Batman'da silahlı kavga: 2 ölü, 20 yaralı

Batman Meydan Mahallesi Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan eski halde çıkan silahlı kavgada, ilk bilgilere göre 2 kişi öldü, 20 kişi yaralandı.

Polis karakoluna elli metre mesafede meydana gelen olayda yaralılardan bazıları karakola sığındı. Olay yerine gelen çok sayıda ambulans yaralıları hastaneye taşıdı. Değişik hastanelere kaldırılan yaralılardan bazılarının durumlarının ağır olduğu belirtildi.

Batman şehir merkezinde, uzaktan akraba oldukları ileri sürülen iki aile fertleri arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü, 20 kişi yaralandı. Merkeze bağlı Aydınkonak (Korıké) köyünde ikamet eden ve arazi meselesi nedeniyle çıktığı iddia edilen kavgada silahlar çekildi. Çıkan silahlı kavgada Şemsettin Gündem, olay yerinde yaşamını yitirdi. Mecit Gündem ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

İsmail, Serhat, Hayrettin, Sefer, Ömer, Faysal, Kenan, M.Akif, Şakir Gündem, İsa Tüzün, Seyfettin Başaran, Aydın Batın ve Bahattin Sertkaya ve isimleri öğrenilemeyen toplam 20 kişi ise yaralandı. Bazı yaralılar karakola sığınırken, Merkez Çarşı Karakolu önünde bir yaralı yere yığıldı.

Çok sayıda ambulans ve polis ekipleri olay yerine intikal ederken, yaralılar Batman Bölge Devlet Hastanesi başta olmak üzere, şehirdeki diğer özel hastanelere kaldırıldı. Olası olayların devamını önlemek amacıyla hastanelerin giriş ve çıkışları polis tarafından kontrol altına alındı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler