Başsavcının sekreteri türbanlı çıktı

Başsavcının sekreteri türbanlı çıktı

AKP için kapatma davası açan Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın sekreteryasında başörtülü bir sekreterin çalıştığı ortaya çıktı.

Star TV Ana Haber Bülteni'nde yayımlanan bir habere göre Nuri Ok tarafından göreve getirilen sekreterin, başvrtülü olmasına rağmen, işyerine girerken örtüsünü açtığı ve bu nedenle her hangi bur sorunla karşılaşmadığı belirtildi.

AKP'ye açtığı kapatma davasıyla Türkiye'nin gündemine oturan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın sekreterinin de türbanlı olduğu ortaya çıktı. Uğur Dündar'ın sunduğu Star TV Ana Haber Bülteni'nde yayınlanan habere göre, Başsavcı Yalçınkaya'nın sekreteri Yargıtay binasına türbanlı girip çıkıyor, ancak mesai saatlerinde başı açık olarak çalışıyor.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın sekreterinin mesai dışında türbanlı görüntüleri, dün Star TV Ana Haber Bülteni'nde yayınlandı. Habere göre özel yaşamında türbanlı olan sekreter, Abdurrahman Yalçınkaya'nın selefi Nuri Ok döneminde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılık Sekreterliği'ne getirildi. Ok'un görevden ayrılmasından sonra, Yalçınkaya da aynı sekreterle çalışmaya devam etti. Devlet memuru olan sekreter, görevini başı açık şekilde yürütüyor. Başı açık şekilde mesaisini tamamladıktan sonra başını örtüyor ve binadan yine girdiği gibi, yani kapalı şekilde ayrılıyor.

YARGITAY'A EK GÜVENLİK

Diğer taraftan Yargıtay Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yazı yazarak güvenliğin artırılmasını talep etti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AKP hakkında kapatma talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açmasının ardından kimliği belirsiz birçok kişinin Yargıtay'a internet, telefon ve mektup yoluyla çok sayıda tehdit mesajı yollaması ek güvenlik önlemi alınmasını gündeme getirdi. Yargıtay Genel Sekreterliği de, bu kapsamda Emniyet'ten güvenlik önlemlerinin artırılmasını istedi.