Başbakan Yardımcısı Akdağ oyunu Erzurum'da kullandı

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ: - "Bu seçimin, Cumhuriyet tarihinin en yüksek katılımlı seçimlerinden biri olacağına inanıyorum"

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "Bu seçimin, Cumhuriyet tarihinin en yüksek katılımlı seçimlerinden biri olacağına inanıyorum." dedi.

Recep Akdağ, eşi Fatma Şeyma, annesi Zekiye Akdağ ile Terminal Caddesi'ndeki Tevfik İleri Anadolu Lisesi'ne geçerek burada bulunan 1123 No'lu sandıkta oyunu kullandı.

Oy vereceği sandığa okul girişinde annesi Zekiye Akdağ'ın koluna girerek gelen Recep Akdağ, "Ülkemize, vatana, millete hayırlı uğurlu olsun." diyerek oyunu sandığa attı.

Akdağ, daha sonra sandık müşahitleri ve seçmenlerle bir süre sohbet etti.

Okul binası önünde gazetecilere açıklamada bulunan Recep Akdağ, eşi ve annesiyle oyunu kullandığını anımsattı.

Seçimlerin ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunan Akdağ, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımız büyük bir sorumlulukla sandıklara koştular. Sabah erken saatlerde de bazı sandıkları ziyaret etmiştim. Gerçekten inanıyorum ki büyük bir katılım olacak. Bu seçimin, Cumhuriyet tarihinin en yüksek katılımlı seçimlerinden biri olacağına inanıyorum. Demokrasinin güzelliği bu günlerdir. İki aya yakın süredir partiler, cumhurbaşkanı adayları hepimiz vatandaşlarımızla hemhal olduk, çalıştık, koşturduk, bu gün inşallah bunun semeresini milletçe alacağız."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler