HABER

Başbakanlık Hattı yarın hizmete giriyor

Ankara - Vatandaşların şikayet, talep, görüş ve önerilerini kolayca iletebilmeleri ve sorunlarına çözüm bulunması amacıyla kurulan "Alo 150" Doğrudan Başbakanlık Hattı, yarın hizmete girecek.

"Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) - Doğrudan Başbakanlık" olarak isimlendirilen sistem, tüm yurt çapında Başbakanlığa yapılacak başvuruları kabul edecek, bakanlıklar ile valiliklere yapılan müracaatlar da Başbakanlık'tan izlenecek.

Şahsen, yazılı, faks, telefon veya internet yoluyla yapılacak başvuruları tek bir merkezde toplayacak olan sistem, vatandaşların istek ve önerilerinin kısa sürede yanıtlanmasını amaçlıyor. Vatandaşlar "Alo 150"yi aradıklarında, sistem, arayan kişiyi bulunduğu şehrin valiliğindeki "Halkla İlişkiler Bürosu'na"
yönlendirecek.

Büro yetkilisi de vatandaşın kişisel bilgileri ile talebinin detaylarını Başbakanlık internet sitesi arayüzüyle BİMER yazılımına işleyecek. Vatandaş, telefonu kapadığında sistem tarafından kendine verilecek numarayla daha sonra talebiyle ilgili işlemleri takip edebilecek.

"Alo 150" numarasıyla yapılan tüm görüşmeler, halkla ilişkiler personelinin performansını ölçebilmek amacıyla kaydedilecek. Vatandaşlar, insan hakları ihlallerine ilişkin müracaatlarını da aynı numaraya yapabilecek.

Valilikler ile bakanlıklara iletilen talepler, Başbakanlık İletişim Merkezi tarafından aylık bir raporla değerlendirilecek. Müracaat sayısı, olumlu veya olumsuz cevap sayısı ve yanıtlama süresinin yer alacağı rapor, Başbakanlığın yanı sıra ilgili bakanlıklara da gönderilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler