"Başörtülüler 'K' harfiyle fişlendi'

AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, 28 Şubat sürecinde üniversitelerde asistanlık sınavına giren başörtülü kızların 'K' harfiyle fişlendiğini ve bu yöntemle engellendiğini belirtti.

Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, AK Parti'nin kuruluşunun 12'inci yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kazandığı demokratikleşme sürecinin önemine vurgu yaparak, 28 Şubat öncesi ve sonrasında Türk insanına ciddi acılar çektirildiğini belirtti.

AK Parti Kayseri Milletvekili Bakır, Türk insanının tarihinde büyük acılar yaşadığını bunun en büyük göstergesinin 1960 ve sonrasında yapılan askeri darbeler olduğunu belirtti. Bakır, 1960'da amcasının da idamla yargılanan Demokrat Parti milletvekillerinden biri olduğunu hatırlatarak, Türk insanının yaşadığı en büyük acılardan birinin başbakan ve iki bakanının suçsuz yere asılmış olmaları olduğunu dikkati çekti. Bakır, bu darbenin sonrasında yaşanan 1980 askeri darbesi, farklı girişimler ve 28 Şubat ile Türk insanının çektiği çilelerin, acısını daha da artırdığını vurguladı.

Üniversitede öğretim üyesi olduğu 28 Şubat öncesi ve sonrasını hatırlatan Bakır, bu dönemde şahit olduğu olayları şöyle anlattı: "Vesayet sistemi AK Parti döneminde kalktı. Nasıl keyfi ve ideoloji sebeplerden dolayı bazı kadrolara atandığı ve atanmadıklarını gördük. Namazını kılan, oruç tutan üniversite öğretim üyesinin nasıl yaftalandığını gördüm. Nasıl fişlendiğini iyi hatırlıyorum. Başörtülü kızlarımızın üniversiteye nasıl giremediğini, asistanlık sınavına giren başörtülü kızlarımız "K” harfi ile işlendi. Sınav kağıtlarına konulan "K” harfi ile kapalı olduğu, başörtülü olduğunu fişlediler. Bende 8 kes asistanlık sınava girdim. Bizde halkın içinden geliyorduk ve istenmiyorduk. Halkın içinden gelen insanların önü bir şekilde kapatılıyordu. Partimiz döneminde bunlar ortadan kalktı. Halkın içinden gelen insanlar artık ülke yönetiminde ve ülkesi için çalışıyor. Demokratikleşme sürecini bu dönemde nasıl tamamlandığını ve ne anlama geldiğini biz çok iyi biliyoruz. Ülkemizin demokratikleşme kazanımı çok önemliydi ve bu önemi şimdi herkes fark ediyor.”

CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
fark eden ne şimdide siz fişliyorsunuz üstelik milletvekillerini ayrıca namaz kılmayan oruç tutmayanı siz yaftalıyorsunuz tencere dibi kara seninki benden kara
"Kapalı" !!! bu deyimi dinci yobazlar kullanır. laik kesim bu kelimeden nefret eder çünkü karşılığı "Açık" yani sağını solunu açan insan. Laikler fişleyecek olsa türbandan hareketle "T" harfini falan kullanırlar. İşiniz gücünüz sahte evrakla insan karalamak, iftira atmak. Kapalı.. diye fişlenmişlermiş.. kelama bak!! Sözde masumiyete, mağduriyete bak. 20.000 muhalifi düzmece delillerle zindana attınız, basını, medyayı 24 saat AKP diye şakıttınız, Meclis TV yi bile yasakladınız ve utanmadan çıkıp "Muhalefet yok, alternatif yok" diye gazel attınız. Muhalefet mi bıraktınız diktatörler, firavunlar
EĞER ELİNİZDE BİR BELGE VARSA HALKA BUNU SUNUN YOKSA İFTİRA EDİYORSANIZ BUNUN HESABINI ALLAH SİZDEN SORAR.TÜRBANLA OY AVCILIĞ YAPMAYIN BİR GÜN O PLANLARINIZ ORTAYA ÇIKAR HALKIN İÇİNE NE SİZ NEDE YEDİ SİLALENİZ GİREMEZ HALE GELİRSİNİZ.
Türbanlı kardeşlerimiz gerçekten üniverstelerde çok çekti..benim arkadaşım sırf o yüzden romanyada okudu...elin gavurunun elinden diplomasını alırken ben utandım..neden benim güzel vatanımda o diplamasını almasınki.. ben bu yüzden CHP ve MHP yi suçlarım..Ne oldu şimdi kardeşlerimiz rahatlıkla üniverstelere girerken sorunmu oldu..keşke zamanında chp veya mhp bu olayı çözseydide şimdi bu milleti akp ye gebe yapmasaydı...ee sen elindeki fırsatı kullanmazsan akp de gelir o fırsatı kendine çevirir..
diğerleri de A harfi ile fişlenmişler demekki.
yasa çıkaramadınız daha hala başörtüsü istismrı..peki neden yasa çıkmıyor vekilim..
yine başörtü oyları gündeme geldi..
Diğer Haberler