Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın odasına sensör

Başbakan Erdoğan’ın evi ve çalışma ofisinde dinleme cihazları bulunmasının ardından, bu makam odalarında “sensör” önlemi alındığı ortaya çıktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın odasına sensör

Erdoğan’ın yüzü, yürüyüşü ve hareketlerinin tanımlandığı sensörler, odalara farklı biri yalnız girdiği anda alarm veriyor.

Habertürk'ün haberine göre, Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Ankara Keçiören’deki evi ve Başbakanlık Resmi Konutu’ndaki makam odasında bulunan dinleme cihazlarıyla ilgili raporunda son rötuşlar yapılırken diğer yandan da benzeri olayları önlemek üzere önlem alındı.

Öncelikle dinleme cihazının nasıl yerleştirildiği belirlendi. Odalarda kamera olmadığı için böceği koyan kişiye, koridorda bulunan kamera kayıtlarından ulaşılmaya çalışıldı. Böceklerin yerleştirildiği 2011 yılı kasım ayı ve böceğin bulunduğu aralık ayını kapsayan 2 aylık süreye ilişkin tüm görüntüler tek tek incelendi. Bu sürede makam odası ve evdeki ofise giren çıkan Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı’ndaki tüm personelin ifadeleri alındı. İfadelerin ardından ve deliller ışığında böceği koyan kişi tespit edildi. Edinilen bilgiye göre; dinleme cihazlarını prizlere yerleştiren kişinin kolaylıkla bulunamamasında makam odasında kamera bulunmaması etkili oldu. Bu aşamada “sensör” önlemi gündeme geldi.

ERDOĞAN’A TANIMLANDI

Öncelikle Başbakanlık merkez binası ile Başbakanlık Resmi Konutu’ndaki makam odaları Erdoğan’a tanımlandı. Odalara Erdoğan’ın yüzünü, yürüyüş ve hareketlerini ezberleyen sensörler yerleştirildi. Başbakan Erdoğan’a tanımlanan odada ve arkasındaki dinlenme bölümünde, Erdoğan olmadan başka birinin dolaşması halinde sistem anında alarm veriyor. Sistemi kontrol eden birimden izinsiz, Başbakan haricinde koruma ya da bir başkasının girmesi halinde elektronik sistem odasındaki bilgisayara uyarı geliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Mahsustan dosyaları yığmışlar kemal sunalın korkusuz korkak filminde çalışan memurlar gibi görenlere hummalı bir şekilde çalışıyor havası vermek için bence hiç doğal bir poz değil tamamen yapmacık keşke başbakanın dolmabahçe ofisinden kadıköy vapurundan inen kızları izlediği fotoyu paylaşsalardı sosyal medya ile...
Allah sonumuzu hayretsin ! ! !
ALLAH SANA UZUN ÖMÜR VERSİN SAYIN BAŞBAKANIM.
çok çağdışı bir uygulama.bence kapıya 2 asker dikersin odaya da 2 polis üst araması taraması oldu bitti işte.önlem budur.yazıklar olsun akp ye.bizi bunlar mı yönetiyor utanılacak bir uygulama.
Adamcağız harıl harıl 17 aralık hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvet olaylarını nasıl toparlasam diye dosyalar üzerinde oynama yapıyor resimde görüldüğü üzere. Çok çalışıyor çook. Sahi halk unuttumu acep bu olayları, Son üzerini örtme hareketlerini görüyormu?
6 uçağı olan. 1500 koruması olan. İsviçre bankalarında hesapları olan. çocuklarının gemicikleri altın tükanları villaları olan. her dediği kanun olan. hayaletine bile secde edilen. bakanlarının çocuklarının evlerinden milyon dolarlar ve para kasaları çıkan. buna rağmen yoluna ölecek kadar fanatik cahilleri olan. düyada gitmediği ülke kalmayan. gündüz ankarada akşam istanbulda gününü geçiren. örtülü ödeneği milyarı geçen ama hiçbir hesap sorulmayan. hünerlerini say say bitmeyen başka biri varmı. dünkü gazetelerde yazıyordu Danimarka başbakanı evinin önünü süpürürken görülmüş. ayıp yani.
KORUMA SAYISINI 5000 E ÇIKARSIN,MARİFETLİ OĞULLARINDAN BİRİNİ MİT,İN BAŞINA GETİRSİN MAĞDUR RECEP
Allah Yardımcın Olsun İnşallah
ALLAH SENİN HESABINI GÖRECEK YAVAŞ YAVAŞ.2010 YILINDA BULUNAN BİRŞEY HALA KEM KÜM ŞİMDİYE KADAR GEREĞİNİ YAPAYDI YA.UTANMAZ HERİFLER SİZİ
HIRSIZA KİLİT DAYANMAZMIŞ. BUNLAR KİMLERDEN NEDEN BU KADAR KORKUYOR ACABA???KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK OLDUĞU BİLMEZLERMİ?YETERKİ KAFAYA TAKMASINLAR....
devlet başkanı olduğunu hatırlatırım senin gibi sıradan konular konuşmuyorlar devletın sırlarını korunması gerekir ama buna bile muhalefet edeceksiniz dediklerimin doğru olduğunu bile bile.. adamı sevmiyorsunuz diye hemen kimden korkuyor diğer devletlere bilgi sızdırılmasından korkuyor
kendini cemeate teslim etmeye devam edeydi güven içinde olurdu zaten.
Taraf gazetesinde Emre Uslu bugün ki köşe yazısında çakma süiast düzenleyecek hükümet oylarını arttırmak için kendine ve halkı hazırlıyorlar,gökçek süikastlar olabilir derken ve hükümetten bazı bakanlar böyle açıklamalar yaparak nabız yokluyor deniliyor..sebep magdur edebiyatı ve oyları arttırmakmış.SONUMUZ HAYIR OLSUN BAKALIM TÜRKİYE DAHA NE OYUNLAR GÖRECEK:))))
2010 YILINDAN BERİ NE YAPTI ACABA ISITIP ISITIP AYNI ŞEYİ ZIRVALIYOR.YOLSUZLUKARI ÖRTMEK İÇİN NEYE SARILACAĞINI ŞAŞIRDI.
OH NEGÜZEL HERŞEYİ NASIL İSTİYORSA ÖYLE HAZIRLIYO .KADIN KURUNMA İSTESE BİTANE VERMEZLER AMA TAYYİP EFENDİNİN DÜNYA KADAR KORUMASI VAR NASIL İŞ ANLAMADIM.OKADAR KORUMANIN DEVLETE MALİYETİ NE KADAR ACABA ÇOK MERAK EDİYORUM NEYİNİ KORUYOLARSA YAZIK GÜNAH DEĞİLMİ YAV DÜNYABA HANGİ BAŞBAKANIN BUKADAR KORUMASI VAR
Diğer Haberler