"Başörtüsü meselesinden biraz uzaklaşmalıyız"

"Başörtüsü meselesinden biraz uzaklaşmalıyız"

SAKARYA (İHA)- YÖK Başkanı Prof.Dr. Yusuf Ziya Özcan, Sakarya Üniversitesi'ni ziyaret ederek, Rektör Prof.Dr. Mehmet Durman'dan üniversite hakkında bilgi aldı. Öğle yemeğini öğrencilerle birlikte yiyen Özcan, yemeğini sıraya girerek kendisi aldı. SAÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Fatih Sürmeli, öğrencilerin sorunları hakkında Özcan'a bilgi verdi.

Özcan, üniversitede yapılan çalışmaları beğendiğini belirterek, "Çok memnun gidiyorum. Üniversiteden ve yapılan sunuştan çok etkilendim. Belki de buradaki modeli öbür üniversitelere yayma gibi bir faaliyet içine girebiliriz" dedi.

Rektör Mehmet Durman'dan üniversite hakkında sinevizyon eşliğinde bilgi alan Özcan, yaklaşık 2 saat süren bilgilendirme toplantısından sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Tamamen akademik bir toplantı olduğunu anlatan Özcan, şöyle konuştu: "Artık başörtüsü meselesinden birazcık uzaklaşıp akademik işlerimizi yapmak istiyoruz. Bu üniversitede Bologna süreciyle ilgili olsun, çıtanın yükseltilmesiyla ilgili olsun, diğer programlarla ilgili uygulamalı çok güzel işler yapılıyor. Özellikle meslek yüksek okulları ve teknik meslek yüksek okulları bağlamında. Onların başka üniversitelere aktarılmasının çok faydalı olacağını düşünüyorum. Üniversitelerimizi çok iyi yerlere getireceğimize inanıyorum."

Yemekten sonra YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan ve beraberindekiler üniversiteden ayrılarak Kocaeli'ye gitti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler