HABER

Batıda sıcaklık artacak

Türkiye'nin doğusunda hava sıcaklıkları 3 ila 5 derece azalırken, batısında 2 ila 4 derece artacak.

ANKARA(ANKA) - Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklı yağışlar görülecek. Hava sıcaklığı, doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak. Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Kıyı Ege ile zamanla Marmara ve iç kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif ara sıra orta; bu akşam ilk saatlerde Marmara'da kuvvetlice esecek.

-UYARILAR-

Ege kıyılarında hafif, Marmara ile kuzey, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililer ve vatandaşlar tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan tahminlere göre bölgelerde hava şöyle olacak:

-BÖLGELERDE HAVA-

MARMARA: Parçalı ve doğusu çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Yalova, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bilecik) aralıklı kar yağışlı geçecek. Trakya'da kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak) kuvvetli, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli ve Muğla çevrelerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve doğusu çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Adana ve Mersin çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde orta ve yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve doğusu çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Yozgat, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Karaman çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli ile zamanla kıyı kesimleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimleri ile batı kıyılarında buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli ile zamanla kıyı kesimleri yağışlı geçecek. Yağışlar; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olacak. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. İç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli ile zamanla Van, Hakkari ve Şırnak çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması istendi.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve doğusu çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don hadisei bekleniyor.(ANKA)

Geri Dön