiniz gibi olmasa da, pes etmemektir. Aşka zaman ayırın. Çocuklarınız varsa onlarla ilgilenin. Birileri memnun olsun diye veya sizi onaylasınlar diye hassas olmayın. Elinizden geleni yapın, çabalayın. Bunun karşılığını mutlaka alırsınız. Kaldı ki bu Dolunay olumlu görünümleriyle size, ilişki-girişim-aşk-hedef ve projeler yönünde destek veriyor.

OĞLAK BURCUNDA YENİAY

17 Ocak saat 05:17 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, bir arkadaşlığın aşka dönüşmesi ve zamanla ciddi bir ilişkiye dönüşmesini işaret ediyor. Bir ortamda karşılaşabilirsiniz. Bir arkadaşınız sizi tanıştırabilir. Neyi istediğinize karar vereceğiniz bu Yeniayda, iş ve projelere başlanabilir. Yetenekli olduğunuz bir alanda kendinizi ifade edebilirsiniz. Başaklar için sorumluluk anlamına gelen bu Yeniay, organize etmek, sağlıklı, verimli hale getirmek istediğiniz alanlarda şans tanıyor. Uzak bir yerden beklenen bir haber, sizi harekete geçirebilir. Epeydir düşündüğünüz bir karar şimdi verilebilir. Burcunuzla uyumlu bu Yeniay, beklemediğiniz bir teklifle karşılaşmanızı sağlayabilir. Çocuk sahibi olmayı düşünenler sağlık kontrollerini yaptırabilirler.

ASLAN BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

31 Ocak saat 16:30 itibariyle oluşacak Aslan burcunda oluşacak Tam Ay tutulması, fiziki ve ruhsal olarak kendinize bir bakmanız, hayatınızı yeniden gözden geçirmeniz, dostunuzu düşmanınızı iyi ayırt etmeniz gerekecektir. Zaten tutulma etkisiyle bunları anlamaya, algılamaya başlarsınız. Günlük hayatın içinde kimimiz çalışıyor, kimimiz evde yaşıyor, bazılarımız farklı uğraşılarda bulunuyoruz. Çok çalışıp kendini ihmal edenler şimdi sağlıklı yaşamak için gelen uyarılara önem verecekler. Bu kadar kendini feda edercesine değil, kendine de zaman ayırmasını bilecekler. Buna göre düzenlemede bulunacaklar. Beslenmesine dikkat etmeyenler, şimdi uygun bir sağlık programıyla yenilenecek, tazelenecekler. Bunları yapmadıkları takdirde şikayetler bitmeyecek. İş şartları zorlu, sosyal güvencesi olmadan çalışanlar, şimdi haklarını gözetecekler. Bu kadar iyi niyetli çalışıp, suistimal edildiklerini düşünenler, dostun düşmanın kim olduğunu anlayacaklar. Eğer biz tembellik yapıyor, ihmalkar yaşıyorsak, şimdi daha düzenli, planlı hareket edeceğiz. Gereksiz zaman kayıplarının önüne geçilecek. Bu tutulma önemli bir proje çalışmasının, yeni bir teklifin, henüz gizli kalması gereken bir planlamanın işaretçisidir. Şartlara göre en doğru karar verilir.

ŞUBAT

KOVA BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Başaklar, 15 Şubat saat 23:52 Kova burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, beden ve ruh sağlığımıza iyi gelecek değişiklik ve yeniliklerin önemini vurguluyor. Buna ihtiyaç duyacağız. Sabah kalk, işe git sonra eve dönüş, sürekli aynı şeyler bir zaman sonra insanı yorar. Bizim sosyal hayatımızı, dostluklarımıza, moralimize iyi gelecek aktivitelere de önem vermememiz lazım. Kaldı ki, bu tutulmanın olumlu görünümleri yeni bir ilişkinin başlamasını sağlayacaktır. Problemli ilişkileri düzeltecektir. İki hafta önceki Tam Ay tutulmasında kendimizi merkeze koymuştuk. Şimdi başkaları hayatımıza dahil oluyor. Onların varlığını önemsiyoruz. Zaten bu tutulma aşkta güven ve sevginin, paylaşım ve empatinin artmasıyla daha verimli çalışacağınızı ve zorlukları kolaylıkla aşacağınızı gösteriyor. Kısa yürüyüşlere çıkmak, egzersize başlamak, sağlık kontrollerinizi yaptırmak, bir iş değişikliğinde bulunmak, rehberlik ve danışmanlık gibi hizmetler almak önümüzdeki aylar boyunca etkili olacak. Sizin mesleğiniz sağlıkla ilgiliyse başkalarına destek verebilir, grup kurabilir, danışmanlık hizmeti sunabilirsiniz.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Başaklar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, ilişkide bir çok meselenin yeniden ele alınmasını, ilişkimize göre bir kararın verilmesini, bazı meselelerin aile içinde ele alınmasını sağlıyor. Öncelikle bu Dolunayda, beraberlikte açıklık ve dürüstlük önemli. Kimse kimsenin iyi niyetini kullanmamalı, güvenilir olmalıdır. Siz, belki aşkınızdan belki de inanmak istediğiniz için, söylenen sözlere kanabilirsiniz. Daha önce verilen kararlar şimdi tekrar düşünülmeyi gerektirebilir. Tamam oldu dediğiniz bir mesele, yeteri kadar sizi tatmin etmeyebilir. Hayatınıza giren kişinin kim olduğunu, aranızdaki iletişimi, karakter özelliklerini iyice anlayınız. Tabii ki aşk güzel, sevilmek, sevmek güzel. Fakat soru işareti uyandıran noktalar es geçilmemelidir. Bir kısım Başaklar bu Dolunayda armudun sapı üzümün çöpü vari titizlenecekler. Aslında düzgün yürüyen bir ilişkide gereksiz eleştiriler her iki tarafın da üzülmesine yol açar. Kimse mükemmel değildir bunu unutmayalım. Bütün yükü üstümüze alıp sonra sızlanmayalım. Hayalci düşünmeyelim. Ancak vesveseli de olmayalım. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Finansal konularda yavaş yavaş hesabı bilmek vaktimiz geliyor. Hızlı ve düşünmeden karar vermeyelim.

BALIK BURCUNDA YENİAY

17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniayda, çiftler birbirine karşı, sevgi-saygı-güven doludur. Ciddi kararlar alınabilir. Beraberlikte sorumluluklar ortaklaşa üstlenilir. Bekar Başaklar için romantizm kadar ciddiyet de bir ilişkide önemlidir. Ortaklaşa hareket edilir, tutkular yoğundur. Evlilikteki sorunlar kolaylıkla aşılır. Evlenmeye karar verilir. Bu Yeniayda dikkat edilecek bir nokta var. Finansal konularda emin olmadan kimsenin sözüne güvenmeyiniz. Kredi, mal mülk paylaşımı, borçlanmada başkaları bencil hareket edebilir, kendi çıkarlarını gözetebilir. Bu konularda dikkatli olalım. Mars-Oğlak burcuyla örtüşen bu Yeniay, dürüst yaklaşımların karşılıksız kalmayacağını işaret ediyor. Birileri kendini düşünse de, bir takım manevralar çevirse de, size zarar veremeyeceklerini anlayacaklar.

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, başkalarından talep ettiğimiz krediler veya arzu ettiğimiz desteklere karşılık, bizim kimseye tam olarak güvenmeden hesabımızı bilmemiz gerektiğini vurguluyor. Bu durumu olumsuz değerlendirmeyin. Sadece biraz durup şartlara bakmak gerekiyor. Evet istekliyiz, arzuluyuz, aceleciyiz ve hesap kitap yapıyoruz. Fakat evdeki hesap çarşıya uymaz sözünü de unutmamalıyız. Kaldı ki, Merkür-Koç burcunda geriliyor. Bize tekrar düşün, tekrar bir bak, bekle ve sabırlı ol diyor. Bu kolay değil belki ama hayırlı olsun demek de gerekiyor. Bu arada lüks yaşam isteğimiz, harcamalarımız, bazen dikkat etmeyişimiz bizi başkalarına mecbur kılıyor da olabilir. Bu Dolunayın güzel bir işareti var. Venüs bugün güçlü olduğu Boğa burcunda ilerleyecek. Bu size uzak bir akrabadan, partner veya farklı bir yerden gelecek desteği gösterebilir. Sadece Koç burcundaki geri hareket nedeniyle biz başka bir yerden çözüm beklerken, bir lütuf bize farklı bir yol sunabilir. Benim size tavsiyem, sağlam ve garantili olanı önemsemeniz. Şuradan buradan gelir demek yerine, gerçekten size ulaşanı, elinize geçeni, güvencesi olanı önemsemenizdir. Bu Dolunay zorlayıcı olsa da, başka bir kapı açabilir önünüzde. Bekleyelim, görelim dostlarım.

NİSAN

KOÇ BURCUNDA YENİAY

Sevgili Başaklar, 16 Nisan saat 04:57 Koç burcunda doğacak Yeniay, dostluklar, hedef, duyarlı olduğunuz her konuda başkaları tarafından destekleneceğinizi işaret ediyor. Öyle becerikli ve öylesine aktif şekilde çıkarlarınızı kollarsınız ki, elinize kimse su dökemez bu konuda. Geçtiğimiz aydan beri yöneticiniz Merkür geriliyordu. Şimdi düz seyirle ilerleyecek ve sürüncemede kalan finansal işleri yoluna koyacak. Zaten siz de, bunun için var gücünüzle girişimde bulunacaksınız. Belki evlisiniz veya bir ilişkiniz var. Bu Yeniayda beraberliğinizi gözden geçireceksiniz. Size destek mi olunuyor yoksa köstek mi? Cinsel uyumunuz nasıl, aranızdaki sorunlar nasıl çözülür bunları da hale yola koyacaksınız. Mars-Oğlak burcunda size güvenilir insanları, aşkta ciddi ve tutarlı olanı kazandırıyor. Tutkular, arzular bu Yeniayda tavan yapıyor. Kıymetinizi bilene yöneltiyor sizi. Önceliğiniz açıklık, dürüstlük olacak. Bu Yeniay, sağlam projeleri, teklifleri size sunarken, önünüzü görmediğiniz hiçbir şeye adım atmamanız için yardımcı olacak.

AKREP BURCUNDA DOLUNAY

30 Nisan saat 03:58 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, ilginizi sadece dışarıyla bağlantılı değil, yakın çevreniz, eğitim, iş girişimi, iletişim, yeteneklerinize çeviriyor. Şimdi parasal anlamda güç ve kuvvet elde etmek için değişen şartların farkında olmak lazımdır. Sizin gibi düşünmeyen, farklı beklentileri olan kişilerle iletişiminizi güçlendirmeniz gerekir. Eğer çıkarlarınızı korumak istiyorsanız, başkalarını da dinlemek, anlamak zorundasınız. Bu sizin rehberlik, danışmanlık, mistik faaliyetler, algılama yönünde fayda sağlar. Bir yandan paranızı kazanırsınız diğer taraftan başkalarına yol gösterirsiniz. Sadece kendinize değil, diğerlerini de destek olursunuz. Kişisel olarak gururlusunuz ancak dış dünya bunu önemsemeyebilir, daha fazla çabalamak gerekir. Boş gurur zamanı değil. Dişinizle, tırnağınızla mücadele etmelisiniz. Şu aralar bazı kişilerle anlaşmak kolay olmaz. Hatta yakın çevrenizde bulunan kişiler üzerinizde baskı oluşturur. Fakat bu geçici bir durum, merak etmeyin. Dolunayın yöneticisi Mars-Oğlak geçişi size kuvvet sunacak. Her işinizi iyi takip etmeniz halinde başarılı sonuçlar alacaksınız. Aşkta aradığınız ciddiyeti ve güveni bulabilirsiniz. Sadece yeni tanıştığınız insanları iyi tanımak gerekiyor. Gizli ilişki, gizli işler, daha fazla kazanayım diye riskli faaliyetlerde bulunmayınız. Açıklık ve dürüstlük size kazandıracak. Venüs-İkizler burcunda iki ayrı görüşmenin göstergesidir. Uzun vadeli olanı tercih edin. Kim ne demiş, ne söylemiş iyice anlayın.

MAYIS

BOĞA BURCUNDA YENİAY

Sevgili Başaklar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, kazanç ve başarı için odaklanmanızı, yavaş ancak emin adımlarla amacınıza ulaşmayı sağlayıcıdır. Hangi alanda olursa olsun araştırır, okur, bilgilenir ve cesaretle kafanıza koyduğunuzu yaparsınız. Eğitim, iş hayatı ve kazanç elde etmeye yönelik gayet olumlu şekilde sonuçlanır. Yeniayın yöneticisi Venüsün, cumartesi günü Yengeç burcunda ilerlemesi, sosyal hayatla bağımızı maziyle ilişkilendirse de, güvendiğimiz dostlarla olmak, tekrar bir araya gelmek sizi moral olarak canlandıracaktır. Sözgelimi bir grup içinde görev üstlenmek, aile ve çocuklarla ilgili projelerde yer almak, danışmanlık vermek, rehberlik etmek bu Yeniayda etkili uğraşlardır. Uzun zamandır düşündüğünüz bir plan hayata geçirebilir veya farklı bir alan ilginizi çekebilir. Çevre ilişkilerinin etkinliği bu Yeniayda bir hayli önem taşıyor. Bu sayede daha aktif olacak, başkalarına destek vermenin hazzını duyacaksınız.

YAY BURCUNDA DOLUNAY

29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, yeniliklere açık olmayan kişiler için zorlayıcıdır. Evet siz bilgiyi her zaman işe yarar hale getiren kişilersiniz. Fakat gelenekselden ziyade şimdi farklı açıdan meseleleri ele almanız gerekiyor. Sözgelimi işle ilgili konulara, ailenizle ilgili mevzulara, ilişkinize sadece kendi doğrunuza göre bakmak sıkıntı yaratır. Bazı değişiklikler var ve bunların mutlaka yeniden ele alınması gerekiyor. Daha önce düşündüğünüz bir iş veya projeyi şimdi ofisinizde, evinizde tekrar bir gözden geçirmek lazım. Neden hızlı ilerlemiyor veya ne gibi engeller var. Bunlara bakmalısınız. Ailenizi ilgilendiren meseleleri sadece benim doğrularım önemlidir diyerek ele alamazsınız. Bu Dolunayda, her zamanki bakış açınız size arzu ettiğinizi vermeyebilir. O zaman şartları göz önünde bulundurmalıyız. İş-ev arasındaki dengeyi sağlamanın yolu, Merkür-İkizler seyrinin size sunacağı yeni çözümlerden geçebilir. Mars-Kova burcunda yenilik ve farklı çalışmaların iş hayatındaki başarıda önemini vurguluyor. Fazla endişeli, aşırı detaycı olmak, bu denli titizlik sizi sağlık olarak zorlamışsa veya aşırı yoğunluk nedeniyle kendinizi ihmal etmişseniz, şimdi biraz dinlenmek, fiziksel ve ruhsal anlamda toparlanmak gerekir.

HAZİRAN

İKİZLER BURCUNDA YENİAY

Sevgili Başaklar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, iletişime dönük bir meslekte yeni bir girişimin, plan ve projenin işaretçisidir. Daha önce başlanmış bir işin tamamlanma süreci de olabilir. Uyum sağlama dönemini gösterebilir. Bir ürünün başkalarına satış, tanıtım veya sergilenmesi yönündeki işlerin de göstergesi olan bu Yeniay, dostlarınızla olan bağlantının, onlardan görülecek desteğin veya sizi çekemeyen kişilerle aranıza mesafe koymanın da işaretçisidir. Çok yönlü bir Yeniay sürecindeyiz. Ancak tüm burçlar gibi sizin de dikkat etmeniz noktalar var. İş hayatıyla ilgili düşünülen bir yenilik için şartları gözden geçirmek lazım. Eğer başka bir projemiz varsa, bunun artı ve eksileriyle ele alınması lazım. Duyarlılık yüksek demiştim. İlişkide ve iş hayatıyla ilgili konularda biz de çok fazla endişeli olabiliriz. Bunlara mantıklı ve gerçekçi bakarsak, kendimizi boş yere üzmeyiz. Şartlar uygun değilmiş, hayrıma değilmiş veya beklemede kalmam gerekiyormuş diyerek rahatlamış oluruz.

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, dış dünyada aradığımız güvence, başkalarıyla kurulan bağlantılar, paylaşımların niteliği ciddileşiyor ve bizi sorumluluk almaya çağırıyor. Alıştığımız kişiler, aşina olduğumuz ortamlar kadar, çocuklarımız varsa onların yaşamı, çocuk sahibi olmak istiyorsak hayatımıza ne gibi etkileri olur bunları önemsiyoruz. Aşkta daha ciddiyiz ve gelir geçer değil uzun vadeli beraberliği önemsiyoruz. Bu Dolunayda duruma böyle bakıyoruz artık. Satürn şu aralar geriliyor. Sadece bu Dolunayda değil Eylül ayına kadar sorumluluklar kendini bir hayli hissettiriyor. Belki de anne veya baba oluyoruz. Bunun ciddiyeti üzerimizde etkili. Belki de yavrumuz doğdu onunla yakından ilgileniyor ve biz dışarıdan ziyade içe yöneliyoruz. Her türlü işimize, görevimize disiplinli şekilde sarılıyoruz. Mars şu aralar Kova burcunda geriliyor. Çalışma hayatımızla ilgili değişiklik, yenilik ve konuların bir müddet yavaşlaması size zaman kazandırabilir, eksikleri görmenizi sağlar. Eylül ortası değişimler yerine oturmaya başlar. Bizler görülüyor ki bu Dolunayda, karşımıza çıkan tekliflere, kişilere ve şartlara ciddiyetle bakacağız ve bunları başardığımızda olumlu adımlar atabileceğiz. Şimdi önümüze bakmak, olgunlaşmak, hayatımız için gerekenleri saptamak ve bunun bize kazandıracağı olumlu geri dönüşlere güvenmek. İşte bu inanç ve azim önce kendinizin sonra başkalarının gözünde size saygınlık kazandırır.

TEMMUZ

YENGEÇ BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Başaklar, 13 Temmuz saat 06:01 Yengeç burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, önünüzdeki bir yıl içinde yaşanacak gelişim ve değişimlerin göstergesidir. Arkadaşlık ilişkileri, sosyal çevre, aileye dönük plan ve projeler, hedef belirleme, güvence dolu geleceğin kurulması yönünde etkilidir. Toplum hayatında yer almak, başkalarına ışık olacak çalışmalara imza atmak, ailenin büyümesi, gelişmesi yönünde kararlar vermek bu Tutulmanın özünde yer alıyor. Başaklar çok yoruldu biliyorum. Bu Tutulma yavaş yavaş sizi memnun edecek. Net bir şekilde yolunuzu belirleyeceksiniz. O yolda güvenle yürüdüğünüzü, büyüdüğünüz geliştiğinizi görecek ve bunun tadına varacaksınız. Sizi destekleyen aileniz veya yakın dostlarınız olacak. Birey olarak ayaklarınızı sağlam yere basacaksınız. Bu Tutulmada dikkat edilecek nokta. Özellikle bugünlerde, endişeyle, aşırı kaygıyla meselelere yaklaşmamanızdır. Sadece tedbirli dikkatli olun bu kafidir.

KOVA BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

27 Temmuz saat 23:22 Kova burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, çalışma hayatımız veya günlük tempomuz, iş ortamımız, sağlığımızla ilgili konulara netlik kazandırma ve yenileştirme arzumuzu işaret ediyor. Ancak bu kolay mı? Mars iki ayrı burçta geriliyor ve bu konularda tam bir rahatlık, yeni bir karar, ekip çalışmaları gibi değişim veya iyileştirme istediğimiz her konuda hızlı ilerlemenin önüne geçiyor. Ancak bu olumsuz görülmesin. Bazen de tekrar bakmak, yeniden ele almak birçok konuda insana şifa ve güç sağlar. Şimdilerde, fiziksel ve ruhsal sağlığımız için kontrol ve tedavileri aksatmamak lazım. Problemlere akılcı bakmak gerekiyor. Günlük hayatta birçoğumuz bazen öylesine zorlanıyoruz ki, işin içinden çıkamıyoruz. Belki de inatla sürdürdüğümüz bir şey, aslında doğru değil. Ancak bunun farkına varamıyoruz. İşte Mars geri hareketi hem aşk hayatımız hem günlük yaşantımız hem de biraz önce sözünü ettiğim konularda bize, bir daha bak diyerek uyarıda bulunuyor. Bu bir tavsiye aslında. Kişiden kişiye değişebilir, mevcut durumlar. Fakat kendimize bir yeni yön çizmek, belki özgürce çalışmak, plan ve projeler üzerinde düşünmek, bir yere taşınmak, yeni bir işe adım atmak için, bu tekrar bakış hali gayet yararlı olabilir. Birileri adına çalışırken, bir bakmışsınız kendi projenizi yürürlüğe koymuşsunuz. Belli mi olur. Zaten şu aralar yaşanan stres biraz da yönümüzü tam seçememekten veya birilerine kendimizi anlatamamaktan kaynaklanıyor. O zaman gelin, sakince kendimize bir dönelim, sağlığımızı önemseyelim, yarım kalan tedavi veya kontrollerimizi yaptıralım. Eylül ayına geldiğimizde arzu ettiğimiz adımları atalım.

AĞUSTOS

ASLAN BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Başaklar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenizin önünde duran engelleri aşmak, özgür olmak, güven dolu bir ilişki yaşamak arzunuzu çok daha fazla vurguluyor. Sizi daha önce bilgilendirdiğim gibi Mars ve Merkür geri hareketleri etkili oluyor. Gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar önem taşıyor. Sizin çalışma hayatında, aşk ilişkinizde, çocuklarınız, çocuk sahibi olmakla ilgili konularda test ediyor. Geçmişe bakıyoruz, bundan sonrası için doğru bir karar verebilmek için her şeyi gözden geçiriyoruz. Kaldı ki bu gözden geçirmeler gayet yararlıdır. Henüz bir şeyler tam olarak yerine oturmuyor, sizi zorluyor ama inanın ki, bunlara ay sonuna doğru netlik kazanmaya başlar ve siz de ona göre karar verirsiniz. Onun için endişelenmek yerine bilinçli olmak, egonuza yenilmek yerine gerçekçi olmak vaktidir. Kendinize bir bakın, kendinizle yüzleşin, fiziksel ve ruhsal anlamda bedeninize özen gösterin. Siz kendinize yabancı olursanız, kim size yakın olur ki?

BALIK BURCUNDA DOLUNAY

26 Ağustos saat 14:56 karşıtınız Balık burcunda oluşacak Dolunay, ilişki veya iş ortaklığında karşılıklı iyi niyetin test edildiği zamanı işaret ediyor. Ve Başak-Balık burçları arasında oluştuğu için sizi çok fazla etkiliyor. Bir ilişkide insan hem ruhsal yönden hem de fiziki anlamda ihtiyaçlarını önemsiyor. Kendi değerlerimiz, isteklerimiz ve ilişkiye bakış açımız önemli. Bu ilişkide neler eksik ve neler bizde hayal kırıklığı yaratıyor. Yoksa biz çok mu endişeli ve eleştirel davranıyoruz. Karşı taraf bir iş ortağı veya bir partner olabilir. Bize yaklaşımı nasıl ve biz bu ilişkiyi ayakta tutmak için çok mu vericiyiz. Aynı şekilde partnerimiz de bunu bize söyleyebilir. Hem benden bekliyorsun, peki sen niye beni düşünmüyorsun diyerek serzenişte bulunabilir. Böyle bir durumda hayata bakış açınızı yenileştirmek, farklı bir pencereden bakmak gerekebilir. Tabii ki birbirinize değer veriyor ve bu ilişkiyi sürdürmek istiyorsanız. Dolunayın önemli bir görünümü var. Maddiyat devreye girerek, alışkanlıklar gibi ilişkiyi sorgulatıyor. Belki de birbirinize verdiğiniz değer, bununla alakalı olabilir. Sağlıksız bir ilişki tabii ki böyle bir Dolunayda yara alabilir. Gerçekten anlaşmaya hazır olan, sorunların farkında olan çiftler ise, gerçeklerin farkında olarak birbirlerini dinlemeye hazırdır. Çocuklar varsa, sevgi bitmemişse, saygı güven hala ayaktaysa, bir problem çıkmayacaktır. Tam tersi durumda herkes kendi bildiğini okuyacaktır. Gerçekçi olmak vaktidir.

EYLÜL

BAŞAK BURCUNDA YENİAY

Sevgili Başaklar 9 Eylül saat 21:02 burcunuzda doğacak Yeniay, yöneticiniz Merkürün desteğiyle çok daha olumlu gelişmeleri müjdeliyor. Kişisel kararlar, şimdi gayet dikkatli ve her yönüyle gözden geçirilerek verilecek. İlişkide önemli bir dönem. Evlilik kararı verebilirsiniz. Problemli ilişkiler mercek altına alınıyor. Eğer güven vermiyorsa, önümüzdeki bir aylık süreçte bunların düzeltilmesi mümkün. Yeni tanışmalarda, partnerin her davranışı, hayata bakışı, size olan yaklaşımı, işi, parasal durumu tümüyle önemli hale geliyor. Öyle kolay kolay kimseye evet demezsiniz. Bu Yeniayda etkileme gücünüz gayet yüksek. İnsanları her konuda ikna edebilirsiniz. Çekiciliğiniz, başarınız, olumlu özelliklerinizle başkalarının takdirini kazanırsınız. Araştırma, bilgilenme, merak ettiğiniz kişi ve konularda derinlemesine bilgi sahibi olmadan karar vermezsiniz. Bir yakınınız size çok önemli bir konuda sır verebilir. Öğrendiğiniz bu bilgi işinize yarayacaktır. 16 ve 21 Eylül tarihlerinde bir yolculuk, görüşme, toplantı başarılı şekilde geçer. 23 Eylül sonrası maddi yönden sizi rahatlatacak gelişmeler yaşanır. Burcunuzdaki bu Yeniay, karşınıza fırsatlar çıkartır, şansınızı yükseltir.

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, paranın sağladığı güzelliklere düşkünlüğümüzü arttırıyor. İster istemez bunları elde etmek için harekete geçiyoruz. Ancak kendi kazancımız yeterli değilse biz de başkalarından veya farklı yollarla bunu elde etmek isteriz. Sözgelimi kredi kartlarımızın limitini aşabiliriz. Kredi çekmek isteyebiliriz. Ailemizden, eşimizden maddi yönde beklenti içinde oluruz. Bir başka olasılık, eşimiz-iş ortağımız veya başkaları çıkarlarını daha fazla öne alarak bizi zor durumda bırakabilir. Genel olarak bir isteğimiz var, fakat diğerleri bizim arzu ettiğimiz şekilde davranmıyor. Anlayışlı olmak kolay değil. Doğal olarak belli bir gerginlik duyabiliriz. Yatırım, uygun krediyle ev sahibi olmak, önemli ihtiyaçlarımız almak veya çocuklarımızın masraflarını tek başına karşılamak mecburiyeti doğabilir. Bunları makul bir şekilde halletmek gerekecek. Bu Dolunayda genel olarak psikolojik ve fiziksel anlamda kendimizden ziyade başkalarını düşünmek zorunda kalışımız bizi yorar. Sanki her şey başkaları için yapılıyor, bize bir şey kalmıyor gibidir. Bu sıkıntılar, bazı gizli saklı meseleler, özellikle finansal beklentiler karşılanmadığında, bize uygun düşmediğinde, birileri bizi rahatsız ettiğinde tepkisel davranabiliriz. Bu Dolunayda önemli olan, ayarımızı bilmektir. İster kendimiz, ister başkaları sınırı aşarsa, kendimizle yüzleşmeli, hatalarımızdan, yanlış kararlarımızdan ders çıkarmalıyız. Bu ders hoşumuza gitmese de, bunu hukuka uygun şekilde gözden geçirirsek, sıkıntıları aşabiliriz veya aşabilmek için elimizden geleni yapmalıyız.

EKİM

TERAZİ BURCUNDA YENİAY

Sevgili Başaklar, 9 Ekim saat 06:47 Terazi burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki bir aylık süreçte, kazanç anlamındaki girişim ve planların, eğitimden iş hayatına kadar düşünülen her türlü yenilik kararlarının gözden geçirilmesini sağlayacak. Neden bu gözden geçirmeye ihtiyaç var? Çünkü bu yeniayın yöneticisi Venüs, iki ayrı burçta geriliyor. Sizler için bu yeniden bakmak ve yeni yollar, formüller, çözümler bulmak yönünde olumludur. Yeniay zaten kendi içinde bir karar sürecidir. Şimdi geri hareketlerle bu karar süreci uzuyor. Böylece yanlıştan korunmuş, en doğruyu bulmuş olacaksınız. Tabii ki biraz durgunluk, elinizdekine göre ihtiyaçları almak, deyim yerindeyse yorgana göre bacağınızı uzatmak vaktidir. Bu sizi rahatsız etmesin. Bazen hayat bir mola süreci tanır bize. Daha önce fark etmediğimiz noktaları aydınlatır ve görmemizi sağlar. Bu Yeniay da aynen bu şekilde finansal konulara açıklık getiriyor. Yapılacak işler, atılacak adımlar doğru mudur yoksa daha farklı bir yol izlenmeli midir bunları tespit edeceğiz. Sakin olalım, ekonomik düşünelim, gereksiz harcamalardan kaçınalım. Kasım ortasına bir gelelim dostlarım. Aceleyle karar vermeyelim.

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

24 Ekim saat 19:45 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, yönetici Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketiyle örtüşüyor. Yeni bir yere yerleştiysek uyum süreci biraz zaman alabilir. Uzun süredir yaşadığımız bir yerden ayrılmayı düşünüyorsak, bunun maddi açıdan analizi iyi yapılmalıdır. Şu anda belirsizlikler gayet doğaldır. Aralık ayına kadar neyin neden yapmak istediğimizi, gerekçeleri, zorunlulukları, özel veya iş anlamında ele almalıyız. Hani adım atmışsak bile, bir şans tanımalıyız. Çünkü her şey değişebilir. Hoşumuza gitmeyen bir şey, daha sonra mutlu edebilir. Yasal bir dava, evlilik yoluyla yer değiştirme, tayin, terfi gibi konulara ait evrak ve belgeler eksik olabilir. Bunların halledilmesi gerekebilir. Ayrıca yakınlarımızla ilişkimiz, çevremizle bağımız sorgulanıyor. Bir yerde mecburen yaşıyor olabiliriz veya mevcut işimiz bizi tatmin etmiyorsa yeni bir arayış içinde olabiliriz. Bizim şu anda vereceğimiz yeni bir karar yanlış olabilir. Bir şeyleri yenilemek istiyorsak, önce sorun çıkartan meseleleri, eskiye ati konuları halletmek lazım. Biz geçmişe takılırsak yeniye nasıl yer açacağız. Kendi doğrularımızı dayatırken, inatla savunurken, başkalarıyla sağlıklı bir ilişki nasıl kuracağız. Bize dayatılan bir fikri sorgusuz sualsiz kabul eden biriysek, hakkımızı nasıl koruyacağız. Bunlar önemli. Bir sorun var ve biz bundan kaçıyorsak, nereye kadar gidebileceğiz. İnandığımız bir davaya sahip çıkmazsak, kimlerin oyuncağı olacağız. İşte bu dengesizlikleri düzene kavuşturmak gerekiyor. O zaman huzura ulaşabiliriz.

KASIM

AKREP BURCUNDA YENİAY

Sevgili Başaklar, 7 Kasım saat 19:02 Akrep burcunda doğacak Yeniay, her yönüyle bir işe, ilişkiye, meseleye odaklanmanın işaretçisi olacak. Önümüzdeki bir aylık süreçte, çıkarlarınızı gözeterek kararlarınızı vereceksiniz. İnandığınız bir yola, davaya ve meseleye kilitlendiğinizde elinizden hiçbir şey kurtulmaz. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Balık burcunda ilerleyecek. Bu durum, özellikle ikili ilişkide hassasiyetin bir hayli yükseleceğini gösteriyor. Eğer problemler varsa, bunların üstü kapatılmamalıdır. Yeni birisiyle tanışanlar, mutlaka bu kişiyi çok iyi analiz etmeli, hayat görüşlerini, hedeflerini, ilişkiden beklentilerini öğrenmeliler. Hiçbir şey tesadüfe bırakılmamalı. Kimdir, neyin nesidir bilmeliyiz. Venüs şu günlerde geri hareketini sürdürüyor. Bu durum, finansal konularda hayati kararlar vermeden önce iyice bakmak gerektiğini gösteriyor. Sözgelimi evlilik, iş ortaklığı söz konusu olduğunda ihtiyaçlarımızı dengeli bir bütçeyle düzenlemek gerekiyor. Eğer bir ortaklık kurulacaksa, aceleci kararlar vermemeliyiz. Hele bir bakalım duruma. Şartları gözden geçirelim. Merkür geri hareketi de aynı şekilde önem taşıyor. Ev taşımak, satın almak, evimizin ihtiyaçlarını karşılamada bilinçli olmalıyız. Biraz daha düşünelim. Abartılı harcamalardan kaçınalım.

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

23 Kasım saat 08:39 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, Merkür gerilemesiyle örtüştüğü için, ileri-geri hareketleriyle neredeyse Ocak ayına kadar, kariyer hayatımızla ilgili konularda karar almak ve uygulamak zamana bağlı. Eğer bir şeyler oturmuyorsa, hızlı ilerlemiyorsa veya önünüze bir engel çıkıyorsa buna neden olan faktörleri en iyi bu zamanda gözlemleriz. Geri hareket sonrası başarılı sonuç almamız mümkün olur. Bardağın dolu tarafındayım. Yoksa boş tarafının hiç birimize yararı yok. Meslek seçimi, iş başvuruları, bir yeniliğin yürürlüğe konması, işverenle ilişkimiz, mesleki seçimlerimiz bu Dolunayda iç gözlem yoluyla düşünmemizi sağlıyor. Ailemiz de burada önemli bir olgu. Onların düşüncesini almak, karşılıklı fikir paylaşımda bulunmak yararlı olabilir. Belki de başka bir yere taşınılacak. Buna göre işlerimizi halletmemiz gerekecek. Bunları da gözden geçirelim. Şu sıralarda bazı kişilerle anlaşmakta zorlanabiliriz. Bu durumu abartılı şekilde ele alabilir, kendimizi haklı görebiliriz. Oysaki bir analiz sürecini işaret eden Dolunayda, önce kendimize sorular soralım. Neden endişeliyiz, neden ufacık şeyler sorun oluyor. Sözgelimi iş hayatımız evimize, evimiz işimize yansımamalı. Her ikisi de dengeli şekilde sürdürülmeli. Huzur kaçırıcı ilişkilerden, gereksiz polemiklerden kaçınmalısınız. Özellikle iş ve ilişkinizde yaşanacak tartışmalar daha sonra çözüme kavuşabilir. Pişmanlık duyulacak kararlar verilmemelidir. Dış dünyadan gelen etkiler, yaşananlar, sorunlar evin içinde huzursuzluğa neden olabilir. Fazla yoğunluk veya iş problemlerinizi biraz kendi içinize yönelerek gözden geçiriniz. Bu anlamda evimiz limanımız gibidir. Çözüm bulmamız mümkün olur. Ailenin birbirine kol kanat germesi, gerek dışarıda gerekse içerde yaşanan problemleri geride bırakmanızı sağlayabilir

ARALIK

YAY BURCUNDA YENİAY

Sevgili Başaklar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, eviniz-ailenizle ilgili yapmak istediklerinizi, geleceğe dönük yeni kararlar vermenizi sağlıyor. Yeni bakış açısı bu. Daha özgür yaşamak, sevdiğiniz bir yaşam kurmak, gerçekten huzur bulacağınız bir hayatı deneyimlemek ihtiyacınız yükseliyor. Belki ailenizden uzaktasınız, belki de evlenmek üzeresiniz veya boşanma aşamasındasınız. Bütün bunlar sizi yoruyor, üzüyor veya şartlar nedeniyle zorlanıyor olabilirsiniz. Bu Yeniayın görünümleri, ailevi ve ilişki konusunda bir karar aşamasına geldiğinizi gösteriyor. Mutsuz bir yuvada veya arzu etmediğiniz bir ilişkinin içinde kaybolup gitmekten yana değilsiniz. Yeniayın görünümleri bir meselenin özünü kavramanızda, buna göre bir yol belirlemenizde yardımcıdır. Bu yuvadan ayrılış, bir boşanma, yeni bir yere yerleşme şeklinde bir kararı gösterebilir. Ancak size tavsiyem, sandığınız gibi olup olmadığını iyice anlamanızdır. Bazen insan birdenbire aşık olur, evlilik kararı verir. Kimi zaman da sağlıksız bir ilişkiyi sürdürmekte inat eder. Bunun için lütfen mevcut durumunuzu gerçekçi ve hakikaten doğru şekilde değerlendirin. Egonuza yenilmeyin ancak kendinizi de ihmal etmeyin. Mantığınızla duygularınız arasında çelişki olmasın. Buna dikkat edin.

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, ileri hamlelerin ancak siz buna hazır olduğunuzda atılacağını, kimseye değil önce kendinize güvenmeniz gerektiğini işaret ediyor. Dış dünya üzerinize geliyorsa, ruhunuzda var olan gücü açığa çıkarmalısınız. Kararlı ve organize şekilde ilerlerseniz başarılı olursunuz. Şu sıralarda Mars-Balık burcunda ilerlediği için, birileri bizim arzu etmediğimiz şekilde ve oldukça kafa karıştırıcı tarzda hareket edebilir. Biz fazla değer vermiş, abartmış olabiliriz. İlişkilere gerçekçi bakmak lazım. Ne kadar doğru, ne kadar güvenilir insanlarla birliktesiniz. Tabii ki endişe edin, iyi bir şeyi de şüpheyle karşılayın demiyorum. Ama gerçeklerin farkında olun. İş hayatında ve iş ortaklığı, özel ilişkinizde buna önem verin. Birileri iyi niyetinizi kullanmasın. Bu Dolunayda ilişki veya iş hayatınızda hoşunuza gitmeyen bir durum yaşanabilir. Sizden gizlenen bir mesele, birilerinin arkadan oyun çevirmesi, sizin bunu öğrenmeniz mümkündür. Bu durumda mutlaka ilgili kişiyle oturup konuşunuz. Bunun aslını astarını öğreniniz. Birileri dedi diye veya siz bir şekilde öğrendiniz diye yolları ayırmayınız. Aynı şekilde sizin bir yanlışınız başkaları tarafından öğrenilebilir. Size bu Dolunayda tavsiyem azimli, kararlı ve çözüme yatkın olmanızdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler