HABER

Batman sular altında

BATMAN (İHA) - Batman'da, sağanak yağış sonrası meydana gelen sel sonucu bir çok mahalle sular altında kalırken, Hasankeyf, Beşiri ve Diyarbakır yolları trafiğe kapandı.

Batman'da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış sele sebep oldu. Batman merkezde bir çok mahalle sular altında kaldı, bir çok evi ve işyerini su bastı. Özellikle varoş semtlerde etkili olan sel sebebiyle bazı vatandaşlar evlerini terk etmek zorunda kaldı. Batman'ın selden zarar gören mahallelerini dolaşan Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, ilk kez böylesi bir afetle karşılaştıklarını ve tüm ekiplerini seferber ettiklerini söyledi. Petrolkent, Petrol Mahallesi, Yavuz Selim, Seyitler Mahallesi, 19 Mayıs ve Çay mahallelerinde evlerin su altında kaldığını belirten başkan Kalkan, can kaybının olmadığını, ancak hayvan teleflerinin yaşandığını söyledi.

Sel sebebiyle Vali Yardımcısı Sedat Sırrı Arısoy başkanlığında kriz masası oluşturuldu. Vali Yardımcısı Arısoy, kent genelindeki durumu almaya çalıştıklarını belirterek, Karşıyaka Mahallesi'nde bir evin yıkıldığını ve bir aracın İluh Deresi'ne düştüğünü açıkladı. Batman merkezin yanı sıra ilçe ve bazı köylerde de sel olayının yaşandığını belirten Vali Yardımcısı Arısoy, Batman merkeze bağlı Binatlı, Zorköy, Yeniköy ve Soğuksu köylerine ulaşılamadığını açıkladı.

Sel sebebiyle Beşiri, Hasankeyf ve Diyarbakır yolları da zarar gördü. Vatandaşlar, sel nedeniyle belediyeyi suçlarken, belediye tüm ekipleriyle kentte çalışma başlattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön