Başbakan Binali Yıldırım Şırnak'ta mitinginde güvenlik korucularına müjdeyi verdi!

Başbakan Yıldırım Şırnak'ta halka seslendi. Yıldırım konuşmasında güvenlik korucularına yönelik müjde vererek, 'Güvenlik korucusu kardeşlerimizin maaşlarını iyileştiriyoruz.' ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisince Adliye Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, vatandaşların ramazan ayını tebrik ederek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

"Rabbim kardeşliğimizi, birliğimizi bozmak isteyen hainlere fırsat vermesin." diyen Yıldırım, partililere, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını iletti.

Şırnaklıların AK Parti'yi bağırlarına basarak, demokrasi ve siyasete olan inançlarını ortaya koyduklarını belirten Yıldırım, "Biz bu güzel ülkenin her şehrine sevdalıyız. Şırnak'ı Antalya'dan, Siirt'i Sinop'tan, Hakkari'yi Bursa'dan ayrı düşünmedik, düşünmeyiz." diye konuştu.

Şırnak Cizreli Mele Ahmed Ciziri'nin, "Biz tek hüviyetiz. Biz aynı kaynaktan türemiş aynı isimleriz." sözünü hatırlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

"KÜRTÇE DE BİZİM TÜRKÇE DE BİZİM"

"Bizim vatandaşlıkta önce kardeşiz dememizin sebebi budur. Bizi kardeş yapan değerlerimiz bellidir. Dinimiz, Rabbimiz, peygamberimiz, kitabımız Kur'an-ı Kerim birdir, başımızın tacıdır. Tarihi, medeniyeti birlikte inşa etmiş, ortak inancın, ortak tarihin çocuklarıyız. Aynı beden, aynı ruhuz. Aynı toprağın, Anadolu topraklarının insanları olarak bir olduk, beraber olduk, kardeş olduk, birlikte Türkiye olduk. Bu topraklarda söylenen türküler bize can olmayı, canan olmayı, candan olmayı öğütledi. Bizi kardeş yapan Peygamber Efendimize, Rabbimize hamdolsun diyoruz. Dünya alem bilsin ki Türk de biziz Kürt de biziz Zaza da biziz Arap da biziz Türkmen de biziz Çerkez de biziz. Doğu da bizim Batı da bizim. İzmir de bizim Van da bizim. Kürtçe de bizim Türkçe de bizim."

Başbakan Binali Yıldırım, bu sırada alandaki vatandaşları, Kürtçe "Başım gözüm üstüne" diyerek selamladı.

Alandakilere "Bizler Alparslan'ın, Selahaddin'in torunlarıyız, Selahaddin'in torunları hazır mısınız? 24 Haziran'da destan yazacak mıyız?" sorularını yönelten ve "evet" karşılığını alan Yıldırım, "Şırnak Allah'ına kurban." dedi.

"HER TÜRLÜ BÖLÜCÜLÜĞÜ, AYRIMCILIĞI REDDEDİYORUZ"

Başbakan Yıldırım,"Biz birlikte aynı kıbleye yöneldik, yan yana saf tutuyoruz. Biz bu ülkenin her köşesine, her insanına muhabbetle bağlıyız. Bu ülkenin her vatandaşı başımızın tacıdır. Her türlü bölücülüğü, ayrımcılığı reddediyoruz, kabul etmiyoruz. Türkiye hepimizindir, ay yıldızlı bayrak hepimizindir. Bu devlet hepimizindir. Bu gerçek hiç değişmeyecek." değerlendirmesinde bulundu.

Bölgenin terörden çok çektiğini vurgulayan Yıldırım, "Dağlarımızda eskiden davarımızı, malımızı yayamıyorduk. Dağlar ıssızlaşmıştı, terör geçit vermiyordu. Elhamdülillah şimdi şehrimizle dağımızla her taraf bizimdir. Bizim olmaya devam edecektir." diye konuştu.

Bu sırada alandaki vatandaşlar "Kahrolsun PKK" sloganı attı.

"BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNDEN HESAP SORMA VAKTİ GELMİŞTİR"

"Çocuklarımızı dağa çıkaranlar, ellerine silah verenler en çok bu memleketin siz asil evlatlarına, Kürt kardeşlerime zarar verdiler." diyen Yıldırım, teröristlerin, bölgenin çocukları okumasın, cahil kalsın diye okulları yaktıklarını belirtti.

Teröristlerin yolları, tünelleri bombaladıklarını, işçileri kaçırarak, iş makinelerini yaktıklarını vurgulayan Yıldırım, "Kime zarar verdiler? Size zarar verdiler, bu ülkenin asil vatandaşlarına zarar verdiler. Evladı dağa çıkan annenin, çocuğuna hasret kalmış babanın acısını kim anlayabilir. Bu memleketin evladını dağa çıkaran, kalem tutması gereken ellere silah tutuşturan alçak, bölücü terör örgütünden hesap sorma vakti gelmiştir." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, bu sırada "Dik dur eğilme, ak kadınlar seninle" sloganına, "AK kadınlar, biz sadece Rabbimizin huzurunda eğiliriz, hiçbir alçağın karşısında eğilmeyiz." karşılığını verdi.

Terörün canevinden vurduğu annelerin acısının dinmesini istediklerini vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:

"Başbakan olduğum ilk gün, terörü aziz milletimizin gündeminden çıkaracağız, milletim rahat olsun dedim. Hamdolsun, terör milletin gündeminden çıktı mı? Artık terör kaçacak delik arıyor mu? Deliklerine de girdik, inlerine de girdik. Bu milletin gençlerinin, körpe evlatlarının hayatını karartan bu alçaklara bulundukları her yerde dersini verdik, vermeye devam ediyoruz."

"KÜRTLERİN, PKK DİYE BİR SORUNU VARDIR"

Yıldırım, konuşmasında, PKK'nın dağa çocukları çıkarma oranının sıfıra indiğini kaydederek, "Hiçbir gencimizi, evladımızı artık terör örgütü dağa çıkaramıyor. Devlet sağduyusuyla merhamet eliyle bölge insanına el uzattı. Devletle millet arasına ayrılık, gayrılık sokulan bütün nifakları ortadan kaldırıyoruz. Kürt kardeşlerimin gönlüne sevgi, samimiyet ekiyor, kardeşliğimizin filizlendiğini işte burada Şırnak'ta görüyorum." diye konuştu.

Meselenin Kürt meselesi değil, Türkiye'nin güçlenerek büyümesini engellemek olduğuna işaret eden Yıldırım, şöyle devam etti:

"Mesele, Türkiye'nin insan zenginliğinin her alanda gelişmesinin hazmedilememesidir. Bu örgütler proje örgütüdür, bunların ipi dışarıdadır. Başkalarının elindedir. Bunların Kürtler diye bir sorunu yoktur. Sizlerin, Kürtlerin PKK diye bir sorunu vardır, bu sorunu da hallettik, bundan sonra da aramıza bu alçak terör örgütünü sokmayacağız.

Biz, birlikte Türkiyeyiz, gözlerimizin rengi farklı olabilir, saçlarımız farklı olabilir, ten rengimiz farklı olabilir, etnik kimliğimiz farklı olabilir. Kürt, Türk, Arap olabiliriz ama unutmayalım gözlerimizden akan yaşın rengi hep aynıdır. Acılar hep aynıdır, üzüntüler hep ayndır, sevinçler hep aynıdır. O halde bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, beraber olacağız, birlikte Türkiye olacağız."

"ŞIRNAK, RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE OLACAK"

Başbakan Yıldırım, bugün de Selahattin Eyyubi'nin yaptığı gibi Kudüs'ün ve Filistin'in yanında bulunduklarını vurguladı.

AK Parti'nin milletin partisi olduğunu dile getiren Yıldırım, ülkeye eserler kazandırmak için son 15 yıldır çalıştıklarını ve bugünlere geldiklerini anlattı.

Yıldırım, Şırnak'taki yükselen binaları işaret ederek, şunları söyledi:

"Çukur siyasetinde vatandaşlarımızı isyana davet ettiler. Binaları, Şırnak'ı, Cizre'yi, Silopi'yi yerle bir ettiler. İşte yıkılan binalar daha güzel yapılıyor ama yıkılan gönüller, kaybolan canlar geri gelmiyor. Bu alçaklara hak ettiği dersi 24 Haziran'da vermeye hazır mısınız?

Her bölgemize, şehrimize mutluluk, refah getirmek bizim en önemli işimiz oldu. 2002'den beri hep Şırnak bizimle beraber oldu. İnanıyorum ki Türkiye'nin tarihi bir değişime hazırlandığı bir zamanda yine Şırnak bizimle beraber, AK Partiyle ve Recep Tayyip Erdoğan ile beraber olacak."

24 Haziran'daki seçimlerle beraber daha güçlü bir Meclis, hükümet ve Türkiye için Şırnak'ın gün saydığını ifade eden Yıldırım, "24 Haziran seçimlerinde iktidar, daha güçlü olacak ve istikrar sürekli olacak. Türkiye'yi daha ileri hedeflere, muasır medeniyetler seviyesine hep birlikte taşıyacağız. Milli birliğimizi, kardeşliğimizi, toplumsal huzurumuzu daha da sağlamlaştıracağız. Daha az bürokrasi, daha çok iş, daha fazla yatırımla Şırnak'ı, Türkiye'yi şaha kaldıracağız." dedi.

"GÜVENLİK KORUCUSU MAAŞLARINI İYİLEŞTİRİYORUZ"

Başbakan Binali Yıldırım Şırnak'da yaptığı konuşmada güvenlik korucularına müjdeli haberi verdi. Başbakan Yıldırım, 'Buradan bir müjdeyi veriyorum. Güvenlik korucusu kardeşlerimizin maaşlarını iyileştiriyoruz.' dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 72 yorum
her sene seçim olsa millet güllük gülistanlık yaşar valla, madem bunları yapabiliyordunuz 15 senedir niye yapmadınız demezler mi adama????
@zirtaner yapmayin arkadas be 15 senedir adamlarin maaslarina 4-5 kere iyilestirme yapildi.. biraz acin bakin gündem takip edin hangi ülkede yasiyorsunuz allah askina..
@taximlei yalamasın tamam anladık.
@zirtaner 15 senedır feto ıtını besleuıp bıyuten bı açıp da bı bakalım :) herkez fetocu ama besleuıp buyuten fetocu degıl
Evet kardeşim Bir partiyi bir seçimde en fazla ne kadar da tutmayacaksın bu milletin 17 sene kanına katta bu iktidar Vatanını milletini sattığı en son ortakları millete kurşun sıktı Yani bu iktidar var ya Menderes'ten daha beter Bedel ödetil meki bu iktidara
@taximlei Hangi Gündem: -İşsizlik oranının artmasımı -Doların5 tl ye göz kırpmasımı -Güya Feto ile verilen mücadelemi -Eğitimin içine edilmesinimi -Ekonominin İnşaattan oluşmadğını anlamarımı - Ülkenin Dünya Ülkeleri nazarında prestijinin azalmasımı Sen Hangi gündemden bahsettin tam çözemedim de
herkese verin asgari ücretliye vermeyin !!!
Bugüne kadar koltukta chp, mhp, ip ya da hdp mi oturuyordu? nerdeydiniz bugüne kadar?
@koncita 17 yildir bu artisla beraber 5. zam olacak.. memlekette ne oluyor ne bitiyor takip ettiginiz yok cahil cahil konusmayin bari..
@taximlei 17 sene önce dolar 1,27 idi ya ş,imdi. 4,58 mi kıyasla bakalım, alım gücünü
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler