Başbakan Erdoğan Obama ile görüştü!

Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, Suriye ve Mısır’daki son gelişmeler ele alındı.

Başbakan Erdoğan Obama ile görüştü!

Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet sitesinde yayımlanan basın açıklamasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, akşam saatlerinde ABD Başkanı Barack Obama ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Başbakan Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, Suriye’de aşırı uçların faaliyetlerine ilişkin kaygılarını dile getirdikleri görüşme sırasında, tüm kesimleri bünyesinde barındıran ve birlikte hareket eden Suriye muhalefetini desteklemenin önem taşıdığını belirtmişlerdir.

Mısır’daki şiddetten kaygı duyduklarını ifade eden iki lider, demokratik ve kapsayıcı bir adım atılması için ortak çaba harcanması gerektiğini vurgulamışlardır.

Görüşmede Türkiye ve ABD’nin ortak maslahatlarını kollamak için, iki ülke arasında daha sıkı bir müşterek çalışma ve daha kapsamlı bir işbirliği yapılması hususlarında da mutabakat sağlanmıştır.

ABD Başkanı Obama, görüşme esnasında, Sayın Başbakanımızın Ramazan Bayramı'nı da kutlamış bulunmaktadır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Ah yavrum ahhh ondan bundan akıl dilenecegine ,kendi ülkenin çıkarları için ugraş..
Görüşmesinde "Atılacakları içeri attık başka emriniz varmı?" desenize siz şuna..
BUYRUN SİZE ALNI SECDEYE DEYEN YÖNETİCİLERİN BARIŞ PITIRCIĞI ÇAKMA MÜSLÜMAN VE ÇAKMA KÜRT PKK İTLERİ...EY DİNDAR AKP SEÇMENLERİ İYİ İZLEYİN KİMLER İLE PAZARLIK MASASINA OTURUYOR SİZİNKİLKER... VİDEO:https://www.youtube.com/watch?v=4m7Wy0Rb_fo
ergenekon davası bitti şimdi ne olacak onu sordu obamaya başka emriniz varmı diye sormuştur yakında yine görüşecekler bu defada apoyu nasıl çıkaralım diye komplo hazırlayacaklar bakın görürsünüz en yakın zamanda kimsenin haberi olmadan apo yu çıkaracaklar ondan sonra o tayibin %50si varya kumda oynasınlar da bir yerlerine çomak girmesin
Piyon yeni direktiflerini almış ülkeyi bölme yolunda
türkiye cumhuriyetinin valisi RTE ve başkanı Obama tebrikler uyuyan türkiye...
Melih Gökçek sürekli twitterda. Başbakan da elinde bir telefon ya Obama'yı, ya Putin'i veya Merkeli arayıp duruyor. Bu arada zannedildiği kadar siyasi ağırlığı olan bir ülke olmadığımız hep bizimkilerin akıl sormak, izin almak, ikna etmek durumunda olduğundan belli. Obama'ya ya da Putin'e akıl danıştığı kadar kendi ülkesinin meclisine akıl danışsa olmuyor. Onlar Türkiye'nin çıkarlarını Bahçeli'den veya Kılçdaroğlu'ndan daha fazla düşünüyorlar herhalde.
şeytanlar görüşmüş.
isterse aramasınoburu adamı oyar üstünede kaptüs diker üstüne etrafındaki adamları oturtur koçum obaba
hala uyanamayan koyunlar var bu ülkede...
Sn.OKURLAR BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN BAY BASKOKAN BEY VE KARA COCUK DÜNYA EMPERYALÏSTLERÏNE HÏZMETTELER BAYRAM ÖNCESÏ SURÏYE KUSATILMASI TÜRKÏYE CUMHURÏYET YIKILMASI KÜRT ÖZERK BÖLGESÏNIN ACILISINA NE ZAMAN GELECEKLER GÖRÜSMESÏDÏR DASSAK KANSERLÏ CÜRÜK RAPORLU PÏCÏNÏ ABD.DE YASAYAN TORUNUNU GÖRMEYE GÏDER OBAMAYLA DEVLET GÖRÜSMESÏ DERLER BAKAN DEVLET MEMURLARI YALAKA TAKIMI AKP.ÏCIN SAGA SOLA GÏDER DEVLET GÖREVÏ DER HARCIRAH ALIRLAR CEMEATLER AKP.LÏ ÏSADAMLARI DEVLETE VERGÏ VERMEZ VAKIF KURAR BÏRKAC KÏSÏYE KURAN ÖGRETME DÜMENI ZEKAT VERGÏ YOK SOYGUNA DEVAM ALLAH BELASINI VERSÏN HURAFELERÏN.
babasının bayramını kutlamış ne var bunda arkadaşlar :)
bırak şu abd yı ülkene bak
MISIR VE SÜRİYE HAKKINDA DEFALARCA GÖRÜŞTÜLER. SENARYOSUNU YAZDILAR. BU GÖRÜŞME ASLINDA "ERGENEKON" HAKINDA DİKATLERİ BAŞKAYERE ÇEKMESİ İÇİN. ERGENEKON DAVASINDA KUŞLAR BİLE KONUŞTU BAŞBAKANDA TIK YOK. İŞTE BUNDAN SONRA BAŞBAKAN MEYDANLARDA ERGENEKON ZURNASINI ÇALAR.
Ne demiş Obama'ya, "AKP iktidarı 800 bin asker, 200 bin polis, 30 medya kuruluşu ile emir ve görüşlerinize hazırdır komutanım"
ve 5 milyon büyük baş 30 milyon küçük baş koyun sürüsü ile emir ve görüşlerini bildirmiştir
Büyuk baş kukla ile yavru kukla kuklaşıyorlar.Kuklaşın kuklaşın.
ödevini ezberliyor
CEHENEMDE BULUŞMAYI PLANLAMIŞLAR.
Esad'ı koruyamam.Fakat proje yüzünden Obamayıda asla korumam.Zaten Obama İsviçredeki sahipsiz hesapları bile soran servetlere göz diken bir adamdır.Hristiyanların İslama tarihte verdiği zararlar çoktur.Hangi birini sayayım kURTULUŞ SAVAŞINIMI ÇEÇEN SAVAŞLARINIMI ABD IRAK İŞGALİNİMİ TAPINAKÇILARIMI HALADA ZARAR VERİYORLAR.AMA HALKLARDA SUÇLU BU OYUNLARA HEMENM TAV OLUYOR.İSLAM HALKLARINDA SUÇ ÇOK.HER GELEN TUZAĞA DÜŞÜYORLAR SURİYEYE BAKIN ALIN İŞTE.BAYRAM GÜNÜ ALLAH SONLARINI HAYIR ETSİN!
Vay cnm kocanımı aradın erkeğinimi özledin hangi dilde konuştunuz
İT'ler sahiplerine en sadık hayvanlardır derler,doğru mu acaba?
İmmorallist bir yapıyla toplumun kalıplaşmış değerlerini değiştirmek istiyor bu hükümet.Bu işi yaparken mukaddes değerleride kullanıyorlar.Akpnin amacı dini rejim değil.Din AKPĞ için amaç değil araç.Fakat şurası var ki AKP nin yaptığı devrimlerin çoğu abes.Bu devrimler hem fundamentalizimin (kökten dinciliğin), hemdeentelektüel çaın kurallarına aykırı!
yeni direktifler verildi.uygulaması bop cu potamyalı receb tarafından yerine getirilir...
Amerikan köpeği olmuşsun,Yakında kıçına tekmeyi yediğinde o zaman anlarsın milleti satmanın ne demek olduğunu.
katillerin elini sıkanlar müslümanım demesin...
SALLABAŞBAKAN!!
Takipteyiz. Bakalım bir kaç gün içinde gene neler çıkaracak Başbakan , Obama'nın direktifleri doğrultusunda.
Diğer Haberler