Başbakan Yardımcısı Kaynak'tan Reina saldırganının uyruğu ile ilgili flaş açıklama

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, canlı yayında Reina saldırısına ilişkin önemli bir detayı açıkladı. Kaynak, Saldırganın Uygur olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, katıldığı canlı yayında yılbaşı gecesi 39 kişinin hayatını kaybettiği Reina saldırısını yapan teröristin uyruğunun Uygur olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

AHaber'de Murat Akgün'ün sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Reina teröristinin kimliğinin güvenlik güçlerince bilindiğini söyledi. Kaynak, teröristin uyruğunun ise muhtemelen bir Uygur olduğunu ifade etti.

VEYSİ KAYNAK'IN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMALARI ŞÖYLE OLDU:

Ortaköy'deki saldırı hepimizi derinden üzmüştür. Modern Türkiye'yi bilen ve yeni yıla Türkiye'de girmek isteyen yabancı turistlerimiz maalesef hayatını kaybetti. Olayı incelediğinizde planın üzerinde çalışıldığı anlaşılıyor. Teröristin kimliği güvenlik güçlerince belirlenmiş vaziyette. Muhtemel olabileceği yerlerde belirlenmiş vaziyette. Bağlantıları da belirlenmiş vaziyette. Yurt dışına kaçma ihtimaline karşılık havalimanlarında yoğun güvenlik önlemlerini aldık. Özel yetiştirilmiş bir hücre elemanı olduğunu anlamak mümkün.

İKİ TERÖRİST İHTİMALİ

Bu ihtimalin hepsi araştırılıyor. Ama fiilen eylemi tek kişinin gerçekleştirdiği aşikar. Tek bir silahtan atılan kurşunlarla bu katliam yapılmıştır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 83 yorum
Karısı gözaltında degilmi bu kişinin daha uyrugunu ögrenemedikmi!!!
@yusuf.bikec o bilgi de muhtemelen yalan
ARADAN KAÇ GÜN GEÇTİ ADAMIN HALA KİMLİĞİNİ YENİ ÇIKARIYORUZ YOK ŞÖYLE YOK BÖYLE DİYE TAHMİNLER YÜRÜTÜYORUZ ULAN
@millitetci.genc1453 ülkeye giren çıkan belli değil ki. Tespit edilememesi gayet normal.
@millitetci.genc1453 BİRİSİ GÖZ ALTINDA OLAN KARISINA HANGİ UYRUKTAN OLDUĞUNU SORABİLİRMİ ACABA.. BENCE SÖYLER...
Daha uyruğu hakkında bile emin değilsiniz bu nasıl istihbarat? Adam kırgız dediniz önce sonra da Kırgızistanda fetö okulları var deyip işi fetöye bağladınız beyin yakan yorumlarla şimdi de uygur diyorsunuz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler