Başkan Duran, Tire Belediyesi'nin borcunu afişle duyurdu

İzmir'de İYİ Partili Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, devraldığı belediyeye ait borç durumunu gösteren iki dev afiş hazırlattı. Belediyenin 58 milyon 85 bin liralık borcu, Belediye Hizmet Binası ve Zabıta Müdürlüğü'ne asılan afişle Tire halkına duyuruldu.

Başkan Duran, Tire Belediyesi'nin borcunu afişle duyurdu

Millet İttifakı'ndan girdiği 31 Mart'taki seçimleri kazanarak göreve gelen İYİ Partili Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, devraldığı belediyeye ait borç durumunu gösteren iki dev afiş hazırlattı. Tire Belediyesi'nin 58 milyon 85 bin 343 lira 85 kuruş olan borcunun kalem kalem yazıldığı afiş, Tire Belediyesi Hizmet Binası ve Zabıta Müdürlüğü dış duvarına asılarak Tire halkına duyuruldu.

Afişte borcun, Başkan Duran'ın resmen göreve başladığı 5 Nisan 2019 tarihine kadar olan dönemi kapsadığı ve 25 milyon TL'lik yargı süreci devam eden tazminat davalarının dahil olmadığı ifade edildi. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, seçimler öncesi Tireliler'e şeffaf belediyecilik konusunda söz verdiğini belirtip, "Görev sürem boyunca da benim yönetimimdeki belediyeye ait son durumu yine aynı afiş yöntemiyle insanlara duyuracağım. Tire Belediyesi benim döneminde şeffaf ve hesap verilebilir bir hale gelecek" dedi. Önceki dönemde Tire'de CHP'den belediye başkanı olan Tayfur Çiçek, son seçimde DSP'den aday olmuştu.

baskan-duran-tire-belediyesinin-borcunu-afisle-duyurdu_9414_dhaphoto2

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
hangi belediyeye baksan en az 20 milyon borcu var. bu borçların karşılığında ne yaptıklarına baktığın zaman ortada hiç bir şey yok.. rant rant rant.. 3 liralık işi 10 liraya fatura edip kalan 7 lirayı cebe indiren belediye başkanları sizi de çok iyi biliyoruz..
büyükçekmece belediyesinden de bekliyoruz
hangi parti belediyesinden devraldıysan o partiye dava aç hesabını verin ve ödeyin diye..kadın kolları bir belediyede 6500 lira maaş alıyordu. bunlarda kollar bitmez böyle kol gibi sokarlar borç batağına
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler