HABER

Başbakanlık'tan deprem açıklaması

ANKARA (ANKA) – Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü, bugün Bala'da meydana gelen 5.7'lik depremin ardından, Bala'ya bağlı Yeniyapan Köyü'nde bir minarenin yıkıldığını, Sırapınar ve Avşar beldelerinde ise bazı binaların hafif hasar gördüğünü bildirdi.

Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Bala Kaymakamlığı ve Bala İlçe Jandarma Komutanlığı ile yapılan görüşmelerde ilk belirlemelere göre depremin Bala merkezde, belde ve köylerde herhangi bir can kaybına yol açmadığı belirtildi. Bala'ya bağlı Yeniyapan Köyü'nde bir minarenin yıkıldığı, Sırapınar ve Avşar beldelerinde ise bazı binaların hafif hasar gördüğü bildirildi.

İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğü'nce 7 kişilik bir kurtarma ekibinin iki araçla Bala İlçesi'ne gönderildiği kaydedilerek, "Ayrıca Kızılay Afet Operasyon Merkezi de incelemelrede bulunmak üzere iki adet öncü ekibini bölgeye yönlendirmiş olup, yapılacak tespitlere göre ihtiyaç bulunması halinde yardım malzemesi gönderilmek üzere gerekli hazırlıklar yapılmıştır" denildi. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön