Başbakan Erdoğan meydanlara iniyor

Başbakan Erdoğan meydanlara iniyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin gençlik ve kadın kolları kongreleri için meydanlara inecek. Türkiye'yi dolaşacak olan Başbakan Erdoğan, yerel seçimlerde hedef gösterdiği Diyarbakır ve İzmir'e gidecek. Erdoğan, 21 Mart'ta kutlanacak Nevruz Bayramı'ndan bir gün sonra Diyarbakır'da halka hitap edecek.

Parti teşkilatlarına sürekli olarak 'Yerel seçimlerde Diyarbakır ve İzmir'i de istiyorum' diyerek hedef gösteren Başbakan Erdoğan, yerel seçim hazırlıklarına kongrelerle hız verecek. Erdoğan, partisinin gençlik ve kadın kolları için meydanlara inecek. Erdoğan, ilk etapta belirlediği 10 ile giderek halkla buluşacak. Kongre listesine özellikle Diyarbakır ve İzmir'i de dahil eden Başbakan Erdoğan, Nevruz Bayramı'ndan bir gün sonra Diyarbakır'da halka hitap edecek. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak'ın
kuzeyine yönelik düzenlediği kara harekatının gerekçelerini Diyarbakır halkına anlatacak olan Başbakan Erdoğan'ın gündeminde, hükümetin bölgeye yönelik sosyoekonomik açılımları da olacak. Bu çerçevede Erdoğan'ın Doğu ve Güneydoğu'ya yönelik yapılacak yatırımlara ilişkin bir paket açıklayabileceği ifade ediliyor.
Erdoğan'ın Anadolu'daki ilk durağı 7 Mart'ta Uşak olacak. Erdoğan, 9 Mart'ta İzmir, 15 Mart'ta Siirt ve Batman, 22 Mart'ta Diyarbakır ve Gaziantep, 23 Mart'ta Şanlıurfa, Mardin ve Manisa'ya giderek, partisinin kadın ve gençlik kolları kongresine katılacak. Erdoğan'ın 18 Mart'ta da Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü nedeniyle Çanakkale'de düzenlenecek törenlere de katılması bekleniyor.

İHA