Başkan Karaosmanoğlu, "Cumhurbaşkanımıza verilmiş bir sözümüz var"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikteliklerinin yanı sıra muhtarlar ile devletin kurumlarıyla olan görüşmelerini de sürdürüyor.Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar 1.

Başkan Karaosmanoğlu, "Cumhurbaşkanımıza verilmiş bir sözümüz var"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikteliklerinin yanı sıra muhtarlar ile devletin kurumlarıyla olan görüşmelerini de sürdürüyor.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürü Resul Doğan ve Kocaeli Orman, Su İşleri İl Müdürü İlyas Çiçek, Kandıra Karaağaç Muhtarı Mehmet Elmacı ve beraberindeki diğer muhtarlar ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Aytekin Şahinbaş ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında ağırladı. Kocaeli’nin her noktasına Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet götürüldüğü, bunun yanı sıra doğal alanların ve yaşamın korunduğunu ifade eden Karaosmanoğlu, “Kocaeli turizm olarak da her geçen gün gelişmekte ve cazibesini arıtmaktadır” dedi.
Kocaeli’nin adeta küçük Türkiye olduğunu vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Ülkemizin her yanından hemşehrimiz, burada huzur içinde çalışıyor, yaşıyor. Doğdukları topraklardan göçüp gelen insanlarımız, Kocaeli’ne hayat ve renk katıyorlar. İşte Kocaeli, bugün pek çok renk ve desenin iç içe geçtiği bir ebru güzelliğinde adeta bir sanat eseri duruşundadır. Ama elbette kendine has bir imzası bir dokusu da var. İşte bizler bu dokuyu el birliği ile gerçekleştiriyoruz. Bu güzel şehrin güzel mensuplarından hepsi de şehrin ekonomisine, toplumsal yaşamına, kültürüne, turizmine, müziğine, kısacası her sosyal alanına büyük katkıda bulunuyorlar” diye konuştu.
Ülkenin her yanından gelen vatandaşların Kocaeli’ne renk kattığını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’mizin zengin coğrafyası ve doğal potansiyeli, doğa turizmi türlerinin tanınması sağlanarak böylece bilinirliği artan bu değerlerin bozulması ve tahribatının önlenmesi için yoğun biçimde çalışıyoruz. Bu konuda her kurum kendi gücünde buna destek olmalıdır. Doğa, kültür, spor ve sağlık turizm gibi her alanda yapılacak çalışmaların kent ve ülke ekonomimize kazandıracağı değerleri biliyoruz” şeklinde konuştu.
Kocaeli’nin köylerinin gelişimi için muhtarlarla birlikte çalıştıklarına da değinen Başkan Karaosmanoğlu, “Yaptığımız yatırımlarla, Kocaeli’mizi ülkemizin parlayan bir yıldızı haline getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Yatırımlarımızla kentimiz güzelleşirken aynı zamanda kalkınmaktadır. Bu hizmetler bugünü ve geleceğimizi garanti altına almak için yapıldı. Bunların hepsi bu kentteki istikrarla birlikte geldi. Çok şükür, hem kentimiz hem de ülkemiz bu istikrar sayesinde kazandı, kazanmaya da devam ediyor” açıklamasını yaptı.
Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olan çevrelerin varlığından bahseden Başkan Karaosmanoğlu “Afrin’de askerimiz teröristlere karşı kahramanlık destanları yazarken, diğer yandan da hükümetimiz ekonomik alanında çok önemli ve başarılı çalışmaları yürütüyor. Terörle mücadele başta olmak üzere bugünlerde icra edilen Afrin harekatındaki tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum” ifadelerini kullandı.
Türk Milleti’nin zaferlere layık olduğuna dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, “Bu cennet vatanı, dünya ülkeleriyle yarışacak konuma getiren Cumhurbaşkanımıza verilmiş bir sözümüz var. İnanıyorum ki 15 Temmuz darbesini bastıran bir millet olarak bize, yeni zaferler yakışır. Biz de cephe gerisinde gerek sivil toplum örgütleri gerek vakıflar ve gerekse de derneklerimizle iş birliği içerisinde bu ihanet çetelerine dur diyeceğiz. Çok çalışacağız, ülkemizin ve kentimizin dünya kentleriyle daha fazla yarış hale gelmesi için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın nezdinde milletimize verdiğimiz hizmet sözünü her gün gerçekleştirmek için çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Başkan Karaosmanoğlu,

Başkan Karaosmanoğlu,

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler