HABER

Başpehlivanlar çayıra çıktı

EDİRNE (İHA) - 641. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde ilk tur güreşleri tamamlandı. İlk tur güreşlerinin sonunda favorilerin bir çoğu yaptıkları müsabakaları kazanırken, 2 Altın Kemer sahibi Antalyalı Cengiz Elbeye ilk turda elendi. Kırkpınar'ın büyük favorilerinden olan Elbeye, Ankara'dan Zekai Albay'a elenerek büyük bir sürprize imza attı.

Kırkpınar'ın efsane ismi Karamürselli Ahmet Taşçı ilk turda İzmitli Bülent Gürbüz'ü elerken, geçen yılın Başpehlivanı Vedat Ergin de Şaban Donat'ı eleyerek yoluna devam etti.

17 Ağustos depremi sırasında çadır kurma yüzünden eniştesini öldürdükten sonra cezaevine konulan Sezgin Yüksel de bugün Er Meydanı'nda başpehlivanlık için çayıra çıktı. Birinci tur güreşlerinde çırağı Savaş Yıldırım ile eşleşen Yüksel, 35 dakika güreştikten sonra rakibinin elini havaya kaldırarak sahadan ayrıldı.

Müsabaka sonunda iki yıldır güreş yapmadığını belirten Yüksel "Antremansız bu kadar olur. İki yıldır güreş tutmadım, antreman yapamadım. Özel izinle sahaya çıkmıştım. Çırağımla güreş tuttum, uzun süre güreştikten sonra artık bittim. Yapacağım bir şey yoktu. Kendi yetiştirdiğim güreşçiye yenildim bu biraz ağır geldi, hep yendiğim birisiydi. İyi çalışmış, onu tebrik ederim. Güreşin sonlarına doğru iyice bittim, bu gelecek seneye yatırımdı, herkese teşekkür ediyorum" dedi.

36 başpehlivanın çayıra çıktığı birinci turda Hasan Tuna, Nizamettin Akbaş, Nail Kurt, Ahmet Taşçı, Savaş Yıldırım, Kenan Şimşek, Ahmet Yavuz, Ziya Ünlü, Mehmet Yılmaz, Ümit Balta, Ömer Aslantaş, Vedat Ergin, Şükrü Kazan, Gökhan Arıcı, İrfan Şen, Ekrem Yavuz, Zekai Albay ve Kadir Ergin rakiplerini yenerek ikinci tura çıktılar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön