Başkan gibi!

Seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakılan Adnan Polat, Başkent'te Başkan gibi konuştu. Proje ve hedeflerini tek tek anlattı, yeni sezonda transfere 10 milyon Dolar ayırdığını açıkladı.

‘BORÇSUZ BIRAKTIK' 22 Mart'taki kongrede Nazım Durak ile birlikte yarışacak olan Başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılan Adnan Polat, hedeflerini ve projelerini açıkladı. Ankara Galatasaraylılar Birliği'ne katılan Polat, "1996'da aktif yöneticilik hayatımı bitirdim. Bir daha yöneticilik yapacağımı tahmin etmiyordum. Biz yönetimi devrederken, kulübü borçsuz bıraktık. Kurduğumuz kadroya yapılan takviyeler, Galatasaray'a UEFA ve Süper Kupa'yı getirdi" dedi.

‘İKİSİ DE AĞLADI' Başkanlığa nasıl aday olduğunu da anlatan Polat, şunları kaydetti: "Görev dağılımının ardından Özhan abinin yanına gittim. Odasına girdiğimde başının iki elinin arasında olduğunu gördüm. Nedenini sordum, Özhan abi, seçim öncesi hem Semih Haznedaroğlu'na hem de bana 2. başkanlık sözü verdiğini söyledi. Ben de onun yanında Semih abiyi aradım, ‘Siz benden büyüksünüz, ben sizin altınızda çalışırım' dedim. O an, ikisi de gözyaşlarını tutamadı."

‘SEFASINI SÜREMEDİ' "Özhan abi daha sonra bana dönerek sağlık durumunun iyi olmadığını ve beni aday göstereceğini söyledi. Ben de ‘Şartlara göre bakarız' cevabını verdim. Bu konuşma, 1.5 yıl önce gerçekleşti. Kararını bir tek ben biliyordum. Ona, ‘Stadımız olur, Riva halledilir, sonra da sefasını sürersin 2 sene daha. Ben bu verdiğiniz sözü kabul edemem' dedim. Ama bunu kabul etmedi. Bir prensip kararı aldım, artık geçmişle ilgili konuşmayacağım. Bir misyonumuz var."

‘MALİ DENGE' Yeni dönemde her alanda profesyonel kişilerle çalışacaklarını vurgulayan Polat, şöyle devam etti: "Bu dönem kurumsallaşmayı kısmen tamamlayacağız. Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş.'nin birleşmesini tamamlayacağız. Seyrantepe'deki stat inşaatı programın 1 ay gerisinde. Bu stat 2010-2011 yılında hazır hale gelecek. Korkulacak bir şey yok. Galatasaray'ın mali dengesi sağlanmıştır. Toplamda 70 milyon Dolar gibi bir giderimiz var. Tek sıkıntı geçmiş borçlar."

‘900 MİLYON DOLAR!' "Yeni stadın VIP koltuklarını inşaat bitmeden satışa çıkaracağız. Bireysel kredi ile koltuk satışına başlayacağız. Kombineler de eklendiğinde 300 milyon Dolar bekliyoruz. Riva'nın maksimum girdisi 80 milyon Dolar olacaktı. Ama 3. köprü ayağının ve Karadeniz yolunun arazinin yanından geçecek olması değeri katladı. Uzun vadede Florya'dan 600 milyon Euro kâr bekliyoruz. Sami Yen'in yanındaki çadırın yerine 10 katlı alışveriş merkezi yapacağız."

‘FORMÜL TUTTU' "Seyircimiz bu sezon bizi yalnız bıraktı. Onlar da haklı aslında. Ama bir ara 10 as oyuncumuz sakatlandı. Buna rağmen yarışın içindeyiz. 2 futbolcuda hayal kırıklığı yaşadık; Carrusca ve Bouzid ile yollar ayrılacak. Bu oyuncuların bize maliyeti sıfırdı. Kalli ile hazırladığımız formül tuttu. Müthiş bir yapılanma gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yıl transfere 10 milyon Dolar ayıracağız. Alacağımız futbolcular şimdiden belli. Tüm çalışmalarımız hazır."