HABER

Batman'da özürlü aracı dereye uçtu

Batman'da özürlü olan sürücüsünün kontrolünü kaybettiği 34 BE 593 plakalı otomobil, İluh deresine uçtu.

BATMAN (İHA) - Dün akşam saatlerinde meydana gelen kazada, ayağından sakat olan sürücü Şaban Uruk (45), 34 BE 593 plakalı özürlü aracıyla İluh deresinin üzerindeki köprüden geçerken direksiyon hakimiyetini kaybederek dereye doğru gitti.

Sürücü, fren yapmasına rağmen araç kayarak dereye uçtu. Araçta sıkışan şoförü çıkartmak için ilkyardım ekipleri yarım saatten fazla uğraştı. Sıkıştığı arabadan ayağı kırılmış olarak çıkarılan özürlü şoförün ilk müdahalesi iluh deresinde, pislik içinde yapıldı. Kurtarma esnasında yaşanan skandal ise vatandaşların tepkisini çekti. Halat iplerle dereden çıkarılmak istenen sürücü, acılar içerisinde inlerken vatandaşların şaşkın bakışları arasında düşme tehlikesi geçirdi. Yaklaşık bir saat süren uğraş sonrasında özürlü kazazede ambulansla Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Görevlilerin müdahalede yetersiz kalmalarına vatandaşlar tepki gösterdi. Vatandaşlardan Aydın A.(30), "Bir kedi için onlarca araba seferber olurken, burada acılar içinde kıvranan bir insana yardım edilmeyerek bir kedi kadar değer verilmiyor. Burada bulunan vatandaşların yardımıyla şoför çıkarıldı. Görevli bir Allah'ın kulu dereye inip de yardım edeyim demedi" dedi.

Birçok kez benzeri kazalar olduğunu, mahalledeki çocukların defalarca dereye düşerek ölüm tehlikesi geçirdiğini söyleyen mahalle sakinleri, yetkililerin bu tehlikeli durumu göz önünde bulundurarak, İluh deresine kalıcı ve kesin bir çözüm bulmalarını istediler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön