Başbakan: Genelkurmay Başkanı'ma şahidim

Başbakan Tayyip Erdoğan, Ergenekon davasında mahkûm olan İlker Başbuğ’un konuşmadığı için eleştirdiği Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in duyduğu rahatsızlığa şahit olduğunu söyledi.

Başbakan: Genelkurmay Başkanı'ma şahidim

Erdoğan’ın Türkmenistan dönüşü uçakta sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

PAKETTE SÜRPRİZ OLABİLİR

(Demokratikleşme paketi) Ben çalışmamı bitirdim. Bu hafta ilgili kurullarda bir görüşme daha yapıp önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Geneliyle duyduğunuz şeyler ama bir iki sürpriz olabilir. Bazen öyle şeyler yazılıyor ki hayret ediyorum. Ülkemizi rahatsız edecek şeyler üzerinde durmuyoruz.
(Pakette anadilde eğitimin önü açılıyor mu) Hayır yok. Özel okullarda da yok. O konu bizim için şu anda ele alınacak durum değil. Yapılan benzetmeler de doğru benzetmeler değil. Ne, neyi getirir götürür kimse düşünmüyor. Biz, ülkemizi bölecek konular üzerinde Ak Parti olarak adım atamayız. Zamanlama bir çok konuda çok önemli. Zamanlamayı iyi yapmazsanız güzelim ülkemize yazık edersiniz. Biz zaten okullarda anadili öğrenme imkanı sağladık. Ama anadil ile eğitimin önünü açarsanız resmi dili zedelersiniz.

ASLA GENEL AF YOK

(PKK’ya da kapsayacak genel af var mı?) (Abdullah Öcalan’ı da kastederek) Asla bir genel af söz konusu değildir. Af konusunda benim farklı bir düşüncem vardır. Kişilere karşı suçlarda, kişiler af yetkisine sahiptir. Devlete karşı suçlarda devletin yetkisi vardır. Adam öldürme vs konularda devletin yetkisi olmaz.
(Kürt Ulusal Kongresi ile ilgili FKÖ benzetmesi) FKÖ benzetmesi filan yanlış. Onlar, kendi toprakları gasp edilmiş, mücadele veren insanlar. Kürtlerin böyle bir sorunu var mı? Filistinlilerin pasaportu bile yok. İsrail verirse çıkıyor. Benim ülkemde Kürt vatandaşımın böyle bir sorunu var mı? Burada hangi örgütü kuracaklar. Türkiye dışında düşünüyorlarsa bilemem. Zaten kongre Türkiye dışında, o da beni çok ilgilendirmiyor. Bu özellikle Kuzey Irak yönetimi açısından sorun olur. Çünkü bize söyledikleri sözlere, taahhütlere ters kararlar bizim münasebetlerimizi etkileyebilir. Bu bakımdan önemli. Biz kendilerine çok açık gerçekleri söyledik. Ülkemizin bölünmesine vesile olabilecek adımlarda biz münasebetlerimizi kesinlikle gözden geçiririz dedik.

SÖZLER YERİNE GETİRİLMEDİ

(Çözüm süreci) Türkiye’yi terk konusunda verilmiş sözler yerine gelmiş değildir. Çok çok basit anlamda, o da çocuk, yaşlı kadın gibi yüzde 20 gibi bir durum. Bunun dışında ‘çıkma’ diye bir şey söz konusu değil. Akil İnsanlar’ın bize verdiği raporlardan hareketle atılması gereken adımları atıyoruz. Son zamanlarda bölücü terör örgütü ile ilgili yazılı görsel medya çok yoğun bir yayın yapıyor. Adeta örgütü ülkenin kurtuluşuymuş gibi lanse edişler filan. Manşetlere örgüt yöneticilerinin açıklamalarının çıkarılması. Bunlar benim ülkeme fayda getirmiyor, zarar getiriyor. Zaten silahı bırakmış değiller. Bunlar kendi durumlarını ortaya koyuyorlar. Saldırırım diyene karşı bu ülkenin güvenlik güçleri de herhalde ‘Hoşgeldin’ demeyecek, gereğini yapacaktır.

HUZURSUZLUK ÇIKARAN BEDELİNİ ÖDER

(Eylül sendromu, sonbaharın sıcak geçeceği iddiası) Silivri’de de öyle diyorlardı. Ayın 5’i için farklı mesajlar veriyorlardı. Ne oldu? Bunlar kendileri çalıp kendileri oynarlar. Onlar ne derlerse desinler, biz tedbirleri aldık alırız. Huzursuzluk çıkaranlar bedelini hukuk içinde ağır öderler. Hukuk içinde kalmak şartıyla her türlü eyleme şapka çıkartırım. Hukuk içinde kalmayana da gereğini hukuk içinde yaparız.

Org. Özel’in rahatsızlığına ben şahidim

Başbuğ öyle bir açıklama yapmamalıydı. Genelkurmay Başkanım olarak beraber çalıştığımız ismi terör örgütü yöneticisi olarak kabul etmem mümkün değil. En kötü ihtimalle tutuksuz yargılanması mümkün iken. Diğerleri için de söylemiştim. Bu herhalde en yüksek tonda bir sestir. Riski olan da bir sesti. Genelkurmay Başkanımız (Necdet Özel) ne yapacak? Zaten bu tür açıklamaları yapma hakkına da sahip değil. Buna rağmen nasıl bir rahatsızlık içinde olduğunun en yakından ben şahidim. Hukukun dışına mı çıkacaktı? Herhalde bunu yapacak hali yoktu. Keşke o tür bir açıklamayı duygusallık içinde yapmasaydı. Çünkü daha süreç bitmedi. Bu tür açıklamalar yargıyı olumsuz istikamette tahrik de edebilir.

‘Gerilim insanı’ ‘diktatör’ filan üzüyor

(Sağlığına ilişkin spekülasyonlar) Armudu yenen ağaç taşlanır. Yenmeyeni kimse taşlamıyor. Ortada bir hizmet, 10 yılda Türkiye’nin geldiği bir nokta var. Bir de sandıktan çıkma çabası olmayan muhalefet var. Bizim son anketlerimize göre oyumuz yüzde 55’e kadar çıkıyor. Ortalama yüzde 53. Muhalefetin oyu ise düşüyor. Türkiye’ye bugüne kadar bakanlar laiklikle demokrasiyi bir arada götüremez diyordu. Türkiye tam aksini ispat etti. Bunu görmeleri ciddi hazımsızlık başlattı. Kayıt dışı ekonomide hâlâ istediğimiz yerde değiliz. Faiz lobisi derken boşuna çıldırmadık. Faiz dışı gelirde korkunç rakam çıkıyor. Bu adamlar sülük gibi 76 milyonu emiyorlar. Bazılarının diktatör yakıştırmasını da anlamıyorum. Bu ülkede seçim var, seçim arkasına seçimler yapılıyor herkes partisini kurabiliyor. Bizi üzen biraz bu. Yoksa şahsımla ilgili gerilimler söz konusu değil. Yakından tanıyanlar bilir. Haksızlıklara susmam. Ama bir gerilim insanı diye değerlendiriliyorsam üzülmek hakkımdır. Hele hele diktatör filan. İnsan biraz insaf eder. Bu tür şeyler insanı üzüyor.
(Batı basınının tavrı) Batı’nın medyası bize hiçbir zaman olumlu bakmamıştır. Özellikle Alman medyası bu işin önemli aktörlerinden biri olmuştur. Bizimle ilgili algı, yöneticilerin bakışıyla değişmez, halkların bakışı önemli. Halkların bize bakışı müspet.

Başkanlık teklifini çekmem

(Başkanlık teklifi) Kaç kere açıkladım başkanlık sistemi AK Parti’nin teklifidir. Olmazsa olmazımız değildir. Yeni anayasa hazırlanıyor. Biz Başkanlık sisteminin de gündemde olmasını teklif ediyoruz. Kime karşı diyoruz, baraj kalksın diyorlar. Bunun en güzel yolu Başkanlık sistemi. Baraj yok. İstemiyor muydun hadi buyur. Dar bölge sistemi. Türkiye’yi bölersin 550 bölgeye. Her bölgeden bir vekil, orada da baraj olmaz. Bir de daraltılmış bölge var ki, orada baraj gerekir. Şimdi ana muhalefetin hiçbir hazırlığı yok. Başkanlık sistemini geri çeksin ona göre konuşalım diyorlar. Niye ben çekeyim sen tekliflerini geri çektin mi? Son ana kadar durur, eğer tıkanma nedeniyse o zaman geri çekeriz. Yüzde 10 barajına dair ülkedeki ekonomik yapıdan hareketle; bu ülke koalisyondan çok çekti. Tek parti döneminde tüm olumsuzluklara rağmen 1’e 3 katladık. Niye ülkemizi tekrar dara, zora sokalım? 2 puan barajı indirdik ne olacak, 4 partiden başkası mı gelecek? Yok. O zaman bu kavga niye. Son seçimlerde tarihin en yüksek katılım sağlandı. Temsilde adaletse bundan daha iyisi olmadı.

ADAY DEĞERLENDİRMESİ

(Yerel seçim adayları) İsim bazında yaptığımız anketlerde değerlendirme sürüyor. Gerek teşkilatımızla gerek milletvekillerimizle değerlendirme yapıp bir de direkt olarak sadece teşkilat yönetim kurullarının dahil olduğu bir kamuoyu araştırması yapacağız. Bu kanaatleri aldıktan sonra çıkan 3-5 ismi o ildeki halka soracağız. Halk kimin üzerinde duruyorsa tekrar değerlendireceğiz. Üzerinde ittifak olanları süreci beklemeden açıklayabiliriz. Büyükşehir adaylarını eylül ekim gibi açıklamaya başlarız.

Gerekçeli karardan sonra gerekeni yapacağız

(Ergenekon sonrası AK Parti kapatma davası da tartışmalı hale geldi, bir başvurunuz olacak mı?) Evet. Arkadaşlara talimat verdim çalışıyorlar. Gerekçeli karardan sonra gerekeni yapacağız.

SAVCILARI İLGİLENDİREN DURUM

(Kılıçdaroğlu’nun, mahkeme kararını tanımama sözleri) Bir siyasi partinin genel başkanının bir hukuk devletinin içinde anayasaya aykırı açıklamalar yapması beni değil daha çok savcıları ilgilendiren bir durumdur. Yargıçları tanımıyorum, yargıyı tanımıyorum diyor. Bunu diyen muhalefet lideri. Böyle bir ifade bizlerden olsaydı bu yargı veya yargıçlar o zaman ne yapardı?

Okuyucu Yorumları 54 yorum
Hadi ordan %55 miş kimi kandırıyorsunuz siz, siz önce şaibeli seçim sistemini değiştirin.
TAYYOS BEY KONUSURKEN YUZUDE KIZARMIYOR ACLIKTAN NEFESI KOKUYORDU BUGUNKI SERVETI DUYADA EN ZENGINLER SIRASINDA NASIL ELDE EDILMISTIR ULKENIN IC DIS BORCU 700 MILYARA DAYANMISTIR OGLU BÏM MAGAZALRI AILENIN SERVERTI BU NE YA DÜNYA UZERINDE BU KADAR SADIST HALKIN HAKKINI YIYENLERE HIZMET EDEN ACIMASIZ FRAVUN KADAR HAIN ADAMMI VAR ACABA INSANDA AZCIK UTANMA ALLAH KORKUSU OLMALI DEVLET KADROSU ELIMDE HER ISTEDIGIMI YAPARIM NASILSA MILLETI UYUSTURDUK HALK ASLA UYANAMAZ SERBET TUTTU ANLAYISIYLA KABADAYI DEREBEYÏ ASIRET EDASIYLA ÜLKE YONETIMI OLMAZ BÏR MUSA CIKAR HESAP SORAR AYNAYA BAKSIN HARAMZADE.
herşeyi bilen adam .! senden başka kimseye gerek yok bu memlekette.. sen böyle iken birde başkan oldugunda düşünemiyoruz..! satacak bişeyde kalmadı memlekette. şimdi imralıya 3 tane kadın göndermişler. aceba emri kim verdi ?
satacak birşey kalmadıysa hala niye ayakta niye ilerliyo neden % 53 ortalama oy anketi var ? Laf kalabalığı senin yaptığın. Merak etme başkan olduğunda da çok güzel şeyler olacak .
doğru söylüyorsun...her şeyi bilen adam... yüksek otorite... bilgeliği gökyüzünün üçüncü katına ulaşan.... Evet bence de her şeyi bilen O..... Öyleyse her şeyi o yapsın.... hatta bizim için nefes alsın.... bizim için de yaşasın.... %53 oy oranına gelince öncelikle bu doğru değil.... henüz daha satın alınamayan.... % 48 hala DİMDİK var.... MESELE ÜLKE GLOBALLİĞİNDE KORKAKLIKLA.... SATIN ALINMA DEĞİŞKENLİĞİ.....
anan kaldı satılacak . salimsuren onu satarız sen kafanı yorma
fatih alp iti.... YORUMUNA anaları karıştırdığın için sana söylüyorum. sen ve senin gibi soysuzlar.... İLK ÖNCE KENDİ ANALARINIZI SÜSLEYİP PÜSLEYİP PAZARA ÇIKARIP SATIN....
bugün genel af yok der yarında ben öyle bir şey söylemedim der.....inanmıyorum artık sizeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
BÜTÜN SÖYLEDİKLERİ PARANOYA VE YALAN ÜZERİNE KURULU.ANCAK BEN BİR YALA NINI VURGULAYACAĞIM.OYLARININ % NET % 53 OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.SENİN OYUN EN İYİMSER %38 SEN BİR DAHA % 40 IN ÜZERİNDE OYU GÖREMEZSİN.2011 SEÇİMLE RİNDEDE DEĞİLDİ.ANCAK ÇEŞİTLİ DÜMENLERLE OLDU.BU SEÇİMDE O DÜMENLERİ YAPIN BAKALIM GÖRELİM.İLÇE VE İL SEÇİM KURULLLARI VE YSK YA NEFES ALDIRMAYA CAĞIZ.BUNDAN SONRA O DÜMENLERİ YAPAMAYACAKSINIZ.SENİN YEDİĞİN İÇTİĞİNDE OLDUĞU GİBİ 2011 DEKİ 21 MİLYON OY İÇİNDE 6,5 MİLYONU HARAM.HODRİ MEYDAN RTE EFENDİ. ARTIK BUNDAN SONRA KATKULLE YOK.KEMAL BULGAN
hastasın sen. diyelim ki yüzde 40 oyu yok. iyi işte. buyurun başkanlık sistemine. alın yüzde 60 oyu bakın keyfinize. ama yemez demi. çatlasanız da patlasanız da yüzde 25 i geçemezsiniz. bunu sadece sen değil tüm TÜRKİYE biliyor. ne başkanlık sisteminde nede parlamenter sistemde şansınız yok. tek şansınız darbelerdi oda bitti. sizin bundan sonraki mücadeleniz ana muhalefet partisi olur muyuz olamaz mıyız. ancak bunun mücadelesini yaparsınız. iktidar olmayı hayal bile edemezsiniz. ACI AMA GERÇEK BU
tayyip efendi başkanlık sistemiyle yatıp kalk nden kendine koltuk için ülkemizde ekenomik kriz var haberin varmı. ülkede para kazanan sadece albayrak sabancı ve senin yandaşların gerisi zorla yaşıyor. artık şu işleri bırak
gezi parkında mahkeme kararına rağmen, parkı yıkmaya çalıştığın için sana diktatör diyorlar. Çünkü hukuku hiçe sayıyorsun,çünkü kanun tanımıyorsun, çünkü hitler gibi özel yetkili mahkemelerde insanlara müebbet hapisler veriyorsun, çünkü hukuk herkese lazım o yüzden herkes seni karşısına alıyor ve herkes sana diktatör diyor. bunu sende biliyorsun.
evet sayın başbakanımızı sonuna kadar destekliyorum.bu saatten sonra artık bende oyumu akp ye verecem.lanet olsun böyle muhalefete .olmaz olsun kıçıdaroğluna.böyle chp ye atatürk bile oy vermezdi.
vereceğin ne kaldıki?_???? ver kurtul tosunum
demir tava geldi kömür bitti akıl başa geldi ömür bitti
ne demesini bekliyosunuz başbuğu hapse atmayınmı desin ondan sonrada sizin zırvalarınızlamı uğraşsın vay yargıya karışıyor vay biz dememişmiydik diktatör iş te diye
Belediye Başkanım, polisim, jandarmam, genel kurmay başkanım, paralarını cebinden veriyor sanki.
TÜRKİYEDE TÜM MİLLET BAŞBAKAN ERDOĞANI TAM ANLIYOR,,,,BAŞKANLIK YARI BAŞKANLIK UYDURUĞUNA MİLLET İTİBAR ETMİYOR TÜRKİYEDE,,,,,,ÜNİTER YAPI DA EKSİKLİK İSLAMİ SİSTEMDİR,,,,,,TÜRKİYE İSLAM DEVLETİ TÜM OLMAZLARI OLUR YAPACAK TÜRKİYEDE....HAK ADALET HUKUK İÇİN ....TÜRKİYEYİ DERİN KUYUDAN ÇIKARACAK AKLI SELİMLERLE YOLA DEVAM TÜRKİYEDE......40 MİLYON MÜSLÜMAN 2015 DE BAŞBAKAN ERDOĞANLA BERAĞBER İMZA OZAYDİN65
aynen başbakanımızın devletimizin yanındayız seçimlerde akp iktidar
sayın başbaakan barajı aşamayan partilerin oyları ve mezarda ölmüş olan oyları cifty kullanan kişilerin oyları hepsi sana gidiyor sayın başbakan adaletin buysa demokrasilerde böyle adelet olmaz
TÜRK HALKININ HAFIZASINA SAYGISIZLIK ETTİĞİNİZİ DEFALARCA GÖRDÜK.... BU KONULAR PKK APAO ANA DİLDE EĞİTİM MUHALEFETİN SESİ HASSAS KONULAR.... MUHALEFET OLMASSA DİKTATÖRLÜK OLUR....
Mehmet baransu 2 at ömrün var diyor.buna ne dersın.allahın varlığından bı haber gelecek planları yapıyorsun
ŞU KONUŞTUKLARINI DİNLEYİP ÇİLEDEN ÇIKMAMAK MÜMKÜN DEYİL,FAKAT ÖNMLİ BİR KESİM İSE ÇOK MUTLU,DEMEKKİ BİYATÇI BİR KAFA VE MÜRİT DEYİLSEN YANDIN.NECDET ÖZEL İ.BAŞBUĞA YAPILANLARDAN RAHATSIZMIŞ VE BUNA SN.BAŞBAKAN ŞAHİTMİŞ,BAKARMISINIZ BU MİLLET BU KADARMI APTAL YERİNE KONUR.PEKİ O İLKER BAŞBUĞ DİYER SİLAH ARTKADAŞLARINA VE TSK YA YAPILAN SALDIRLAR VE HUKUKSUZLUKLARI DİLE GETİRİRKEN ONA DARBECİLERE DESTEK ÇIKYOR DİYEN KİMDİ,10 YILDA BORÇLAR,CARİ AÇIK AYYUKA ÇIKMIŞ,İNSANLAR ETE SÜTE HASRET BIRAKILIP SADAKYLA GEÇİNİYOR,SİZDEN OLMAYAN,KARŞI OLANLAR DEVLETİN HIŞMINA UĞRUYOR,VE DAHA NELER NELER
Baş­ba­kan, sa­hillerdeki işgal için “Ne­re­dey­se de­ni­ze dü­şe­cek­ler. Du­rum fe­la­ke­t” de­di. Oy­sa, kı­yı­lar­da­ki ya­pı­laş­ma ya­sa­ğı­nı 100’den 50 met­re­ye AKP in­dir­di.
tarik1024 senin gibi akpli koyunlar herşeyi inkar eder zateni hayatınız yalan döl israfları.
yalan söylüyorsun
türkiyenin en büyük suprizi mahkumiyet almış secilemeyecek bir kişiyi sayın baykal ve bahcelinin sectirmesi türkiyenin en büyük suprizi
satacak bişey kalmadı imralıya kadın pazarlıyorlar şimdide :-)
Çok merak ediyorum, bugün Mısır’da Mursi iktidarda olup da karşıtlarına ateş açtırsaydı, Ankara’daki yobazlar ne diyecekti? Hunhar ve insanlık dışı mı? yoksa, camileri bombalayan, çocukların kanını içen teröristlere müdahale diye mi yorumlayacaklardı.
''Son seçimlerde tarihin en yüksek katılım sağlandı'' Tabi,Ölülere,delilere,Huzur evinde kendi adını bile bilmeyenlere oy kullandırttırırsanız,en yüksek katılımı sağlarsınız. !!!!!!!!
Genel Af geliyor... Yandık...
GERİLİM İNSANI VE DİKTATÖR DENMESİ ÜZÜYORMUŞ,PEKİ BIRAKALIM BÜGÜNE KADAR İNSANLARIN BİRBİRİNE DÜŞMAN EDİLMESİNİ GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE EN DEMOKRATİK PROTESTO HAKKINI KULLANANLARA KARŞI YAPILANLARA NE DİYECEYİZ, DİKTATÖRLÜKLÜK NEDİR,DİKTATÖR DEMOKRASİNİ DENGELERİNİ BOZUP GÜCÜN TEK ELDE TOPLANMASI VE O GÜCÜN İŞİNE GELDİYİ GİBİ KULLANILMASI DEYİLMİ,BU ÜLKEDEKİ DEMOKRASİ KUVVETLER AYRILIĞINA DAYALI PARLAMENTER SİSTEME DAYALI DEYİLMİ,İŞTE TEK ELDE TOPLADIĞINIZ YASAMA VE YÜRÜTMEDEN SONRA AYAKBAĞI GÖRÜLEN YARGININDA EMİR ALTINA ALINMA MÜCADELESİ SONUCU ADALETİN HALİ ORTADA,İŞTE BU DİKTATÖRLÜKTÜR
şıracını şahidi bozacı bozanın şahidi şıracı
eyvah sayın başbakan yine olayları reddetti,ve pasif komutanı savundu demekki tam tersi çıkacak!!!
başbakanın senin artık ne sölediğin önemli değil bu gün bunu itdia ediyosun yarın başkasını hani dersaneler özel okul olacaktı şimdi neden geri vites yaptınki onun için hiç yorma yalancının mumu yatsıya kadar derler ama sen ezanı bekliyomusun onun için salla nasıl sa yüzde 50 dinliyo seni
Oyumu veririm gerisine karışmam. Müslüman bir liderin kumlar kadar kafir düşmanı varken Müslümanın da ona düşman olmasını iman dışı görürüm.
AKP MÜLKÜN TEMELİNİ YIKMIŞTIR.
Evet, evet senin gibi üzülüyordur.. !!!!!!..
daha çok zırvalayacaksınız siz vicdanınız rahat bırakmayacak yakanızı asıl mühebbetlik sizlersiniz ama malesef paşalar içeride yatacak yerin yok tayyip genel af yok demiş demekki var demek buda böyle bilinsin biliyorsunuz yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor
pkknın hıcbır ıstegıne evet demıyorsun eee sımdı ne olacak adamlar ekım ayına kadar muddet verıyor sana ne olacak sımdı hanı kan duruyor barıs oluyordu beyler merak ettıgım pkk eger derse kı pkk orgutu bıttı artık yok sız onların ısteklerını yerıne mı getıreceksınız adamlar o zaman der kı madem butun ıstedıklerımız olacak pkkyı kapatırız degıl mı cok ılgınc hukumet yalan solyler pkk bastan sona yalan eee bır ıkı dagda halk mangal ettı dıye barıs mı oldu barıs dedıgın bır ulkeyle olur gerılla savasıyla ulkemızde teror estıren bır teror orgutu ıle olmaz bu devletın aczıyetını gosterır
sizin söylemleriniz başka eylemleriniz birbaşka çok dinledik ve çok tezatlarına şahidiz ama olsun bunuda görücez ama eminimki buda yalan.
türmenistan degil TÜRKMENİSTAN
unutma doğru her zaman ayaktadır sallanır sıkıştırır lar yıkacaz yıkıldı sanırsın yıkılmaz türk askeri neden yıkılmaz ayaktadır kuralları kesin kati dir adama göre seçilmez türk ordusunun özelliklerine sahip taşıya bilecekler giyer ünifomayı gidikleri forma kefenleri olur asla çıkarılmaz
NERDEN SENİN BAŞKANIN OLUYORMUŞ. HALİFEMİSİN...
sayın başbakan size diyecek hiç bir söz bulamıyorum sizden korkmayan zaten kafirdir şu bütün söylediğiniz sözleri hayretler içerisinde okudum yorumsuz bırakıyorum 50liler kürt vatandaşların cevap versin sadece gülüyorum vede dönek sözlerinizede milleti avutan sözlerinize size güvenenlerede üzülüyorum beyni olan yorumcu varsa ne demek istedimi anlar tek cümle türkiyenin sonu iyi deyil
Yüzde 55 mi oyun bide ben koyim 56 olsun
başlıgını düzelt mynet tükmenistan türmenistan gegil
Pilase 24 sen daha güzel düzeltmişsin.Hangi okul mezunusun.Tükmenistan değil TÜRKMENİSTAN olarak sen doğrusunu öğren istersen ondan sonra yorum yap he.
Sn Başbakan siz daha düne kadar İst.Belediyesinde memurdunuz.Daha Sonra belediye bşk lığı yaptınız yanılmıyorsam.Şu andada başbakan olarak dünyanın en zengin 8. başbakanısınız.Ben sizin iktidarınız dönemimde ticarete atıldım 2 tane evim vardı,(8 sene önce)şimdi ise 2 tane evim arabam gitti üstünede borcum var.Bununda sebebi etrafıma sizin yandaşlarınız tarafından açılan marketler.Bu işin sırrını bana anlatsanız da zarar yok ben sizin kadar zengin olmak istemiyorum giden 2 evimi arabamı kazanayım borçlarımı ödeyeyim yeter.lÜTFEN TÜRKİYE SİZİN ETRAFINIZ DEĞİL ESNAFA KULAK VERİN ARTIK
tebrik ederim kardeşim erdoğan marketler zinciri bunların başı
o 76 milyonu emen sülüklerden biride senin aillen bu sülüklerin içine kendinide dahil ettinmi sayın başbakan
Aslında danışmanlarınız bir ideolojinin esiri olmasa ,halkın tamamının başbakanı olabilseydiniz adınız unutulmaz bir tarih olacaktı.
Diğer Haberler