HABER

Batman'da 1 şehit

Batman'da çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 uzman çavuş yaralandı.

Batman'da 1 şehit
Batman'ın Sason İlçesi ile Diyarbakır'ın Kulp İlçesi arasındaki dağlık kesimde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 24 yaşındaki Uzman Jandarma Çavuş Serkan İpek şehit oldu, 1 Uzman Jandarma Çavuş da yaralandı.
Serkan İpek'in Konya'nın Ereğli İlçesi'ndeki evine de yas düştü. Acı haberi vermek üzere doktorlar işliğinde eve gelen askerleri karşısında gören anne 60 yaşındaki Sevdiye İpek, “Ne oldu yavruma söyleyin” dedi, ardından sinri krizi geçirdi.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Batman'ın Sason İlçesi kırsal kesiminde operasyona çıkan güvenlik güçleri bu sabah bir grup PKK'lı teröristler karşılaştı. Çıkan çatışmada teröristlerin açtığı ilk ateşte, Uzman Jandarma Çavuş Serkan İpek şehit oldu, henüz kimliği açıklanmayan 1 Uzman Jandarma Çavuş da yaralandı. Yaralı Uzman Jandarma Çavuş, Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.
**EREĞLİ'YE ATEŞ DÜŞTÜ**
Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Batman'ın Sason İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 4 yıllık Uzman Jandarma Çavuş Serkan İpek'in acı haberini vermek için öğlen saatlerinde Orhan Gazi Mahallesi Mezbaha Ardı Sokak’taki evine gitti. O sırada akrabaları ile evin bahçesinde olan ve yalnız yaşayan şehit Uzman Jandarma Çavuş İpek'in annesi Sevdiye İpek, karşısında askerleri görünce “Ne oldu yavruma, söyleyin” dedi, ardından sinir krizi geçirdi. Anne Sevdiye İpek, hazırda bulunan 112 Acil Servis ambulansındaki sağlık görevlileri tarafından sakinleştirildi.
Bekar olan Serkan İpek'in en son yılbaşı akşamı annesi ile görüştüğünü belirten Orhan Gazi Mahallesi Muhtarı Ercan Maviş, “Saat 11.00 sıralarında Jandarma Komutanlığı'ndaki görevlilerle birlikte Sevdiye İpek’in evine gittik. Askeri karşısında gören Sevdiye İpek, oğlunun şehit olduğunu anladı. Bize ‘Ne oldu yavruma söyleyin’ dedi. Ardından sinir krizi geçirdi. Sevdiye İpek, en son yılbaşında oğlu ile telefonla görüşmüş. Uzun süredir oğlu ile görüşemediği için sürekli merak içinde oğlundan telefon beklediğini söylerdi bizlere” dedi.
4'ü üvey 7 kardeş olan şehit Serkan İpek'in babası Halil İpek'in geçirdiği rahatsızlık sonucu 2001 yılında hayatını kaybetti öğrenildi. Şehit İpek'in cenazesinin yarın toprağa verilmek üzere memleketine getirilmesi bekleniyor.


Geri Dön