HABER

Başkent'te namus cinayeti

Başkent'te namus cinayeti

ANKARA -İHA- Başkent'te bir kişi çocuklarının sosyal güvenceden yararlanması için anlaşmalı olarak boşandığı karısını başka erkeklerle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürdü.

Keçiören Yayla Mahallesi'nde meydana gelen olayda Sevda Murat (31) isimli boşandığı eşi Bayram G. (34) tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin yaptıkları çalışmalar sonucunda zanlı Bayram G. olayda kullandığı bıçakla birlikte yakalandı.

Zanlı yapılan sorgusunda işsiz olduğu için eşi aralarında şiddetli geçimsizlik olduğunu iddia etti. Hiç bir sosyal güvencesinin olmadığını söyleyen zanlı eşinin önceki evliliğinden olan bir çocuğunun sağlık güvencesinden yararlanması için eşi ile anlaşmalı olarak boşandıkları söyledi.

Eşinin ve çocuğun böylece Sevda Murat'ın babasının sosyal güvencesinden yararlanmaya hak kazandığını ifade etti. Zanlı Bayram G., anlaşmalı olarak ayrıldığı eşi ile tekrar birleşmek istediği ve bunu görüşmek için bir araya geldiklerini söyledi. Zanlı yaptıkları görüşme sırasında eski eşinin başka erkeklerle olan yaşantısı öğrendiğin iddia ederek bunun hazmedemediği için cinayeti işlediği öne sürdü. Polis sorgusunun tamamlanmasın ardından zanlı adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön