HABER

Başsavcı Mustafa Alper'in anneannesi Semiha Yavuz hayatını kaybetti

10 Mayıs 2017'de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in anneannesi Semiha Yavuz da vefat etti. Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna giderken Merkezefendi ilçesine bağlı Bozburun Mahallesi'nde Uğur T'nin (53) kullandığı hafriyat yüklü kamyonun çarpması sonucunda hayatını kaybeden Başsavcı Alper, FETÖ ile mücadelede önemli adımlara imza atmıştı.

Trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in anneannesi Semiha Yavuz vefat etti. Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper 10 Mayıs'taki kazada hayatını kaybetmişti.

21 GÜN ÖNCE FECİ KAZADA YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

Şoförü Muzaffer Akşehirli'nin kullandığı otomobille Honaz ilçesindeki Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna giderken Merkezefendi ilçesine bağlı Bozburun Mahallesi'nde Uğur T'nin (53) kullandığı hafriyat yüklü kamyonun çarpması sonucu yaşamını yitiren Başsavcı Alper, FETÖ ile mücadelede önemli adımlara imza atmıştı.

BAŞSAVCININ ÖLÜMÜNE FBI USULÜ SORUŞTURMA

Geçen 10 Mayıs'ta meydana gelen Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile şoförü Muzaffer Akşehirli'nin yaşamını yitirdiği kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Alper'in en yakın mesai arkadaşlarından Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer tarafından titizlikle, en ince ayrıntısına kadar akıllarda tek bir soru işareti kalmayıncaya kadar çalışma yürütülüyor.

FBI USULÜ SORUŞTURMA

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi'ndeki uzman ekipler ve olay yeri inceleme ekipleriyle birlikte çalışan Özüer, ayrıca olay yerinde FBI usulü canlandırma da yaptı.

Başsavcı Vekili Özüer, geçen pazar günü, uzman trafik ekipleri ve olay yeri inceleme polislerinin de görev aldığı canlandırmalı bir olay yeri keşfi yaptı.

TATBİKATIN TÜM AYRINTILARI KAYDEDİLDİ

Başsavcı Alper ve şoförü Akşehirli'nin yaşamını yitirdiği trafik kazasına karışan kamyonun molozları aldığı noktadan, döküm noktasına kadar her anın canlandırıldığı tatbikattın tüm ayrıntılar kameralar tarafından kaydedildi.

Canlandırma sırasında 98 model damperli bir kamyona, kazayı yapan kamyonun yükünü aldığı bölgeden 15 tonluk bir yükleme yapıldı.

TÜM DETAYLAR KAYIT ALTINA ALINDI

Şoförün görüş açısını gösterecek şekilde kameranın da yerleştirildiği kamyonun güzergah boyunca yapacağı hızı, manevra kabiliyeti, kazanın yaşandığı kavşağa girişi ve görüş açısı dahil tüm detaylar kayıt altına alındı.

Kamyonun tahmini hızıyla kavşağa girdiğinde durma süresi ve firen izi, kavşak giriş ve çıkış noktası arasındaki zamanlama kaydedildi.

Kazanın yaşanmaması durumunda kamyonun döküm noktasına varış süresi de kayıt altına alındı.

BAŞSAVCI VEKİL KAMYONUN DİREKSİYONUNA GEÇTİ

Başsavcı Vekili Özüer de canlandırma sırasında, kamyonun şoför mahalline bindi, şoförün görüş açısı ve kamyonun güzergah boyunca tüm süreçleriyle ilgili daha net bilgi aldı.

Kamyona yerleştirilen kameranın yanı sıra kazanın meydana geldiği kontrolsüz kavşaktaki tüm senaryolar birebir polis ekipleri tarafından kamera görüntüleri ve fotoğraflarla belgelendi. Canlandırma sırasında kayıtlara geçen tüm görüntüler ve bilgiler kriminal incelemeden de geçirilecek.

Ayrıca, kamyon ve makam otomobili de motor, elektronik ve mekanik aksamı kriminal bir incelemeden geçiriliyor.

KAMERA KAYITLARI TOPLANIYOR

Soruşturma kapsamında Başsavcı Alper'in hayatını kaybetmeden önce son iki hafta ve daha öncesi gittiği yerlerdeki bütün kamera kayıtları da toplanıyor, kamere kayıtları da tek tek detaylı şekilde inceleniyor.

Soruşturma kapsamında ehliyetini alkolden el konulan kamyon şoförü Uğur Tufan ile kamyon sahibi Zeki Akyol tutuklanmıştı. (DHA)

Geri Dön