Başbakan Yıldırım'ın kabulü

Başbakan Yıldırım: - "(II. Ulusal Antarktika Bilim Seferi) Türk'ün bayrağı Antartika'da dalgalanırken dost ya da düşman Türkiye'nin sadece bu coğrafyaya sınırları içine sıkıştırılamayacağını görmüş olacak" - "Antartika'da 15 bin kilometre uzakta ay yıldızlı bayrağımız daima dalgalanacak. Aziz devletimizin ve milletimizin nişanesi olarak kalmaya devam edecek"

Başbakan Binali Yıldırım, II. Ulusal Antarktika Bilim Seferi heyetinin gerçekleştireceği sefere ilişkin, "Türkiye'nin gelecek vizyonunu, gücünü ve kararlılığını ortaya koyacak bir adım olacaktır. Türk'ün bayrağı Antartika'da dalgalanırken dost ya da düşman, Türkiye'nin sadece bu coğrafyaya sınırları içine sıkıştırılamayacağını görmüş olacak." dedi.

Yıldırım, II. Ulusal Antarktika Bilim Seferi heyetini kabulünde yaptığı konuşmada, "Dünyamızın neresinde bir dram, insanlık ayıbı yaşanıyorsa, Türkiye bütün imkanlarıyla oraya gidiyor ve muhtaç olanlara, darda olanlara yardım elini uzatıyor. Somali'de, Arakan'da bunu yapıyoruz. Açe'de, Haiti'de bunu yaptık. Sayısız örneklerimiz var." ifadesini kullandı.

Bu araştırmaların öncüleri ve gelecek kuşaklarda adından söz ettiren ekip olarak tarihe geçeceklerini belirten Yıldırım, "Sizlerin yapacağı sefer, sadece bir bilim seferi değildir. Türkiye'nin gelecek vizyonunu, gücünü ve kararlılığını ortaya koyan bir adım olacaktır. Türk'ün bayrağı Antartika'da dalgalanırken dost ya da düşman, Türkiye'nin sadece bu coğrafyaya sınırları içine sıkıştırılamayacağını görmüş olacak. Antartika'da 15 bin kilometre uzakta ay yıldızlı bayrağımız daima dalgalanacak. Aziz devletimizin ve milletimizin nişanesi olarak kalmaya devam edecek." diye konuştu.

Kabulde, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de yer aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler