HABER

Bayan profesöre saldırı

İSTANBUL (İHA) - Marmara Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu'nda görev yapan profesör, evine giren hırsız tarafından silahla darp edildi. Olayın şokunu üzerinden atlattıktan sonra cep telefonuyla yardım isteyen Prof. Dr. Hediye Arslan (43), yakınları tarafından Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Üsküdar Selimiye Mahallesi Kayyum Ahmet Sokak 9 numaralı apartmanın 3. katında 17 yaşındaki lise öğrencisi oğlu Orkut ile birlikte ikamet eden Marmara Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu'nda görev yapan Prof. Dr. Hediye Arslan, bu sabah her zamanki gibi oğlunu okula gönderdi. Saat 08.00 sıralarında kapısı çalınan Arslan, karşısında kar maskeli ve silahlı bir kişiyi görünce paniğe kapıldı. Konuşmaya fırsat bulmadan kar maskeli hırsız tarafından tehdit edilen ve paraları istenen Arslan, "Param yok" deyince hırsız tarafından kurusıkı silahın kabzasıyla darp edildi. Elindeki silahın kabzasıyla Arslan'ın kafasına ve yüzüne art arda darbeler vuran azılı hırsız, yüzüğünü almak isterken bayanın sağ yüzük parmağını kırdı.

Hırsızın darbeleriyle kanlar içinde yere yığılan Hediye Arslan, bir müddet sonra kendine gelerek cep telefonuna sarıldı. Göztepe'de ikamet eden ve emekli olan babası Mesut Zeki Arslan'dan yardım isteyen Profesör Aslan, "Çok zor durumdayım, eve hırsız geldi bana yardım edin" diyebildi. Oayın gerçekleştiği eve gelen baba ve Hediye Arslan'ın yakınları, ambulansı beklemeden eli yüzü kanlar içinde olan Prof. Dr. Hediye Arslan'ı Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırdı.

Acil Servis bölümünde tedavi altına alınan talihsiz kadının, darp neticesinde kafasında çökmeler, yüzünde ve dudağında patlaklar ve sağ yüzük parmağında da kırık olduğu tespit edildi. Polis, 20-25 yaşlarında olduğu tahmin edilen kar maskeli gözü dönmüş hırsızı yakalamak için gerekli çalışmayı başlatırken, olay yerinde bulunan 3 adet patlamamış kovanın da hırsızın kadını darp ederken kullandığı kuru sıkı silahtan düştüğü tahmin ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön