Başbakan Binali Yıldırım'dan dikkat çeken e-Devlet açıklaması!

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türk Telekom'un yeni hizmet binasının açılış töreninde konuştu. Yıldırım konuşmasında "Bütün devlet kurumları yıl sonuna kadar E-devlet'e taşınmış olacak." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'dan dikkat çeken e-Devlet açıklaması!

Başbakan Yıldırım'ın açıklamaları şöyle;

MİLLET DARBECİLERE DARBE VURDU

Haberleşmenin önemi 15 Temmuz’da daha iyi görüldü. Sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanımız halkı meydanlara çağırdı, meydanlar doldu taştı, millet darbecilere darbe vurdu.

2003 yılında 16-74 arasındaki nüfusumuzun sadece yüzde 19'u internetle tanışmıştı, internet kullanabiliyordu, şimdi her 100 kişiden 67'si interneti kullanıyor, işini gücünü yapıyor. Yani bilgi toplumu olma hedeflerimizi gerçekleştirdik.

2003'te 21 milyar iletişim sektörünün yıllık cirosu varken bugün 100 milyara ulaşmış durumda.

"BÜTÜN DEVLET KURUMLARI E-DEVLET'E TAŞINMIŞ OLACAK"

Bütün devlet kurumları yıl sonuna kadar E-devlet'e taşınmış olacak.

Emperyal güçlerin büyük planları var. Amaç, bölgenin sigortası, teminatı olan Türkiye'yi zayıflatmak ve bölgedeki kaosu, kargaşayı, Filistin'de, Suriye'de, Irak'ta, Yemen'de daha da körükleyerek, bölgenin kaynaklarının üzerine çökmek. Hedef bellidir. Bunun için Kürt kardeşlerimizi de maalesef istismar etmekten geri durmuyorlar. Neymiş efendim Kürtlere devlet kuracaklarmış. Sizin ne haddinize Kürtlere devlet kurmak. Kürtler, Türkler Anadolu topraklarında bin yıldır beraber yaşıyor. Etle tırnak gibiler. Bizim devletimiz de var, ay yıldızlı bayrağımız da var, vatanımız da var. Siz işinize bakın.