'Başkan isterse askeri müdahaleye hazırız'

Suriye'de kimyasal silah konusunda ABD ve İngiltere'den açıklama geldi.

'Başkan isterse askeri müdahaleye hazırız'

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, "Başkan isterse ordumuz askeri müdahaleye hazır" dedi. Öte yandan Ortadoğu ve bazı batı ülkelerinin genelkurmay başkanları yarın, Ürdün'de Suriye gündemiyle bir araya gelecek.

ABD Başkanı Barack Obama, Suriye ile ilgili seçenekleri değerlendirmek için danışmanları ile bir araya geldi.

Obama, toplantının ardından da İngiltere Başbakanı David Cameron ile 40 dakika süren bir telefon görüşmesi yaptı.

İngiltere başbakanlık sözcüsünün açıklamasına göre iki lider, konuya ilişkin tüm seçenekleri ele aldı ve yetkililere her türlü olasılığa karşı hazırlıklı olma talimatı verdi.

Malezya'da konuşan ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel de Obama'nın savunma bakanlığından bütün seçenekler için hazır olunmasını istediğini, kendilerinin de her türlü seçeneğe hazırlıklı olduğunu söyledi.

ÜRDÜN'DE SURİYE ZİRVESİ
Ürdün Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre Suriye'deki son durumun ele alınacağı görüşmeye, Türkiye, ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya ve İtalya'nın yanı sıra Suudi Arabistan ve Katar'ın genelkurmay başkanı katılacak.

Açıklamada toplantının önceden planlandığı, Suriye'de kimyasal silah kullanılması üzerine alınmış bir karar olmadığı vurgulandı.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
Kore yıllardır okyanusta kimyasal silah denemeleri yapıyor niye bu ABD'nin gıgı çıkmıyorda Kimyasal silah lafı geçtiği zaman bu İslam ülkelerine hemen müdahale etme kararı alıyor bunuda anlamak mümkün değil yoksa sorun kimyasal silah değil de petrol mü Irak'a da barış için gelmişlerdi petrolü alıp gittiler sıra şimdi iran, mısır, suriye de bizim çanak yalayıcılar da göz yummaya devam bırakın bu işleri adamların dini imanı petrol halkı düşünen mi var bakın Irak halkı sefalet içinde saddamı bile arar oldu be inşallah bizim sonumuzda böyle olmaz..
ne mısırda ne suriyede bu katliamları yapanlar Müslüman olamaz bırakın Müslüman insan bile olamaz... camiye kurana ve insanlara yapılanları İslamiyetin kurallarında yaşam tarzında olmadığı gibi bir insanın canına kıymanın bütün insanlığı öldürmekle bir tutulurken bu katliamları yapanların Müslüman ve İslamlıkla ilgisi olamaz. bu bir haçlı bu bir Yahudi oyunudur ancak..
gtleri, yemez ::)))
sen esedin gtüne bak yiyomu yemiyomu kansız esed çoluk çocuk demeden at koşturdu gör sonunu
Kim yaparsa yapsın sivillere yönelik böyle hunharca bir saldırı kabul edilemez ama öyle miting meydanlarında siyasi konu yapılacak bir olay olmaması gerekir. Miting meydanlarında halka şikayet edileceğine, dünyanın en önemli basın örgütleri, sivil toplum örgütleri davet edilerek ciddi bir basın toplantısı yapılır, BM ciddi bir şekilde yazılı olarak uyarılır, toplantıya çağrılır vs AMA çıkıp meydanlarda konuşmak PUAN toplamaya yönelik bir hareket diye değerlendiriyorum. BM göreve çağrılmalı, gerekirse ÜYELİKTEN ÇIKMAKLA TEHDİT EDİLİR. BM GÖREVİNİ YAPMIYOR.
BAŞKAN İŞTESEDE BİRAZ ZOR KESTANENİ ÇİZERLER SİZDE O CESARET NEREDE SIKAR
haçlı ve yahudi zihniyetinin önündekoyun gibi güdülüyorsun. uyan Türkiye uyan...!uyan İslam alemi uyan...! Titre ve kendine, özüne dön.!.....
Rusya köpekbalığı gibi parçalar sizi.
ırak işgali için oynana oyunun aynısa suriye için oynanıyor.ateşe türkiye atılıyor.
bu haberin hiçbir gerçeklik payı yok eğer bugün suriyeye bir müdahale olursa 3.dünya savaşı çıkar dünyadaki tüm amerikan yanlısı ülkeler ile çin ve rusya yanlısı ülkeler birbirine girer bununlada kalmaz amerikan yanlısı ülke dahi olsa kendi içinde de bölünmeye başlar sağ sol etnik ayrılık saldırının hemen ardından dünyanın tüm kıtalarında savaş hakim olur amerikanın operasyonuna ilk karşılık verecek ülke iran ve rusya olacak çinde onları takip edecektir burda israilin güvenliği amerika için önemli olduğuna göre amerikanın bu riski göze alamayacağını bilmemek anlamamak için aptal olmak gerekir.
obama mısın nesin.dünyanın adaleti sendenmi soruluyor.otur oturduğun yerde Irak'a yaptıklarını gördük.sen kendi ülkenle ilgilen herkes kendi ülkesinden mesuldur.sana mı düşmüş.Suriye'nin sorunu ortadoğunun sorununu ortadoğu kendisi halleder.kendini ne sanıyorsun bir avuç yahudi lobisinin uşaklığından başka bişey yaptığın yok senin.kendi başına kararlar bile alamayn acizin tekisin.
Bence Suiye ye biran önce müdahale edilmeli.Boşuna bu işi Irak'a benzetmeye çalışmayın.Irak ta masum insanlar her türlü vahşet uygulanarak öldürülmüyordu Suriye gibi.Müdahale olursa biran önce esad belasından kurtulurlar.Ve sizler işinize gelmediğinde hiçbir zaman ağzınızdan din kelimesi çıkmaz,bugün Suriyeye yapılacak müdahaleden dolayı tutuştunuz(Türkiye deki esadçılar) hemen buna karşı durmak için yok efendim haçlı orduları vs türlü sözlerle kendinize bir kılıf bulmaya çalışıyorsunuz.Size kalsa bırakın kimse suriyeye ellemesin öylece birbirlerini yesinler dersiniz.
Suriye yönetimi kimyasal silah kullansa olacakları biliyor. Sırf oraya girmek için bunu düzenleyen birileri varsa Allah bin kere belasını versin.
şu suriyeyi sen işgal et abd' bu musluman alemının pardonda bı bok yapacagı yok aglayıp zırlamaktan başka..mynet yayınla gerçekleri
artık demir alma günü gelmişse dünyadan ahirete kalkar şehitler gemisi bundan sonra ABD, İSRAİL, İNGİLTERE, ALMANYA, İTALYA, FRANSA VE DİĞER TÜM MÜSLÜMAN DIŞI ÜLKELERE ACIMAK YOK ARTIK CİHAD ZAMANI TOPLANSIN TÜM MÜSLÜMANLAR HZ MEHDİNİN ORDUSUNU KURALIM ARTIK
esad devrilsin diye bikbik ötenler bir yerlerine kına yakabilir. Müslüman kardeşlerimiz ölmesin diye zırlayıp dururken dışardan kışkırtmayla iki yıldır hep müslüman ölüyor. şimdi de elin Amerikalısı gelip geri kalanları öldürecek. Bunu mu bekliyordunuz? Amerika'nın Suriye'ye gerçekten barış getireceğine inanan var mı?
sence böylemi devqam etsin amerikalı öldürmesin esed mi öldürsün ne de4rdin ne?
ALLAH BELANIZI VERSİN ..!!
Bu kafayla gitmeye devam edersek müslümanlar için genel söylüyorum 100 150 bilemedin 200 yıl sonra müslüman diye bir şey bırakmicak bunlar.. Söyliyim... Kalırsada vatansız haysiyetsiz ar namusdan ilkelerden yoksun köle tayfası kalır...
GERÇEKTEN KİMYASAL SİLAH KULLANAN TARAFI TESPİT ETMEDEN MÜDAHALE YANLIŞ OLUR.KİM KULLANMIŞ VE KİMLERDEN SAĞLANMIŞ İSE ONLAR CEZALANDIRILMALI.
karşısına iran, rusya ve çin i alamaz..
Savaş zirvesi toplanıyormuş aslında böyle demek istiyorlar.
BÜYÜK PLAN,İRAN İŞGAL EDİLECEK ÖNCE ARAP BAHARI ! İLE ÇEVRE TEMİZLENECEK TÜM ARAP DEVLETLERİ ELİNİ KOLUNU KALDIRAMIYACAK DURUMA GETİRİLECEK SONRA İRAN A MÜDAHELE EDİLECEK,MAKSAT İSRAİLİN RAHAT ETMESİ.SONRA SIRA TÜRKİYEYE GELİRMİ HAYIR,ÇÜNKÜ POP UN EŞ BAŞKANI BİZDEN,BU PLANIN DÜĞMESİNE NE ZAMAN BASILDI.BAŞBAKAN TAYİP ERDOĞANIN İSRAİL CUMHURBAŞKANINA 'ONE MİNÜT)DEMESİYLE TİYATRO ! BAŞLADI.
GELİŞMELER GÖSTERİYOR Kİ BU KİMYASAL GAZ OLAYINDA ABD VE İSRAİL'İN PARMAĞI VAR.KATLİAMI ESAD'IN ÜSTÜNE YIKIP SURİYE'YE İŞGALİ MEŞRU HALE GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR.BİZİM APTALLAR DA SENARYOLARINA DESTEK VERİYOR..
Senaryo hep aynı; bir ülkeye müdahale için "Oraya müdahalenin artık kaçınılmaz olduğu" hissi yaratılıyor ve müdahale gerçekleşiyor..En başında; "Arap Baharı" fırtınası, Arap ülkelerini tek tek yıktı ama bi tek Suriye'de durdu.Günahıyla sevabıyla Esad'ın arkasındaki halk desteğinden dolayı, patronlar çaresiz kaldı veee.Hop al sana kimyasal silah.Suriye artık yeni bir Irak olmaya hazır.
esed bu kimyasal silah kullanacak kadar beyinsiz değil. muhalifler amerika veya başka bir yerden buldukları sarin gazını kendi çocukları üstüne sıktılar. şimdi amerika onların yerine savaşıverecek ve ülkeyi kurtarıverecek. (herzamanki gibi) sonra mısır da olduğu gibi birbirlerini kesmeye başlarlar. (keşke türkiye taraf olmasaydı. şimdi taraf değil. yıkım sırası bekleyen duruma geldi)
öyle yaptı böyle yaptı kendi çıkardı iç savaşı kendi patlattı kimsayalı sonra insanlık adına müdahale edelim etmeyin müdahale ettiğiniz yerleri gördük kan korku dışında ne getirdiniz amaç belli israili rahatlatmak israili büyütmek.
ESAD ALLAH YARDIMCIN OLSUN, Tekbir getirip insanların boğazını kesen insanların kalbini söküp yiyen köpekler Allah tez zamanda belanızı verir İnşallah.Allah aşkın şu löpekelrin bir videolarını izleyin Allahuekber diyerek insanın kalbini yiyen köpeğin videosunu bir izleyin ama Müslüman olarak değil tarafsız bir gözle izleyin,İslamiyet hakkında ne düşünürsünüz o köpek yüzünden.Şuna eminim ki milyonlarca insan KİMİLERİNİN kahraman dediği Müslüman dediği bu caniler yüzünden İslama geçmemiştir.
RUSYA VE İRAN DESTEKLEDİĞİ SÜRECE SURİYEYE GİRMEK BİRAZ ZOR GÖRÜNÜYOR..GİRERLERSE TÜRKİYEDE MASAYA YUMRUĞUNU VURUP SINIR HATTINI GÜVENCE ALTINA ALMALIDIR..PYD NİN PETROL KUYULARINDAKİ ÇAKALLARINI BİRER BİRER İNDİRMELERİ LAZIM..KÜRDİSTAN HAYALLERİNE SERT BİR DARBE VURMAMIZ LAZIM..
Yerse Buyrun ... Rusya ve çin ve de İran cephelerini unutmayın.
israile hoşt diyince hemn türkiye ye sopasını gösteren, israilin vaftiz babalığını üstlenen abd ortadoğuda ırakla başladığı katliama suriyeyle devam ediyor yıllar boyu her katliamın ve kaosun içinde olan ve hatta çoğunu oluşturan ingilterede boş durmuyo elbette işin içinde para ve güç varr....hristiyan ve yahudi topluluklarının müslamanlara çektirdiği eziyet elbette bi gün onlardn sorulacaktr...
İran gibi bir devlet varken hiç kalkismasinlar
Bi de şunu da söylemeden geçemeyeceğim; şimdi melek rolüne bürünen Truman çocukları, 500.000'e yakın insanın kanını da elinde taşıdığını nasıl da gizliyor...
Diğer Haberler