Başbuğ'a iyi hal indirimi

Ergenekon davasında Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldığı ancak cezasında indirim yapıldığı mahkemenin ayrıntılı kararından anlaşıldı.

Başbuğ'a iyi hal indirimi

Mahkeme, Başbuğ’a "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçunun sabit olduğunu belirterek ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’ cezası verdi. Ancak mahkeme yargılama sürecindeki tutum ve davranışları nedeniyle Başbuğ’un cezasını müebbet hapse indirdi. ‘Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanun’ Başbuğ hakkındaki kararın kesinleşmesi halinde infaz edilmesi gereken 30 yıllık bir süreyi belirtiyor.

Bu fiyatlara inanamayacaksınız! Tıklayın!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 319 yorum
uyan ahali!!samanı ithal ediyor bu ülke.toprakların,yeraltı kaynakların satıldı,limanların,iletişim ağların,dağın taşın satıldı..ülken bölündü..küçücük kızlara tecavüz yasal,domuz eti serbest oldu..zina suç değil artık..gavur mağaza açsın diye camin yıkıldı..gavur ibadet etsin diye kliseler açıldı..benzin 5tl..borç batağında ülken..aç hazine.gov.tr yi öğren..uyan ahali,toprağın da,dinin de elinden gidiyor haberin yok..ordu bile artık vatanı korumayacak incele yeni maddeleri..oku,oku da uyan ahali!!başındakilerin hiçbiri türk değil uyan ahali uyan!!
Hayali DARBE olanın,Mekanı SİLİVRİ olur,BAYRAM temizliği bunlar:)
siz asıl RTE hayallerini gerçekleştirdiğinde göreceksiniz temizliği....Bakalım o zamanda böyle gülebilecek misiniz...
osman yıldırımı tanıyonmu osman yıldırımı osmanımı tanıyonmu osmanımı cahil olma artık... meeeelemelerle olmaz bu işler..
bop kapsamında onun usşaklarının siyonist haçlı uşaklarının bütyük israilcilerinin allah katında mekanı neresi olacak acaba?
Helal sana MAKARNACI.
İNŞALLAH KURBANDADA SENİ KESERLER
Hayali yalakalık olanın mekanı akp olur
bu ülkede senin gibi satılmış hainler olduğu müddetçe bizim gibi s....i lerde bulunacaktır godosh
hayali padişahlik olanında sonu vahdettin gibi olur bunu sakın unutma.M.Kemal Atatürkte bir zamanlar hakkında ölüm kararı verilmiş bir komutandı ama sonunda kaçan vahdettin oldu sonunuz benzemesin sonra .....
SENİNGİBİ YAVŞAKLAR İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL. VATAN ELDEN GİDİNCE ŞEREFİNİZDE ELDEN GİDER. SİZİN DESTEKLEDİĞİNİZ İNSANLARIN ÇOLUĞU ÇOCUĞUNUN ABD VATANDAŞLIĞI VAR. GÜNÜ GELİNCE SEN NEREYE KAÇACAKSIN
Senin ve zihniyetinin mekanı neresi olacak bakalım. Hesap döner sap döner gün gelir devran döner
sn. başbakanımızdan cezaların arttırılmasını istiyoruz.
Hüloooooo !!!
ve itiriraf ediyorsun farkında olmadan yargıyı bile basbakanın emri altında oldugunu ama senın oy vermen normal şu yazdıgını idrak bile edemiyorsun :)
YÜCE ALLAH İYİKİ ÖLÜMÜ HERKESE VERMİŞ... Yoksa bu din istismarcıları (sahtekarca) onu da kullanarak torpil yapmaya çalışırlardı. Tayyip'in, Melih Gökçek'in trilyonları olsa ne olacak en fazla 20 veya 30 yıl daha bu dünyadalar. Sonra koskoca bir hiç. Ama öteki dünyada bir de kul hakkı var, o nasıl ödenecek Sn. Tayyip Efendi ve İ.Melih Efendi. Cehennemde cayır cayır yanarken belki hatırlarsınız.
bundan sonra tokilere emir gelir gelmesi lazım büyük büyük hapisaneler yapılması için karakolları kapatıp milyonlarca insan için hapishane yapma dönemi başlamıştır ne diyor mehmet ali şahin gezi olaylarına katılanlar destekleyenler müeebtle yargılanmsı lazım diyor aynı şahıs kck pkk lılar için müslğümanların topraklarınız zenginliklerini kaynaklarını peşkeş çekenler için de zerre kadar beyan niyet taşımıyor türkiye kaostu artık
ve itiriraf ediyorsun farkında olmadan yargıyı bile basbakanın emri altında oldugunu ama senın oy vermen normal şu yazdıgını idrak bile edemiyorsun :)
2 defa müebbet versin dimi? hem senin başbakanın yargı bağımsızlığına saygılı müdahale etmez.
seninde o boşbakanında sonunuz bu kararlardan beter olsun inş.
makarna yemeği bırak da beynin calıssın
bak kardeşim iadam cezası gelsin dokunulmazlıklar jherkes için kalksın bilhassa siyasilerin hangi işadamı hakim savcı öğretmen kim olursa olsun biz idamın gelmesini istiyoruz herkes için kim yanlış yapmuışssa bilhassa vergi kaçıranlar için bölücülük yapanlar için müslümanların topraklarını madenlerini peşkeç öekenler için türkiyenin toprak bütünlüğünde gözü olanlar için kim yanlış yapıyorsa yaptı ise iadam idam idam
komik kıl
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler