HABER

Batman'da 1 ayda 7 intihar

BATMAN (İHA) - Batman'da, intihar vakalarının ardı arkası kesilmiyor. Son bir ay içerisinde Batman'da intihar edenlerin sayısı 7'ye, intihar girişiminde bulunanların sayısı ise 5'e çıktı. 5 bayan ve 1 erkeğin intihar ettiği Batman'da, dün de 21 yaşındaki Salim Turğut, Hasankeyf kalesinden kendini boşluğa bırakarak intihar etti.

Kurban Bayramı'nın 3. günü Murat Bilir (19) isimli gencin tabancayla intihar etmesiyle başlayan intihar serisi Karayün Köyü'nde ikamet eden B.S. (14), Beşevler Mahallesi'nde ikamet eden H.A. (19) ve Pazaryeri Mahallesi Petrolofisi İlköğretim Okulu 7. Sınıf öğrencisi N.Ş.'nin (14) tabanca ile, Beşiri İlçesi'nde yaşayan Y.O.'nun (19) tavana ip asmak suretiyle intiharıyla sürdü. Bu süre zarfında 5 bayanın da intihar girişiminde bulunduğu Batman'da, önceki gün Cumhuriyet İlköğretim Okulu 6. Sınıf öğrencisi Tuba Tirki, okulun karşısında bulunan 4 katlı binadan kendini aşağı atmak suretiyle intihar etmişti. Dün akşam saatlerinde ise Salim Turğut isimli genç, kendini Hasankeyf kalesinden boşluğa bırakarak intihar etti.

Dün akşam saatlerinde Hasankeyf kalesine çıkan 21 yaşındaki Salim Turğut, bilinmeyen bir nedenden dolayı 120 metre yükseklikten atlayarak intihar etti. Dün saat 16.00 sularında meydana gelen olayda, Dicle nehri kıyısındaki yola düşen Turğut, olay yerinde hayatını kaybetti. Turğut'un cesedi, otopsi yapılmak üzere Hasankeyf Sağlık Ocağı'na, akabinde ise Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Turğut'un Gercüş ilçesi Çukurca köyü nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi.

Batman'da 1999-2000 yıllarından sonra yeniden baş gösteren intihar olaylarına bir türlü çözüm bulunamıyor. Gençlerin intihar ettiği Batman'da, herkes intihar olaylarının sebeplerini merak ediyor. Yoksulluk, işsizlik, aile baskısı, göç gibi olguların tüm bölgede yaşandığına dikkat çeken Batmanlılar, intihar olaylarının şehirde bu denli yüksek olmasının sebeplerinin ortaya çıkarılmasını istiyor.

Batman'da görev yapan sosyolog ve psikologlar intihar vakalarında hızlı kentleşme, arkadaş çevresi, aile içi şiddet, eğitimsizlik, kuşak çatışması ve yoksulluğun ana sebepler olduğunu ifade ediyorlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler