Başbakan'ı kurtaran doktor öldü

ERZURUM (İHA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şeker hastalığını teşhis eden ve dün gribal enfeksiyon nedeniyle ölen Ankara Güven Hastanesi doktorlarından Fethiye Sümer Güllap, memleketi Erzurum'da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Gürcükapı Camii'ndeki ikindi namazının ardından düzenlenen cenaze törenine Güllap'ın Ankara'daki yakın arkadaşları da katıldı. Ayakta durmakta zorluk çeken Aslı Yücetürk, "Acımız çok büyük. Çok değerli bir hekimi kaybettik. Kendisi çok aydın, değerli, tıbba kendini adamış, okumayı seven, çok özel bir insandı. Hem arkadaşları hem hastaları için çok değerli bir insandı. Onu kaybettiğimize hala inanamıyorum. Ankara'ya dönünce onu odasında hastalara bakarken bulacağım sanıyorum" dedi.
Yücetürk, Dr. Güllap'ın ölümü hakkında şu bilgiyi verdi: "Bir haftadır gribal enfeksiyon yaşıyordu. Herkesin yaşadığı sıradan bir grip enfeksiyonu sandık. Perşembe akşamından itibaren ani tansiyon düşüklüğü ve baygınlık hissi ile hastaneye yatırıldı. Ve virüsün kalp kaslarını tuttuğu anlaşıldı. Cuma günü yoğun bakıma alındı. Maalesef kalbi bu virüse yenik düştü ve onu kaybettik."

"BUGÜN PİDE GÜNÜMÜZDÜ AMA ÖMRÜ YETMEDİ" Dr. Güllap'ın teyzesinin oğlu hekim İlker Yılmaz ise "Ablamla bugün pide günümüzdü, o pideyi bugün yedirecekti ama ömrü buna yetmedi. Sümer doktor hepimizin ablasıydı, benim hekim olmamda etkisi büyüktü. Bir ablayı kaybetmenin ötesinde bir idolü de kaybettim" diye konuştu.
İkindi namazı sonrasında kılınan cenaze namazına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Güllap ailesinin Erzurum'daki fertleri, Ankara Güven Hastanesi doktorları, Erzurum'daki sağlık kuruluşlarından temsilciler ve vatandaşlar katıldı.

Bir süre omuzlarda taşınarak asri mezarlığa götürülen Fethiye Sümer Güllap'ın cenazesi, gözyaşları arasında toprağa verildi.
19.10.1966 Erzurum doğumlu olan Fethiye Sümer Güllap, orta öğrenimini Erzurum Lisesi'nde, 1983 yılında tamamladı. Güllap, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden 1989 yılında mezun oldu, uzmanlığını Gazi Üniversitesi Nöroloji Bölümü'nde tamamladı. Güllap, kilitli kaldığı otomobilinin camı balyozla kırılarak kurtarıldığı gün kaldırıldığı Güven Hastanesi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şeker hastalığını tespit edip tedavisini hızla gerçekleştiren kişiydi. Doktor Güllap 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de doktoruydu.