Başbakan: Temiz toplum oluştaracağız

Başbakan: Temiz toplum oluştaracağız

ANKARA (İHA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ve Ankara'da eşzamanlı olarak yapılan operasyonlarla genişletilen 'Ergenekon' soruşturmasını İtalya'da yapılan 'Temiz Eller' operasyonuna benzetti. "Biz neyle mücadele ettiğimizi iyi biliyoruz" diyen Başbakan Erdoğan, Türkiye'de de İtalya'daki gibi 'temiz toplum, temiz yönetim' oluşturacaklarının altını çizdi.

Başbakan Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısının basına kapalı bölümünde, Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara ve İstanbul'da aralarında Cumhuriyet Gazetesi'nin imtiyaz sahibi İlhan Selçuk, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu'nun da bulunduğu çok sayıda ismin gözaltına alındığı operasyonları değerlendirdi. AK Parti döneminde Türkiye'de karanlık hiçbir nokta kalmayacağının altını çizen Başbakan Erdoğan, çetelerle ve mafyalarla mücadelenin süreceğini söyledi. Ergenekon Operasyonu'nu, İtalya'daki 'Temiz Eller' operasyonuna benzeten Başbakan Erdoğan, "İtalya'da da temiz toplum mücadelesi verildi.

Orada da bunlar yaşandı. Biz de temiz yönetim, temiz toplum oluşturacağız. Biz ne ile mücadele ettiğimizi biliyoruz. Çeteler, mafyalar artık bu ülkede yok olacak. Çeteler ve mafyalara karşı mücadelede kararlılığımız kesin" değerlendirmesini yaptı.